Suši v duši

Suši v duši https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129440/bmid_susi-v-dusi-XTA-129440.jpg 4 407 126

Denisa přijala pracovní nabídku v Japonsku, které si záhy oblíbila, Naučila se japonsky a nakonec se seznámila s Japoncem, do kterého se zamilovala. A protože city byly vzájemné, po nějaké době se vzali. Denisa toužila stát se „opravdovou“ Japonkou a ve všem se přizpůsobit zemi, kde se rozhodla žít. Ukázalo se však, že to vůbec nebude jednoduché.... celý text

isis.sisa
20.12.2016 5 z 5

čtivá, zajímavá, oddechovka

hanča34
05.12.2016 5 z 5

Knihu jsem si půjčila podle názvu, líbil se mi. Pak jsem si oblíbila Denisu a její příběh. Zvláště to jak se s různými situacemi poprala a nakonec i zvítězila. To, jak člověka ovlivní na celý život, způsob, jaké dětství mu uchystala rodina, je celkem známé. Ale jak to posoudila Denisa mně velmi oslovilo.

Dija
20.11.2016 5 z 5

Výborně napsaná kniha na dva večery, při které se dozvíte spoustu zajímavostí o způsobu života obyvatel Japonska. Knihy tohoto žánru mě prostě baví.

ailleen
23.10.2016 5 z 5

Velice čtivá kniha, která mě na chvíli přenesla do Japonska. Doporučuju všema deseti. Poučná, lidská a pohodová. Více takových knih.

26Mirka
13.09.2016 5 z 5

Asi zatím nejlepší kniha co jsem četla od autorky. Četla se moc hezky a člověk se doví spoustu věcí o cizí zemi a hlavně ty emotivní příběhy opravdu ze života mě vzali za srdíčko. Mohu jen a jen doporučit.

janica09
01.06.2016 5 z 5

Velice příjemným způsobem jsem se dozvěděla o Japonsku věci, které by mě třeba v cestopise nezajímaly. Přečteno snad za den a doporučeno asi 10 dalším lidem, kteří byli z knihy také nadšeni.

ivusse
29.05.2016 5 z 5

Bezva knížka, měla spád, žádné zbytečné omáčky. Pro mě nepředstavitelné, že bych takhle odjela... odjela teda možná, ale zůstat tam, to chce odvahu... Dozvěděla jsem se zase něco víc o životě v Japonsku. Velmi čtivé.

yaoiyuri
29.03.2016 2 z 5

Ohledně knihy samotné mi vadilo především míchání české, anglické a slovenské transkripce dohromady, jejich nejednotné užívání postrádalo logiku. Objevovaly se i překlepy a chyby v japonských názvech (viz např. rýžovar). Po literární stránce dílo žádný zázrak není a zvolený styl vyprávění také nebyl zrovna nejpropracovanější.

Jako zásadní a do očí bijící mi přijde, že za celou dobu vypravěčka nepochopila tu nejdůležitější věc – Japoncem se člověk nestane, Japoncem se člověk prostě narodí, ať se modrooká blondýna snaží sebevíc. Prostě to nejde. Žádná jiná cizinka se o to v knize nepokoušela, jen ona, a přesto jí nepřišlo divné, že se to nedaří.
Moc se mi nezdá v knize několikrát proklamované tvrzení paní Ogino, že je žena „která poznala Japonsko a porozuměla Japoncům“. Její názory jsou velmi subjektivní a šíleně generalizující. Děsí mě, kolik lidí tu píše, že jim to pomohlo otevřít oči ohledně Japonců a Japonska. Ano, spousta věcí popisovaných v knize se v Japonsku opravdu děje a Evropanům připadají šílené, nesmyslné a občas i zlé (nicméně ono to s tím kulturním šokem funguje i naopak ;-). Tyto věci jsou ale v knize dost často uvedeny ve špatném kontextu, bez opravdových podložených vysvětlení.

Její manželství je kapitola sama pro sebe, takového zakomplexovaného ubožáka mohla potkat v kterékoli zemi. Její muž se v mnoha ohledech choval jako typický Japonec, to je pravda, ale typický Japonec to rozhodně nebyl, podobně jako jejich manželství nebylo typicky japonské (nebo typicky "smíšené").
Denisina naivita, doufání v dobrý konec a neustálá úslužnost ve všem vyjít manželovi vstříc i za cenu popření vlastních životních hodnot, se dá omluvit jedině jejím nelehkým dětstvím. A upřímně kolik manželství hostesek s klienty popsaných v knize skončilo dobře? Myslím, že žádné. Tady nejde ani tak o střet odlišných mentalit a kultur, ale spíše o fakt, že v hostes klubu si normální člověk partnerku pro život prostě nevybírá.

rezaja
24.02.2016 4 z 5

zajímava kniha,ktera mi přiblížila život v Japonsku o kterém jsem téměř neměla ponětí

cvekina
02.02.2016

Velmi zajímavé čtení, dozvěděla jsem se spoustu nových informací o Japonsku

katkalang
23.01.2016 5 z 5

Zatím všechny knížky od Evy Urbaníkové mě uchvátily, nadchly... Skvělý styl psaní, čtou se jedním dechem. Zajímavý příběh, krásně psaný, popis Japonska, jejich kultury, zvyků atd. mě velmi zaujal.

kajli21
17.12.2015

Skvělá knížka doporučuji ...přečtená jedním dechem

Aknel26
20.11.2015 4 z 5

Ke knížce jsem se dostala kvůli autorce Evě Urbaníkové, kterou mám moc ráda, ne kvůli zájmu o Japonsko jako takové, a četla se mi výborně. Osobní příběh vypravěčky byl poutavý, ovšem pasáže o Japoncích, jejich zvycích, chování, bydlení, mezilidských vztazích atd. mi přišly nesmírně zajímavé, občas nepochopitelné a často překvapivé.

29.09.2015 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, dozvíte se osobní příběh, ale i spoustu zajimavého o Japonsku

kneslova
08.09.2015 4 z 5

Výborně se to čte, dozvěděla jsem se o Japonsku věci, které jsem nevěděla. Zajímavé počtení...

sabanka
31.08.2015 5 z 5

Skvělá velmi oddechová četba. Žádné napětí tam sice není, ale jako příběh je to vyprávěné opravdu pěkně.

Beni
30.08.2015 5 z 5

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA NAPSANÁ PODLE SKUTEČNÝCH UDÁLOSTÍ

Z této knihy mám tolik pocitů, že ani nevím, kde mám začít....
Japonci jsou vážně pěkně zamindrákovaní zmetci.. asi ani nemohu napsat něco více, v hlavě se mi toho motá tolik, že by to nebylo souvislé k přečtení.. :-(
Pokud chcete vědět o čem mluvím, tak si knihu rozhodně přečtěte.. Nebudete litovat..

Val
27.08.2015 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Člověk se leccos i dozví. Denisa mi byla sympatická a fandila jsem jí. Její dětství bylo velmi neradostné a určitě ovlivnilo její další život. Smekám před její odvahou se jen tak sbalit a odjet do Japonska. Její snaha přizpůsobit se jejich životu mi byla velmi sympatická. Doporučuju :-)