Svět formule 1

kniha od:

Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Svět formule 1

PastorMal13
26. ledna

Kniha se skládá ze dvou částí: První část profily jezdců (od Alboreta po Tambaye, tedy piloty z poloviny 80. let) a dokumentační části. Bohužel prvá část se moc nepovedla, skoro každá kapitola se skládala z rozhovoru, přejatého ze zahraničního tisku a pak z klasických statistik. Občas mi přišlo, že čtu nějaký pracovní náčrt, ne knihu...
Avšak dokumentační část se představila v dobrém světle; soupisky všech jezdců F1 (1950- 1985), bodování, předpisy ve zkratce, seznam mistrů světa a také mapky několika okruhů. Tato část mi přinutila zvednout hodnocení na tři hvězdy.

RoBertino27
18.08.2020

Nelze upřít obrovskou zásluhu pana Kováříka, bývalého šéfredaktora měsíčníku MOTORistická současnost, o propagaci F1 u nás, ale Svět formule 1 se mu bohužel příliš nepovedl. Počínaje nepřesnostmi v profilech pilotů přes nelogičnosti (například v systému bodování) až po vyslovené chyby a evidentní nedostatky. Bohužel není známo, za jakých podmínek kniha vznikala, působí jako šitá horkou jehlou, příliš kvalitní nejsou ani fotografie.