Superman: Ničitel úsvitu

Superman: Ničitel úsvitu https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419922/bmid_superman-nicitel-usvitu-o2D-419922.jpg 4 33 9

Ikony DC série

< 4. díl

Za svítání povstává hrdina. Clark Kent vždycky byl rychlejší a chytřejší – prostě lepší – než všichni ostatní. Ale nevychovali ho, aby se vychloubal, a přitahovat pozornost může navíc být nebezpečné. Všechny své schopnosti ještě ani nezískal… zatím.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Superman: Dawnbreaker , 2019

Aaaannnn
26.05.2023 5 z 5

Za mě z cele série nejlepší kniha.. ale těch chyb tam bylo opravdu požehnaně.. z chybějících písmenek by se dala napsat nová kniha. Škoda.

Andynka
03.09.2022 4 z 5

Superman nepatří mezi mé favority , co se týče superhrdinů. Ale v této knize byl tak dobře vybarven, jako milý chlapec, který se snaží pochopit, co se to sním děje, kde se vzali schopnosti... Snaží se lépe poznat sám sebe.
Po přečtení jsem byla kupodivu velmi spokojená. Kniha se velmi dobře četla a Superman mi byl poprvé v životě velmi sympatický.

Janiss_89
25.08.2021 3 z 5

Tak Superman z těch 4 byl nejslabší. Ja nejsem zrovna jeho fanoušek (team Batman), ale doufala jsem, že třeba toto mi ho víc přiblíží. A ani ten příběh mě nechytl a dost jsem se do čtení nutila.
Jsou dvě věci, které mi děsně vadily:
1.čeština. Tolik chyb v knize jsem už dlouho nezažila. Chybí předložky, slovesa atd. Fakt jako ''kvalitně'' odvedená práce.
2. Vykradení Marvelu. Jonathanův citát: větší moc s sebou přinese více odpovědnosti. Vážně?! Jako vážně? Vůbec to není podobné větě co říka strýček Ben Peterovi ve Spidermanovi a jedna z nejslavnějších vět Stana Leeho - s velkou mocí přichází velká odpovědnost pcheee.
Takže pro mě to dostává 3* a to ma hvězdičku za obálku.

roman9276
26.05.2021 3 z 5

Všechny knihy ze série Ikony DC jsou úplně zbytečný. Superman nebyl vyloženě špatnej, ale žádnej zázrak se tady taky nekoná. Totální průměr, neurazí ani nenadchne. Postavy nudný, nezajímavý, příběh to samý. Z celý série je to jedna z těch lepších, ale rozhodně vim, že se k tomuhle vracet nebudu. Čekal bych, že takový známý jména budou zárukou kvality, ale ty vole prostě ne, jedno velký zklamání za druhym, bohužel.

Luigi1
23.05.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila,byla zajímavě podaná a dějově zajímavá.

Medasek
17.02.2021 4 z 5

Kniha nebyla špatná. Četla se velmi dobře i děj nebyl vyloženě předvídatelný a měl dosti filozofický nádech.
Ale co mi vyloženě vadilo byly pravopisné chyby, chybějící písmenka a přebývající slova. Jako chápu, že přeložit knihu není žádná sranda, a že se to jednou dvakrát stát může, ale když se to stane dvakrát za větu, tak to je i na mě moc, a to nejsem moc pravopisně nadaná a tyhle věci běžně neřeším.

1259
03.01.2021 5 z 5

Po dlouhé éře hraničářovo učně jsem konečně přešla zase na něco jinačího a musím říct, že to bylo uklidňující a příjemný rozptýlení. Všem můžu supermana jen doporučit.

Lioncz24
27.10.2020 2 z 5

Pro mě jako fanoušek DC nic moc. Všechno jsem znal z komisů, ale bylo to pěkné čtení. Jen mě mrzí ty chyby v překladu.
SPOILER!!!!!!!!!!!!!
Superman jako Clark Kent je z jiné planety, která se jmenuje Krypton. Jeho pravý rodiče ho poslali na zem, aby ochraňoval své přátelé a blízké.

Damonka12
02.01.2020 3 z 5

3,5 je super znát supermana trochu víc, přesto ale superhrdinové nejsou nic pro mě.

DC Comics Superman

Autorovy knížky