Zrozena z popela

Zrozena z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131979/zrozena-z-popela-131979.jpg 4 165 41

Susan Smithová série

Kdyby Susan Smithová neriskovala a nesledovala osudné noci svou spolužačku na útesy, nebyla by zabita. Kdyby nebyla zabita, neprobudila by se v těle Valerie Evansové, svého vraha. A kdyby se neprobudila v jejím těle, nikdy by se nedozvěděla o existenci někoho, kdo je pokládán jen za mýtus. Ale všechna tato kdyby dala Susan nový život a ukázala svět, který je ostatním skryt.... celý text

DanyB
02.01.2019 4 z 5

První polovina knihy nic moc. Ale poté to začalo být zajímavé. Knihu jsem chtěl dvakrát přestat číst. Ještě, že jsem to neudělal.

cassidy1981
31.12.2018 5 z 5

Uzasna...napinava...Petra je skvela rozpravacka.

denniys
27.12.2018 4 z 5

Po této knize jsem chňapla okamžitě poté, co jsem zahlídla autorčino jméno..znám od ní sice zatím pouze Naslouchače, ale jelikož ten je na české luhy a háje prostě něco nevídaného, musela jsem znát i tento příběh..a byla to správná volba..trochu romantiky, pěkného příběhu a několik fénixů..Fénixové jsou zajímavé téma a ještě o nich není tolik knih jako o upírech, andělích a kdovíkom dalším..těším se na pokračování

groula
05.08.2018 4 z 5

Místy zbytečně rozvlacnele. Neustále se opakující myšlenkové pochody hlavní hrdinky. První půlka mi přišla taková akčnější. Ale i tak se mi to líbilo a četl napjatě až do konce. Furt sem čekal na nějakej hambatej zážitek a to sem se teda nedočkal :-)
Ale myšlenka je zajímavá....

Tamten
17.03.2018 3 z 5

Jako povídka by to bylo pěkné, ale obsah prostě nestačí na celou knihu a je tam tím pádem příliš hluchých pasáží, ve kterých se vůbec nic neděje.

PetraBery
11.03.2018 4 z 5

Originální fantasy, kde jsem s napětím čekala, čím se hlavní hrdinka Susan/Val stane. Druhá polovina mi přišla o něco slabší než první, ale určitě sáhnu po druhém dílu, abych věděla, co se dělo dál.

Allla9
28.02.2018 5 z 5

Opět dávám plný počet hvězdiček a těším se na další knihy od Petry Stehlíkové.

ditul
26.02.2018 5 z 5

Skvělý čtivý příběh, začetla jsem se do knihy hned od první stránky a už jsem sáhla po dalším díle.. :)

michalka S.
20.12.2017 3 z 5

Celkem dobra kniha, jen to není muj šálek čaje....

Halka2
08.09.2017 3 z 5

Zajímavé a čtivé fantasy. Věčný souboj mezi zlem a dobrem, ale bez upírů atd..
Čte se dobře, odpočinete si, naberete pozitivní myšlení. Je to prvotina autorky, ale už se tu projevuje dle mého názoru její největší nadání a to umění vytáhnout čtenáře do děje a prožívat ho se všemi postavami. Ať už pozitivně nebo negativně.
První jsem četla vynikajícího Naslouchače a těžko se hodnotí pak prvotina. Musím být ale objektivní.
Jisté je, že Petra je slibná autorka a můžeme od ní čekat ještě hodně dobrých fantasy příběhů. 2 díl Pohlcena plameny si určitě se zájmem přečtu.
A těším se na Faju a další.

Klárka83
19.06.2017 2 z 5

Kniha měla dobrý námět, jen ten konec byl příliš zdlouhavý.

koolsavage
12.05.2017 3 z 5

Zajímavý námět. První půlka čtivá fantasy, ale pak se to zvrhlo spíše v červenou knihovnu.

Dadula118
22.04.2017 5 z 5

paráda,paráda,paráda.Od začátku až do konce jsem byla napnutá jak kšandy..
Výborně napsané,zajímavý příběh.děkuji autorce za to,že jsem mohla na chvilku do jiného světa..

Atira
12.03.2017 5 z 5

Kniha je velmi originální, napínavá a emočně uvěřitelná, četla se skoro sama, i když některá fakta byla předvídatelná, přesto mě závěr dovedl překvapit. Za mě tedy velmi příjemné čtení, které se nedá lehce odložit.

AbigailM.M.
10.01.2017 4 z 5

Tato knížka měla zajímavý příběh a námět a byla i čtivě napsaná . Přečetla jsem ji jedním dechem.

oskli
30.08.2016 3 z 5

Asi jako většina lidí, kteří knihu četli, mám smíšené pocity - kniha se prostě dobře čte, ale to nestačí. Nebo aspoň mně, jako dospělákovi, který Young Adult literaturu cíleně nevyhledává, to nestačilo. První třetina (nebo necelá polovina) je bez pochyby skvělá - člověk je fakt napnutý, aby zjistil, co se v rodině děje a odhalil všechna ta tajemství. Pro mě je ale nepochopitelné, že to autorka čtenářům tak brzy všechno naservírovala a pak už to je až do konce jenom slaďák bez nějakého reálného napětí. Dočetla jsem to spíš ze setrvačnosti, protože jsem chtěla vědět, jak to všechno skončí, kdybych v knihovně narazila na druhý díl :-) Vzpomínky na Eriel se mi líbily určitě víc a Naslouchač už je úplně jiná liga.

Novali27
26.11.2013 5 z 5

Naprosto úžasné knihu jsem měla dlouho rozečtenou nebyl moc čas ale jak jsem se dostala do poloviny už to nešlo odkládat a konec knihy jsem dočítala pozdě v noci hltala jsem stránku za stránkou a ani jedna nebyla nudná opravdu se povedla :-)

johisa
04.06.2013 5 z 5

Musím přiznat že nemám ráda české autorky, ale tahle knížka byla opravdu úžasná. Výborně vyprávěná a zaujala mě od začátku až dokonce. Takhle napnutá u knížky už jsem dlouho nebyla. Těším se na další díl :)

kleria
07.01.2013 5 z 5

Tato kniha byla úžasná od začátku do konce. Určitě doporučuji :)).

felisa
28.10.2012 5 z 5

Již dlouho jsem nečetla knížku, která by mě zaujala od samotného začátku až do konce, ale této knize se to povedlo. Obsah i styl psaní je z mého pohledu velice zajímavý, poutavý a srozumitelný. Vzhledem k velice zajímavému ději s otevřeným koncem mi nezbývá, než se těšit na případné pokračování knihy.

Petra Stehlíková
česká, 1976
2016  92%Naslouchač
2017  93%Faja
2021  83%Nasterea
2012  79%Zrozena z popela
2017  76%Sněhurka jablka nebaští

Kniha Zrozena z popela je v