Svátost manželství

Svátost manželství

Kniha známé americké autorky Svátost manželství, s podtitulem Na milostné pletky už nemám sílu, nepojednává o manželství nešťastném, jak by se na první pohled mohlo zdát, nýbrž právě naopak. Autorka v ní s neodolatelným humorem líčí téměř pětačtyřicet let manželského života, jeho radosti a strasti, chvíle štěstí i konflikty, problémy s dětmi i se sexem, prostě všechno, co osud může nastražit do cesty obyčejným manželům. Autorka láskyplně a shovívavě pozoruje pošetilosti jiných i své vlastní a komentuje život kolem sebe s pozoruhodným smyslem pro detail. Její příběhy čtenáře osloví nejen tím, jak se podobají jejich vlastním zážitkům s manželstvím a rodičovstvím, ale také zajímavě dokumentují, jak se v průběhu doby měnily názory a postoje nejen hlavní hrdinky, ale celé společnosti. Erma je nejprve bezradná novomanželka, později uštvaná žena v domácnosti a nakonec úspěšná fejetonistka, do jejíchž novinových sloupků se zamilovala celá Amerika. Za všech okolností a v každé situaci si však udržuje nadhled, vtip a pozoruhodně hlubokou životní moudrost. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1380/svatost-manzelstvi-vydani-1380.jpg 3.919

A Marriage Made in Heaven: Or Too Tired for an Affair (1993)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Ikar (ČR)

Tapeworm

Knížku bych uvítala 3x tlustší, četla se moc dobře, ale měla až moc rychlý spád, na to kolik by se toho dalo napsat... Když jsem Ermu viděla u mámy v knihovně, žila jsem v domění, že se jedná o červenou knihovnu. A byla jsem moc příjemně překvapená, že tomu tak není. Aspoň vím, co doopravdy čekat od manželství :)

decemlineata
17.01.2016

Mám ráda Bombeckovou,ale je to jako s H.Pawlowskou Po přečtení jedné knihy chci hned druhou a pak po chvilce čtení mám pocit,že čtu stejnou knihu jako poprvé.
Už dopředu znám pointu,vím jak bude příběh gradovat a tuším závěr.
Bombecková pro mne potřebuje odstupy a pak se výborně bavím .
V každém případu doporučuji číst její knihy,stojí za to.

kika 13
14.11.2012

O životě co se stal.Seřazeno do kapitol.Pěkné čtení.

Val
20.02.2012

Chvílemi jsem si sice připadala, jako bych četla povinnou školní četbu, ale dalo se to.... Pozitivní je, že jsem knihu dočítala s pocitem, že i dnes má manželství určitě smysl a že se to dá s trochou štěstí i bez úhony přežít.