Svatopetrský jarmark

Svatopetrský jarmark https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43180/bmid_svatopetrsky-jarmark-w4b-43180.jpg 5 100 17

Čtvrtý případ středověkého detektiva, benediktinského mnicha Cadfaela. Je předvečer svátku svatého Petra. Do Shrewsbury se sjíždějí kupci z Anglie a Walesu na věhlasný jarmark, který opatství pořádá každý rok a nad nímž má záštitu sám král Štěpán...

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Mladá fronta

Saint Peter´s Fair , 1981

stanislava9718
17.05.2023

Čtvrtý díl - Svatopetrský jarmark, opět Cadfael a Hugh, musí vyřešit zločin, tentokrát trošku červená knihovna, ale príma pokračování, autorka nezklamala.

kolacky
05.03.2023 5 z 5

Další skvělý příběh. A jdu na další...

grizlinka
29.06.2022 4 z 5

Kniha mě bavila, není to úplně můj nejoblíbenější žánr a přišla jsem k ní jen náhodou,ale jsem za to ráda

alekis
13.11.2021 5 z 5

Tento případ je hodně složitý a má politické pozadí... Tuším, že se politikařilo už v jeskyních u lovců mamutů, tak proč ne ve 12. století v staré dobré Anglii?
Nic není jak se zdá, nikdo nemusí být takový, jak na první pohled vypadá. Každá z postav má nějaký cíl... a některá neváhá dosáhnout ho přes mrtvoly.
Hlavní padouch skončí velmi nevesele. Dobře ti tak, mizero! A dva milí mladí lidé, doufám, dojdou svého štěstí, a tak to má být... aspoň v knížce :-)

Naias
31.10.2021 3 z 5

Uf, štvrtý diel a stačilo. Príjemné čítanie to je, ale nebezpečne sa blíži k červenej knižnici a charaktery postáv nie sú ani tak farbisté ako skôr čiernobiele. Nečekám od historických detektívok realizmus, koniec koncov detektívka je rozprávka pre dospelých, ale čo je moc, to je moc. Autorka servíruje cnosti postáv čitateľovi až pod nos, pekne pocukrované a nablýskané. Nejaká tá životná múdrosť sa tam nájde, ale celok mi pripadá ako Traja mušketieri prerozprávaní Barbarou Cartlandovou. Večná škoda, Cadfael je taká zaujímavá postava!

Pavlnka
25.02.2021 5 z 5

Příjemné čtení, které neurazí, ale zároveň pobaví. Tuto sérii mám ráda.

Tantalis
24.07.2019 5 z 5

Tentokrát velmi akční (na poměry této série) konec příběhu. Jinak klasický Cadfael, bystrý, laskavý a neúnavný při hledání pravdy.

eva.haf
23.07.2019 4 z 5

Dobrý příběh, skvělí Cadfael a Hugh, trochu historie (co mě přiměla zjistit si něco o králi Štěpánovi a jeho rivalce Matyldě) a jako vždy je tam i mladá láska jako bonus.

jaroiva
13.04.2018 3 z 5

Četba, která neohromí ani neurazí. Příběh se mi zdá trochu slabší než minulé díly,ale dá se to číst.

Chesterton
29.12.2017 5 z 5

K tomuto poklidně moudrému typu detektivek je nutno mít vztah nebo správný věk Albino:)) Jsou laskavé, smysluplné, se vztahem k historii a mnišské tradici. Pokud čtete pana Žambocha (který mě jako odpočinkový žánr nadchl!!) máte trochu jiné vnitřní nastavení. EP měla grafomanské sklony, protože měla o čem psát a co říct:))

Albina
13.11.2017 2 z 5

Slova, slova, slova ....
Knihami EP se prokousávám pomalu a ztěžka, protože jsou plné zbytečných popisů, zbytečných scén s epizodními postavami, zbytečných prázdných dialogů, které nemají na nic vliv a děj nikam neposunují.
Troufám si vzhledem k vysokému hodnocení od jiných čtenářů až rouhačsky tvrdit, že EP má grafomanské sklony. V této knize je obzvlášť patrné.

Art82
07.09.2017 3 z 5

Průměrná detektivka, tentokrát mě to nějak neohromilo.

Blahorodi
11.07.2017 4 z 5

První kniha ze série, kde se mi rozuzlení příliš nepozdávalo, pachatele jsem tušil asi od poloviny knihy; zejména důvěra a nepodezřívavost Cadfaela a Beringara mi v jeho případě moc neseděla. Jinak ale skvělé čtení, překlady Stanislavy Pošustové mi zatím přijdou v sérii nejlepší.

Nifredil
25.04.2015 4 z 5

Moc milá historická detektivka. Dobře se čte, příběh plyne, zvrat je správně nečekaný, ale ne přehnaně dramatický. Prostě fajn čtení. Je to lehčí, žádný triller, příjemně to plyne, takže jako odlehčení a milá věc, pro jarní nebo letní dny ideální.

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

I nejsympatičtější člověk může být vrah.

Tiama
20.12.2013 5 z 5

Není to žádný thriller, ale příjemně plynoucí detektivní příběh. Bavilo mě to, asi si dám další díl...

tenax
14.08.2013 5 z 5

Opět perfektní počteníčko, u kterého člověk nekouká na hodiny.