Svět Edeny (limitovaná edice)

Moebius (vlastním jménem Jean Giraud) byl jednou z nejjasnějších hvězd francouzského komiksu, jestli ne tou nejjasnější vůbec. Mnoho děl vytvořil ve spolupráci s jinými významnými osobnostmi, méně jich je zcela autorskými díly. Sem kromě přelomového cyklu Arzach patří právě Svět Edeny, který se paradoxně vyvinul z krátkého dílka objednaného jako reklamní komiks pro automobilku Citroën. Moebius jej pojal hodně svérázně a za léta práce pak celý koncept rozvinul v mohutný, ale při své různorodosti pozoruhodně myšlenkově i výtvarně kompaktní svět „rajské planety“ Edena, v němž se skvěle snoubí jeho hlavní dvě celoživotní autorské posedlosti: futuristická SF a psychologizující mystika....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378643/svet-edeny-limitovana-edice-sGY-378643.jpg 3.928
Komiksy, Sci-fi
Vydáno, Argo

Le Monde d'Edena, 2001

Kniha Svět Edeny (limitovaná edice)

Hadati
18.09.2019

Začátek příběhu je podivný, ale když se hlavní hrdinové konečně dostanou na Edenu, začne to být dost zajímavé. Komiks ale vypravěčského vrcholu přichází někdy v druhé třetině, když je osvobozeno místní hlavní město od útlaku. U dalšího pokračování mi pak přišlo, že si Moebius nevěděl rady, jak pokračovat a jak to celé zakončit, a závěr byl pro mě přímo zklamáním.

FireOfFilth
03.03.2019

Výlet do šíleného světa, kde si nemůžeme být jisti, zda to co se odehrává je skutečnost či sen.
Moebiova mysl vytvořila šílený svět, který jak bylo řečeno, začal jako reklama na automobilku Citroen. Celkově pak příběh rozvinul do větších rozměrů. V jedné části se dostaneme do místa zvané Eden, kde nám hrdinové putují a poznávají její zákonitosti. Nakonec jsou odděleni a nastane pravé peklo, člověk opravdu začne ztrácet co je a co není skutečné.
Osobně moc kresbu Moebia rád nemám, je na mě taková moc dětská, tím ale nechci říct, že je špatná, právě naopak.
Celkově kniha určitě špatná není, ale má své slabší chvilky.
Celkové hodnocení 50%

Disease
02.11.2018

Moebius zkrátka není autor pro mě. I když v tomto případě se to celkem dá, pokud si člověk zvykne na tu hipízáckou kresbu.

davidurban1973
06.07.2018

Příběh mě nechytl a nebavil. Kresba nezaujala. Ani jsem nedočetl :(

Norri
18.06.2018

Propagace automobilky, jakou svět ještě neviděl. Moebius vás Citroënem doveze až na rajskou planetu, kde vám ukáže vlastní představu ráje. Jedno z vrcholných Moebiových děl, ve kterém vás nelítostně protáhne světem vlastní fantazie. Hodnotit komiksy Moebia anebo Joda je vždycky hrozně těžké. Každý si z toho vezme něco jiného a to se potom těžko popisuje slovy. Nejvíce mě na příběhu mrzelo asi to překlopení ze sci-fi roviny (a z návratu k přirozenosti) do snového mišmaše. Přesto toho Edena nabízí tolik, že stojí za přečtení.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova