Svatba v Paříži

Svatba v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400058/bmid_svatba-v-parizi-0Sb-400058.jpg 3 34 6

Na střední škole si Rachel bez Matthewa nedokázala svůj život představit. Jenže pak jí onemocněla matka a Rachel se vzdala plánů na další studium a život se svou láskou a zůstala na rodinné farmě, aby se o matku postarala. Když od Matthewa po spoustě let dostane pozvánku na svatbu, má z toho smíšené pocity – dojímá ji, že si na ni vzpomněl, ale zároveň ví, že setkat se s ním v jeho svatební den bude to nejtěžší, čeho se kdy odvážila. Jenže přátelé a rodiče ji přemlouvají, aby pozvání přijala. Je to přece jen výlet do Paříže, a všechno je zadarmo! Ten jeden den to určitě nějak vydrží – a po zbytek času si bude užívat všech lákadel kouzelného města. A tak se Rachel vydává do Města světel. Paříž ji podle očekávání skutečně okouzlí, a to nejen opulentností hotelu a svou atmosférou, ale i prostřednictvím pohledného fotografa. A dříve, než její dobrodružství skončí, bude Rachel stát ještě před jednou volbou. Tentokrát ale nepůjde jen o její vlastní štěstí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Mladá fronta

The Paris Wedding , 2017

Florindela
09.07.2021 3 z 5

Začátek knihy byl pomalý, po příjezdu do Paříže už se děj vyvíjel uspokojivě. Vadil mi ale slovník zúčastněných, výrazy jako: tejdny, zejtra, takovejch, přemejšlet... No, bez toho bych se obešla.

knihovnička007
03.04.2020 2 z 5

Asi od půlky knihy přemýšlím, co o knize vlastně napsat.
Začátek mne moc nezaujal, měla jsem s knihou velké problémy a nedokázala jsem se donutit číst dál. Linka v Paříži už pak byla trošku lepší. Poslední třetina se četla dobře a kniha už měla i nějaký děj :)
Co se týče Rachael - člověk dělá spoustu chyb, zvláště, co se týče lásky. Rachael od svým sedmnácti let miluje Matthewa, přes 10 let. Její matka ale vážně onemocněla a Rachael musela uložit své sny hodně hluboko a starat se o svou nemocnou matku. Je jí 28, když její matka umírá a Rachael se musí postavit realitě čelem-co dál?
A pak dostane dopis, že "její" Matthew se bude v Paříži ženit a ona včetně několika dalších dostane pozvánku... Svatba mi připadala strašně přehnaná, nabubřelá, moc luxusní a neosobní. Místo, aby chtěla vydražit svatební šaty, mohli si udělat menší svatbu a ušetřené peníze dát na charitu, ale to by asi nebylo ono... Nic pro mne.

Rachael mi přišla strašně dětská a naivní. Jak říkal Antonio-ve všech hledala jen to nejlepší a všem věřila...

Nebylo to špatné čtení, takové oddechové, ale i tak jsem těch 335 stran četla skoro 6 dní, což je fakt hodně... Jen - já bych raději zůstala na té farmě :)
Nejhorší bylo, jak Rachael mluví "pěkný, barevný šaty", to fakt nedávám. Špatně se mi to četlo, když mluvila ona nebo někdo jiný .

Aghatte
24.03.2020 3 z 5

Je to přesně takové, jako to zní a jak vypadá ta obálka. Lehká nadýchaná romantika, nic hlubokého, ale ani žádný odpad. Příjemné odreagování do dnešních neveselých dnů.

prcek19
27.11.2019 3 z 5

Do knihy sem se nemohla vůbec začíst, do čtení sem se opravdu nutila..a to i přesto, že knihy s tématikou Paříže miluju, ale nakonec to tak zlé nebylo..potom co se příběh přesune do Paříže, se děj rozjíždí a i já odkládala knihu méně..jen občas ta naivita hlavní hrdinky..to mi pilo krev

Kvetulina
31.10.2019 3 z 5

Docela pěkná oddychová romantika.

alnahu
07.08.2019 3 z 5

Příběh Rachel,která se starala o svou matku na rodinné farmě a vzdala se proto své velké lásky.Po smrti matky má pocit,že ji mládí protéká mezi prsty.Život se jí,ale změní,když ji přijde pozvánka na svatbu- jejího bývalého ,která bude ve Francii.Ona po delším rozhodování pozvání přijme a udělá dobře,nejenže je Paříží okouzlena,ale i ona zde najde své štěstí.Docela pěkná romantika.

Paříž romantika

Autorovy knížky