Svatojakubská cesta

nehodnoceno
Svatojakubská cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232710/mid_svatojakubska-cesta-232710.jpg 0 0 1

Autorka, turistka a cestovatelka na této cestě prodělala evoluci v poutníka, aby porozuměla středověkým poutím. Její putování provázejí vzpomínky na velké poutní cesty, na historii staveb, měst a míst, kterými procházela. Připomíná svědky minulosti a dobu před 1100 lety, kdy byl hrob apoštola nalezen. Vypráví historky a legendy, které slyšela od lidí ve vsích a klášterech, popisuje setkání s poutníky, kteří šli také do Santiaga a s nimiž se setkávala a zase rozcházela i dojmy a zážitky z přírody.... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , P.R.A.A.

Jakobsweg

LordSnape
04.05.2015

Jak moc jsem se na tuhle knihu, tak ještě více mě zklamala. Očekával jsem cestopis z krásného putování, ale Rohrbach to celé pojala jako osobní pohled na různá témata. Co z toho, když se dozvím, jak na ní působil farář při bohoslužbě, anebo kde leze jaký brouk přes cestu. Kniha je psaná tak nezajímavou formou, že jsem ji po necelých 50 stranách odložil a už nemám chuť se k ní kdy vrátit. Navíc je tak trochu i zastaralá. První vydání u nás je sice staré 8 let, nicméně jsem rok, kdy byla cesta uskutečněna nikde nedohledal.

místopisy putování cestopisy Santiago de Compostela Svatojakubská cesta historie měst, obcí a regionů

2008  66%Nebe nad Andami
2007  0%Svatojakubská cesta