Svatyně odpornosti a jiné povídky (9 povídek)

Svatyně odpornosti a jiné povídky (9 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34952/mid_svatyne-odpornosti-a-jine-povidky-9-jyD-34952.png 5 37 7

Soubor devíti krátkých povídek amerického autora, svérázného tvůrce hrůzostrašných fantastických příběhů. Existují dvě varianty obálek. Výtisk s modrou obálkou je pravděpodobně dotisk (stejné ISBN). Info je na předposlední straně na kartonu obálky, uvádí se 1000 výtisků (ne 3000 jako ve vydání s červenou obálkou).

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Temple of Abomination , 1923

ber-tram
17.03.2022 4 z 5

Na míru staromilců ctících naivní čistotu sword & sorcery žánru a svěží sytou stylistiku. Pod míru staromilcům s několika dioptriemi - brožurka dnes renomovaného nakladatelství je samizdatově úsporná, takže písmenka extrémně titěrná. Jenže kdož adoruje Conana, uhrane mu i Kull či Solomon Kane, příslovečně pod lupou! 8/22

mira.k
14.03.2021 5 z 5

Výběr toho nejlepšího od Howarda. Nové vydání je neúplné. Conan už je slabší.

Richie1
03.08.2019 4 z 5

Howard napsal plno povídek na pomezí fantasy a hororu, mnohé bez svého nejznámějšího hrdiny Conana. Tato sbírka v sobě sdružuje příběhy některých jeho dalších hrdinů, jako jsou třeba králové Kull z Atlantidy a Pikt Bran Mak Morn nebo středověký hrdina Solomon Kane. Zajímavé bylo, jak se autor pokusil jejich příběhy částečně naroubovat na skutečné dějiny lidstva (boj římské říše v Anglii proti Piktům nebo některé zmínky ze středověkých dějin). Atmosféra jednotlivých povídek je místy hororová, ale vždy dobrodružně napínavá. Děj je obvykle naturalisticky syrový, ale zároveň nikoli přehnaně brutální, fantasy prvky jsou poplatné Howardově stylu (méně magie, více akce s mečem, často nejen proti lidským protivníkům, ale i proti různým příšerám a prehistorickým reliktům). Celkově pro mě sbírka nemá takové kouzlo jako povídky o Conanovi, ale stále to je velmi povedené čtení. 75%

Milonak
06.09.2018 4 z 5

Povídky zajímavé a čtivé, je to takový slepenec s různými hrdiny, ale celkově velice povedené.

ludek.n
05.09.2018 3 z 5

Howard je bezesporu králem sword & sorcery fantasy v její nejryzejší podobě, a tato sbírka to jen potvrzuje. I když jsou povídky posbírány z různých období a vlastně neexistuje nic, co by je jakkoli spojovalo navzájem, jsou poměrně kvalitativně vyrovnané a dávají nahlédnout do tajemné kuchyně autorovy mysli. Howardovy příběhy jsou drsné a syrové, tajemné i hrozivé, některé si pohrávají s okultismem a mysticismem, ale především jsou poctivé a opravdové. V popředí všech stojí hrdina bez bázně a hany, který pro ránu nejde nikdy daleko a škoda té, která padne vedle. Pro mě tím nejlepším, co tato sbírka nabízí, jsou Křídla ve tmě a Králové noci, za poněkud slabší kousek považuji Vyhnance z Atlantidy.

Yarwen
16.05.2014 5 z 5

Jednalo se snad o první knihu, kterou nakladatelství Laser vydalo, vazba byla scvaknutá koníkem. Nicméně obsah knihy je nádherný, bylo to mé první setkání s Howardem a směs fantasy a hororových povídek jsem přečetl jedním dechem.

3DD!3
04.01.2012 5 z 5

První vydání jsem kdysi vyhrabal v tátově knihovně a Howarda jsem tehdy znal jen jako toho chlapa co napsal Conana, podle kterého natočili film se Schwarzeneggerem. Jaké bylo mé překvapení, když jsem začal číst. Strach, který z těch povídek sálal, ta hrůza a zároveň hrdinství tváří v tvář naprostému zničení. Tohle byl jeden z klíčových odrazových můstků mého čtenářství.