Svatá Klotylda (474–545)

Svatá Klotylda (474–545) https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183464/svata-klotylda-474-545-z3r-183464.jpg 5 1 1

Královna mezi úzkostí a něhou. Když se k franskému králi Chlodvíkovi donesla zvěst o proslulé kráse Klotyldy a o její moudrosti se sám přesvědčil, požádal ji o ruku. Klotylda se poté vytrvale modlila, aby manžel přijal křesťanství. Nepolevovala ani tehdy, když byla víra obou vystavena zkoušce při náhlém úmrtí pokřtěného potomka, kdy nahněvaný Chlodvík považoval křest za příčinu neštěstí. Ač populistická beletrie chtěla z královny vykřesat neovladatelnou choleričku, historická svědectví hovoří o vyhraněné osobnosti. Účinně pomáhá těm, kdo se modlí za změnu života nejbližší rodiny. Je patronkou nervózních lidí a nemocných dětí. Svátek má 3. června.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Refugium Velehrad-Roma

Sainte Clotilde , 1897

Anjin
10.02.2021 5 z 5

Stále jsem měl pocit, jako by toho mělo být víc. Jakoby to byl jen náčrt života sv. Klotyldy, zatímco v nějaké knize se dozvíte i podrobnosti, prostě tak jak jsme na to u životopisů zvyklí. Leč, není tomu tak. Autorovi se dost možná podařilo sepsat vše, co o této navýsost důležité osobě úsvitu středověku sepsat jde, aniž by se však až příliš nechal ovlivnit legendami, čehož však vzhledem k množství pramenů není mnoho. Jistě, jeho víra mu je zde vodítkem, a nelze neříci, že by pod jejím vlivem neformuloval určité závěry, snad občas dokonce popouští uzdu své fantasii, ale vše je logické a odůvodněné.

Až zase někoho uslyším vykládat, jak je církev proti ženám, dám mu přečíst tuhle knihu z přelomu 19./20. století.

světice

Autorovy knížky

Godefroy Kurth
belgická, 1847 - 1916
2013  100%Svatá Klotylda (474–545)

Kniha Svatá Klotylda (474–545) je v