Nevěstin závoj

Nevěstin závoj https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20075/nevestin-zavoj-20075.jpg 4 47 10

Svatební série série

Viktoriánská Anglie. Letty Pottsová se ve svých pětadvaceti letech dostala do nejedné nesnáze, ale to nejhorší ji teprve čeká. Krátce po tom, co se jí podařilo uniknout před hněvěm svého partnera, ocitá se na Paddingtonském nádraží, úplně bez prostředků, jenom v šatech, které má na sobě. Náhoda tomu chce, že jakási žena upustí lístek na dráhu a Letty ho najde. Vypraví se tedy do ospalého městečka Little Bidewellu, kde se vydává za úctyhodnou Lady Agathu a začne organizovat přípravy svatby mladé nevěsty. Ve všeobecném shonu oslnivých předsvatebních příprav nikoho ani nenapadne Letty z čehokoli podezírat, až na citlivého aristokrata Sira Elliota Marche. Válečný hrdina, který se už zřekl lásky, cítí, že na této mladé přímočaré ženě není něco v pořádku. Přesto v něm Letty vzbudí vášnivou touhu, o níž si myslel, že už ji nikdy nedokáže pocítit. Brzy je však dostihne Lettyina minulost a oba se zapletou do sítí skandálů a nebezpečí – a to všechno ohrozí jejich život a vzájemnou neskonalou lásku. ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

The bridal season , 2001

RendyaDav
01.10.2022 4 z 5

Příjemné romantické počtení s trochou dramatu.

Kudík
07.03.2021 4 z 5

Kdo by řekl, že Little Bidewell v Northumberlandu je plné takových úžasných lidí. Tohle čtení bylo přímo pohlazení, nijak extrémně vtipné, ale hodně úsměvné s velmi sympatickou hlavní hrdinkou Letty alias lady Agathou. Provedení kroketového turnaje a získávání Angelina dopisu bylo parádní, a také spiknutí personálu, služebné Merry s kuchařkou Grace za pomoci jejich paní, slečny Eglantyne. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne, zda si Elliot zvolí titul, anebo.... a autorka příjemně překvapila. No a poslední bonus byl v podobě Fagina/Lambikinse. :)

moudivlacek
27.07.2018 4 z 5

Krásný romantický příběh, skvěle jsem se pobavila, sice člověk tuší, jak to dopadne, ale přesto jsou tam hezké okamžiky - pro mne nejvíc asi sportovní akce briketu mezi přáteli a sousedy, to prostě nemělo chybu a docela jsem si to dovedla představit.
A i když hlavní hrdinka není představitelkou žádaných ctností té doby, na konci mě mile překvapila, když svému protějšku umožnila splnit si jeho tajný profesní sen.
A konec? Tak tam romantická duše i slzičku uroní, prostě čtení na odpoledne.

alnahu
07.09.2016 3 z 5

Romantický příběh ze staré Anglie se četl dobře . Kniha je vhodná pro všechny romantiky.

Ivetaa
01.11.2015 1 z 5

Nezáživnou knihu jsem sice dočetla, ale nudné a opakující se pasáže několikrát přeskočila...

PomněnkaPrvní
21.10.2014

Knížka je sladká, možná místy až moc. Je psaná čtivě, ale občas trochu kostrbatě. Velmi mě bavila hlavní hrdinka, autorce se hezky podařil ten přechod od podvodnice k citlivé ženě. Vyloženě smích mi kniha nezpůsobila, ale míst k pousmání bylo hodně. Nepochopila jsem název knihy, nijak nekoresponduje s dějem. Knihu řadím k milým oddychovkám, které v paměti moc dlouho nezůstanou.

modranka
12.05.2014 5 z 5

Vydarený príbeh. Spočiatku som sa obávala, že to bude len o príprave na svadbu a tak podobne, ale toto bolo niečo iné. Príbeh bol roztomilý, s prvkami ironizujúceho humoru, čitateľne napísaný, hlavní hrdinovia sympatickí a nechýbala ani štipka napätia. Všetkým romantickým dušiam odporúčam prečítať.

malen
28.09.2013 4 z 5

Nemám moc ráda romantické příběhy, ale tenhle byl docela vtipný -" skoro až napínavý.." Dobrá oddychovka.

Andulienka
31.05.2013 5 z 5

zaujímavé, úsmevné !

Lenynek
02.07.2012 5 z 5

Svižné, vtipné a ... okouzlující :) Takový ten milý humor, ve kterém je tato autorka mistr. :)

Connie Brockway
americká, 1954