Svět bez stížností

Svět bez stížností https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356815/bmid_svet-bez-stiznosti-CCt-356815.jpeg 4 332 111

To, že stěžováním si škodíme především sami, tuší asi většina z nás. Stěžování je ale tak silný a rozšířený návyk, že k tomu, abychom se ho zbavili, potřebujeme informace, podporu a ten správný impulz. V této knize se dozvíte, co dělá stížnost stížností, proč je stěžování tak destruktivní, jak si přestat stěžovat a jak k tomu inspirovat i ostatní. Je plná praktických návodů a příběhů lidí, kteří touto životní transformací už prošli. Naučí vás nejenom si nestěžovat, ale celkově být pozitivnější a mít takový život, o jakém jste vždy snili. Navíc se díky speciálnímu nestěžovacímu náramku můžete zúčastnit 21denní výzvy a přidat se tak k více než 10 milionům lidí ve 106 zemích světa.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Synergie

A Complaint Free World , 2007

Sandalkar
04.10.2023 5 z 5

Musim rict, ze uz tyden si prendavam gumicku a zacinam slyset, co vsechno vlastne rikam, kolik narku, bekani...
Moc hezke dilo, ktere vam neco da. Bylo by moc fajn, kdyby se knizka sirila dal a dal. Ikdyz uz je starsiho data.

"Stezovani si je jako pachnouci dech. Vsimneme si ho u druheho, ale u sebe ne."

Radimka
30.09.2023 5 z 5

I kdyz si nebudu nasazovat náramek, bylo to srozumitelné a poučné. Spousta chytrých myšlenek.

janulka1310
31.03.2023 5 z 5

Jednoduché a čtivé...otázkou je, kolik lidí se opravdu do výzvy pustí a vydrží to :) Já už začala a vypadá to na hoooodně dlouhou pouť :D

Vivetkav
16.03.2023 4 z 5

Inspirativní výzva ..čas na změnu je vždycky ..bez výmluv a stěžování.. proč to zkusit?? vždyť to nikoho nic nestojí..dotoho.. budu asi číst nebo poslouchat v audio verzi víckrát.. opakování matka moudrosti a je lehké zklouznout takže budu stále utužovat a všem doporučuji

Saela
17.02.2023 3 z 5

Knihu jsem pořídila, protože nás trápí dost dceřino chování a já sama na sobě začala pociťovat, že jsem se z té věčně vytlemené holky stala celkem nas*anou matkou. Možná zná tento pocit více matek. A já potřebovala zase nějaký náboj, nějaké vodítko, jak se stát zase tou, alespoň usměvavou ženskou.

Kniha pro mě byla zdlouhavá. Nápad dobrý, ale přendavání nárámku nevím, nevím. Nárámek nemám, a věřím, že i kdybych měla, tak se stejnak budu ztrácet v tom, kolikátý den ho mám na té či oné ruce (i když se říká, že abstinenti moc dobře vědí, kolik dnů abstinují). Ale opět, všechno je to o hlavě. Stejně tak jako síla přitažlivosti. Musíte nastavit mozek na to, aby přestal nadávat.

Zkouším si stěžovat míň, ale upřímně, nevím, jestli bych vydržela pouhý den. Prostě jsou věci, nad kterýma si chcete postěžovat. A dle mého i potřebujete. Jasný, důležité je to nepřehánět, ale všeho s mírou. Ale ta flustrace musí ven. Jinak bych prostě bouchla. A lepší to pustit a postěžovat si kamarádce, manželovi či komukoliv, než seřvat děti. Dokud jsem neměla děti, nikdy jsem si tak moc nestěžovala.

Ani nevím, jeslti knihu doporučit či ne. To asi každý musí zjistit sám. Někomu sedne, střetne se s ní ve skvělé fazí života a souzní s ní. Někdo na ní narazí v době absolutního vyčerpání, flustrace a nas*ání, že mu ani tahle kniha nepomůže..

johnny01
30.01.2023 2 z 5

Kniha mě hodně nezaujala. Samé přendavání náramku, patrně snaha zvýšit jejich prodej (s jakou asi provizí?). Navíc příliš mnoho "dopisů od diváků". Jediný trochu zajímavý příběh byl s cedulí, ale třeba s tím autem a olejem, to naprosto nedávalo smysl.

JancaKube
25.01.2023 3 z 5

Hezká myšlenka. Bohužel řekla bych, že špatně proveditelná. Trochu se obávám, že pokud bych se knihou opravdu řídila, začala bych být pro své známé a přátelé nezajímavá. Ale určitě je to dobře myslene a já si díky knize uvědomila, jak často mluvím negativně. Na tom jsem začala pracovat a snažím se lidi nezahrnovat svými negativními myšlenkami. A jen pravda, že i mě je lépe. Takže knihu doporučuji. Ale je napsaná hodně zdlouhavě.

Lucie311
20.12.2022 5 z 5

Naprosto super. Jdu na to!

Rolada88
22.11.2022 5 z 5

Velmi dobra kniha praktiky které určitě funguji

Vaceda
19.09.2022 5 z 5

Je to velmi příjemná a čtivá knížka, která je nesmírně důležitá pro uchopení přístupu, který je třeba zaujmout pro podstoupení 21 denní výzvy. Už mám náramek 2 měsíce a přehazuji si ho jako zběsilý, ale aspoň si tu svou negaci více uvědomuji. V okamžiku, kdy však hovořím o současné americké kinematografii, tak v rámci úspory energie náramek sundávám.

capar
23.08.2022 3 z 5

Myšlenka je dobrá, souzním s tím, že remcáme hodně, že tím, co vyzařujeme, takového k sobě i přitahujeme...dokonce zkouším výzvu..sama zatím marně...jen na mě by to mohlo být i kratší...ač opakování matka moudrostí, tak tady je poselství jasné a na mě moc často duplikované...a teď zkusím ty jeho Vztahy bez stížností...

vejnar
30.05.2022 5 z 5

Skvělé čtení, které doporučuji každému! (Jedna z mnoha knih, které jsem dostal ke svým čtyřicátinám. Děkuji Kris;)

Návyky se formují opakováním konkrétních činů. Dalším opakováním se posilují.

Stěžování si je jako páchnoucí dech. Všimneme si, když je cítit z úst někomu druhému, ale sami u sebe ho necítíme.

Než promluvíš, zvaž jestli tvá řeč bude lepší než ticho.

Jestliže změníte svá slova, změníte tím následně i své myšlenky, a tím celý svůj život.

Nejlepší způsob, jak přimět ostatní aby si nestěžovali, není přímá konfrontace, ale přesunutí pozornosti.

Stát se člověkem, který si nestěžuje, znamená přestat nadávat na to, co nemůžeme změnit.

Je třeba se zaměřovat na to, co chceme, aby se stalo, a nikoli na to, co nechceme. Když si stěžujeme, zaměřujeme se jen na to, o co nestojíme.

Ventilování hněvu zvyšuje míru rozčilení a agrese. (Častý mýtus, že to je opačně; doloženo studiemi)

Stěžováním zvyšujete svou vlastní hladinu stresu. Říkáte, že něco je špatně, a vaše tělo na tuto informaci reaguje stresem.

Kvůli stresu ztuhnou svaly, zrychlí se srdeční tep a stoupne krevní tlak.

V USA je 7 nejprodávanějších léků na nemoci způsobené stresem! Je dokázáno, že stres škodí zdraví (deprese, vyšší cholesterol, srdeční choroby, pálení žáhy, žaludeční vředy).

nemluva
16.04.2022 5 z 5

Nebudu hodnotit knihu jako krásnou literaturu. Použijte tu knihu jako nástroj pro osobní rozvoj. Řiďte se tam popsaným návodem jak změnit svůj život k lepšímu a život se vám skutečně zlepší. Základní myšlenka je jednoduchá a v praxi funguje.

harena
15.04.2022 5 z 5

Myslím si o sobě, že jsem většinou optimistická a nelíbí se mi, když si někdo stále stěžuje, ale uvědomuji si, že to někdy dělám i já. Proto mě tady zaujal nápad, jak toho dosáhnout lépe s náramkem. Už ho mám na ruce, svůj starší, nemusím mít fialový, protože to dělám pro sebe. V knížce je hodně citátů, mouder a příběhy lidí, kteří svých 21 dní bez sarkasmu a stěžování mají za sebou. Nápad je to výborný, jdu do toho, chci to zkusit. Myslím, že přečtení knihy bude přínosem i pro další.

Guepp
09.03.2022

Kniha na Vás navalí velkou lavinu nadšení a motivace. Mnoho citátů, příběhů, ohlasů...
Jednoduchá myšlenka, princip napsaný možná až ve zbytečně dlouhé knize. Ale ono by to asi na druhou stranu pak nemělo takový efekt. Ke změně je potřeba opakování, opakování a opakování. Každému doporučuji! Těším se na další knihy.

Jitty82
28.01.2022 5 z 5

„Na člověku by mělo být vše krásné: tvář, šaty, duše i myšlenky.”
- A. P. Čechov

Tento výrok Antona Pavloviče vložený do úst doktorovi Astrovovi, je aktuální dodnes.

Podle mého názoru by však měly být v tomto řetězci na prvním místě umístěny myšlenky. Náš vnější vzhled je odrazem našeho vnitřního světa. Právě změnou myšlení začínají všechny významné změny v životě.

Změnit myšlení je však nesmírně obtížný úkol, protože každou chvíli prolétne myslí nespočetné množství obrazů. Snažit se řídit tento proces je jako snažit se jet v bouři.

A zde nám přicházejí na pomoc slova, která jsou v podstatě ukazatelem našeho myšlenkového pochodu - lakmusovým papírkem, který nám umožňuje určit naše hodnoty, náš postoj k danému okamžiku, problémům a obecně způsob myšlení.

Nechybí ani zpětná vazba. Když si stěžujeme, pomlouváme nebo kritizujeme jinou osobu, živíme tím odpovídající myšlenkový pochod. Kultivujeme a hromadíme negativní emoce, které nevyhnutelně ovlivňují náš vnitřní a následně i vnější svět.

Autor nás vyzývá, abychom uvolnili energii plýtvanou lamentováním nad nedokonalostí světa a jeho nesouladem s našimi očekáváními a nasměrovali ji k tvůrčí činnosti.

Jako nástroj, díky kterému si lépe uvědomíme, kdy a jak často si stěžujeme, navrhuje použít fialový silikonový náramek.

P.S. Podle statistik citovaných Willem Bowenem si průměrný člověk stěžuje 15 až 30krát denně, a to nevědomě.
Něco k zamyšlení…

evelýny
14.12.2021 3 z 5

,,Při stěžování se stále zaměřujete na daný problém, místo abyste hledali jeho řešení."

Kniha silně motivační, ale nic nového pod sluncem, neboť zde najdete plno myšlenek, které byly již dávno vysloveny někým jiným.
Kniha osobních zkušeností, z kterých až moc sálá americké ,,sluníčkaření" a pro mě tedy naivita a tím nevěrohodnost.

Přesto kniha k zamyšlení.

Když tvrdíte, že něco nejde, ve skutečnosti říkáte, že to nechcete (Sadhguru Jaggi)

Já knihu vracím i s náramkem, ale nápad s jeho přesunováním nepovažuji za špatný.

ŽÁDNÁ FALEŠNÁ NADĚJE NEEXISTUJE, to je i moje motto.

P.S.: : Co mě nezabije, to mě posílí (Friedrich Wilhelm Nietzsche)

Tony86
14.11.2021 2 z 5

Prvních několik stránek byla klasická motivační věc, kde se opakuje stále to samé a připomíná, kolik lidí se už do výzvy "připojilo". Pak už je to lepší a autor připomíná, že pesimismus a komentování negativních věcí nikam nevede a je třeba to mít na paměti. "Než promluvíš, zvaž, jestli tvá řeč bude lepší, než-li ticho"

igor6114
09.11.2021 1 z 5

Dostal som tú knihu pretože sa vraj často stažujem... nepomohla! :D

Allla9
25.10.2021 5 z 5

Připojuji se do dlouhé řady lidí, kteří si uvědomují, jak často si zbytečně stěžují. A nyní by správně měla nastat náprava, ale není to jednoduché. Zvyk je železná košile.

pozitivní myšlení rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

Will Bowen
americká
2017  83%Svět bez stížností
2019  81%Šťastný život
2018  81%Vztahy bez stížností
2020  87%Dopisy od Boha
2021  90%Příběhy štěstí

Kniha Svět bez stížností je v