Súzvuk nerovníc

Súzvuk nerovníc https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480820/bmid_suzvuk-nerovnic-Iq3-480820.jpg 4 3 2

Strhujúci román, kde sa sila priateľstva a lásky stretáva v tvrdom boji s pokušením a klamstvom. Klamali sme? Podľahli vášni? Naozaj je naša túžba silnejšia ako svedomie? Dorota a Dávid sú už od detstva nerozluční priatelia. Dorka je slušné a nežné žieňa milujúce spev a svet. Dávid je jej pravý opak, nebojácny a neskrotný milovník matematiky a žien. Aj napriek ich rozdielom sú spojení neochvejným putom a ich vzťah sa často stretáva s nepochopením. Keď sa Dorotine časté nočné mory začnú zosobňovať a Dávidov záhadný študijný pobyt odhalí kruté lži, roky zdanlivého šťastia vystrieda hra na schovávačku. Všetko, v čo verili, zahaľuje hustá hmla, cez ktorú je takmer nemožné vidieť pravdu. Román Súzvuk nerovníc vás povedie cestou sebapoznania. Po stopách pútnikov hľadajúc skutočnú odpoveď na jedinú dôležitú rovnicu nášho života.... celý text

Majka1979
Majka1979
29.10.2021 4 z 5

Raz za čas si rada doprajem knihy, ktoré majú v sebe niečo viac ako mala aj táto kniha.
To že sa protiklady priťahujú, to je v tejto knihe krásne vykreslené.
Dorka, mladé, milé, nevinné, láskavé dievča
Dávid, chlapec, ktorý chce od života všetko a rád je stredobodom pozornosti, hlavne žien.

Obaja sa však majú veľmi radi. No či to pri ich rozdielnych povahach bude stačiť na spoločné šťastie, to sa dočítate v príbehu.

Príbeh sa číta ľahko, pekne spracované, naozaj nádherné myšlienky, niekedy naozaj sa človek pri nich pozastaví a zamyslí.

Hoci sa mi kniha naozaj páčila, druhýkrát by som ju už asi nečítala. Ale za prečítanie určite stála ;)

Anna195
Anna195
30.09.2021 3 z 5

3,5/5
Autorka tohto príbehu bola pre mňa doposiaľ neznáma a som rada, že som mala možnosť prečítať si knihu. Musím poznamenať, že takýto typ príbehu som ešte nečítala, pretože tu hrá veľkú rolu náboženstvo a autorka tu vykresľuje čistú lásku. Príbeh je o Dorke a Dávidovi, ktorí sú najlepší priatelia až do určitého okamihu. Toto je presne ten typ príbehu od priateľstva k láske, ale s mnohými ťažkými prekážkami.

Hlavná hrdinka Dorka bola postava s akou som sa ešte nestretla, pretože veľa vecí vedela riešiť s pokojom, bola nápomocná k ľuďom a nikoho neodsudzovala. Čo mi, ale dosť vadilo bolo, že veľakrát ospravedlňovala Dávidove správanie voči ženám, no zároveň jej Dávidove správanie prekážalo. Teda nie vždy vedela Dávidovi povedať, čo si myslí, len aby mu neublížila. Dávid, ako anotácia naznačuje je veľký milovník žien a je úplný opak Dorky. V tomto príbehu si prejde veľkou zmenou a tento vývoj jeho postavy k lepšiemu sa mi páčil. Musí bojovať sám so sebou a nie vždy mu to vyjde. Aj keď musím povedať, že Dorka mu vedela veľmi rýchlo odpustiť.

Dosť som bola prekvapená, akou bolesťou z minulosti si prechádzala Dorka, pretože toto som vôbec nečakala. Ale vďaka tomu, aká dôležitá téma sa tu rozoberá, tak bol pre mňa príbeh omnoho viac zaujímavejší. Táto téma je veľmi dôležitá a som rada, že autorka na ňu poukazuje.

Čo knihe podľa mňa uškodilo bol rýchly záver. Vôbec by mi nevadili 2-3 kapitoly navyše, kde by bola viac vyobrazená láska medzi Dorkou a Dávidom, aby som mala z toho pocit , že sú si vážne súdení. Čo sa mi ale páčilo, bolo množstvo krásnych myšlienok, ktoré autorka do príbehu zakomponovala.

Laura Fechová
slovenská, 1995