Superman: Co se stalo s Mužem zítřka?

Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80300/bmid_superman-co-se-stalo-s-muzem-zitrka-jBQ-80300.jpg 4 79 13

„Proč ty nejšlechetnější lidi nejvíc trápí svědomí?" Byl to dokonalý muž - ztělesnění spravedlnosti. Přišel z vesmíru a konal jen dobro. Padesát let bojoval se silami zla, chránil nevinné a byl inspirací pro celý svět. Ale dříve či později musí všechno skončit. Dokonce i Superman. Klasický příběh Alana Moora a Curta Swana Co se stalo s Mužem zítřka? představuje konec jedné éry Posledního syna Kryptonu a nastavuje dalším superhrdinským komiksům hodně vysokou laťku. Moorovy příběhy o Supermanovi, které tu poprvé vycházejí v jednom svazku, ztělesňují ideály, které z tohoto nalezence z jiné planety učinily největšího hrdinu na Zemi. Jsou to přirozeně smyšlené příběhy. Nejsou ale takové všechny? Superman je nejmocnější bytost na Zemi. Jako jediný přežil katastrofu, která zničila jeho rodnou planetu Krypton, a z ochrany svého nového světa učinil celoživotní poslání. Hájil pravdu a spravedlnost... ale všechno má svůj konec. Na to, jak ze světa odchází Ocelový muž, odpovídá v tomto svazku nejlepší komiksový scenárista Alan Moore a kreslíři Curt Swan, Dave Gibbons a Rick Veitch.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art , Crew

Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow

OdvaznyMladyMuz
03.07.2023 4 z 5

Superman mě baví jedině v případě, že má halucinace. Tady je má.

Disease
31.05.2023 3 z 5

Z exkremenu bič neuplete ani Alan Moore. Prostě další pláštěnkárna...

Luigi1
15.03.2023 4 z 5

Čekal jsem daleko víc

Delphín
12.03.2023 3 z 5

Klasický superhrdinský průměr. Paradoxně nejvíce mě bavily dialogy, naopak akce místy bohužel dost drhla, zkrátka jsem se při ní nedokázal začíst.

dr.horrible
01.05.2022 5 z 5

Kruté a geniálne, ako celý Moore.

hroubek
11.11.2019 4 z 5

Komiks už jsem četl, takže sem pak zkopíruji komentář, který jsem ke komiksu napsal. Dodám, že bonusový příběh je fajn a i přestože komiks mám, tak mě těší, že v DCKK vyšel, protože se zde ukazuje zas jiná stránka Supermana.

Chápu všechny, kterým tento komiks nesedl. On je to trochu podvod a vábí na něco co úplně, tak nepřijde. Nicméně to ale nic nemění na kvalitách, které komiks má. Alan Moore je komiksový bůh a zde se hezky baví. Curt Swan má nádhernou kresbu, na kterou se krásně kouká. A co se týče příběhů, tak ty jsou zajímavé, a i působivé. Moore se zbytečně nezdržuje a jeho texty jsou srozumitelné a stručné. Čte se to velmi příjemně a je to dobrý komiks. Čím menší očekávání, tím je to lepší.

martinstefko
09.11.2019 4 z 5

Alan Moore vytvořil tři příběhy, které se dívají na Supermana jako na člověka s pochybami, který má slabiny a který trpí. Alanovi se opět podařila dekonstrukce stávajícího světa, ale nikoli takovým způsobem, aby byly změny nenávratné. "Co se stalo s Mužem zítřka?" je jen jedním příběhem, který může být snadno přeskočen. Superman zemřel, ať žije Superman. Nakladatelství DC Comics by samozřejmě svou dojnou krávu jen tak zemřít nenechalo. Alan Moore ale naznačil, že konec by mohl být krásně nostalgický. Kniha "DC komiksový komplet 75: Superman - Co se stalo s Mužem zítřka?" představuje jedny z nejlepších příběhů, které se Supermanem můžete číst.

DennisMoore
09.02.2019 5 z 5

Jak se rozloučit s nejlegendárnější postavou ze všech, když (vy i všichni kolem) dobře víte, že to loučení jistojistě nebude napořád? Je několik způsobů. Můžete si vybrat třeba ten dramatický, který se rovná surovému prásknutí dveřmi - udělat něco nečekaného, před odchodem ten byt zpřeházet vzhůru nohama, vzbudit sousedy a pak utéct. Nebo na to můžete jít jako Alan Moore a těmi dveřmi nemlátit, nýbrž v nich chvíli postát, naposledy se rozhlédnout, pak se prostě hezky rozloučit, zlehka je zavřít a odejít pryč. A potom otevřít nějaké jiné. K Supermanovi se hodí ten druhý způsob.

hroubek
10.01.2019 4 z 5

hanocri
01.04.2016 3 z 5

Bohužel jedno ze slabších děl Alana Moora. Nejsem znalec supermanovských komiksů, ale údajně tento zakončuje jednu éru Supermana. Nevím, na kolik byl Moore nucen držet se daného schématu a nakolik měl tvůrčí svobodu, ale z mého pohledu je komiks poměrně nudný, předvídatelný a chybí mu jiskra, jakou například předvedl ve Watchmenech, které napsal ve stejné době.

SolomonSane
21.08.2015 4 z 5

Na poslední díl Supermana jsem čekal možná trochu něco hlubšího (především, když se jedná o dílo od Moora). Další dva příběhy mi připadaly mnohem lepší.

Harry_
12.04.2015 4 z 5

Koukám, že jsem si náhodou v knihovně vybral zrovna díl poslední, přestože jsem nic jiného nečetl :) Inu, stane se. Takže asi jsempřišel o řadu narážek apod., ale číst se to dá i samostatně. Ukončení je pěkné a setkání s řadou postav DC universa (i když kromě Batmana mi nepřišli nijak sympatičtí). Za mě 5*.
V knize jsou ještě dva příběhy:
- Superman a bažináč - Hranice džungle (4*)
- Annual Superman - Pro muže, který má všechno... (3*)
Uvedená cena: 399 Kč

RaptoR
31.01.2013 4 z 5

Tohle je klasický Superman, na kterém vyrostlo pár generací čtenářů. Jedná se o ukončení série, která vycházela nepřetržitě od třicátých let! V roce 1985 se nakladatelství DC rozhodlo, že by to chtělo trochu dospělejší přístup. A rozhodlo se, že sérii ukončí. Bylo proto potřeba ve dvou číslech vyřešit všechny vztahy, protivníky i osud Muže z oceli. Toho nelehkého úkolu se s nadšením ujal Alan Moore, který tehdy ničil komiksová tabu svými Strážci. Výsledky jeho píle jsou krásné a trochu nostalgické. Potkáme zde všechny hlavní hrdiny Supermanova universa a dozvíme se, jak to s nimi dopadlo. Navíc v knize najdeme i dva samostatné komiksy navíc, které jsou jen příslovečnou třešničkou na dortu.
Trochu mě zamrzela rychlost, s jakou se Moore pouští do uzavírání osudů všech zúčastněných (ano, nemělo na to moc místa...). Lehká naivita příběhu se musí brát s nadhledem, zvláště u komiksů které jsou 26 let staré. Přesto je to krásná tečka a rozloučení Supermana s jeho dvorním kreslířem Kurtem Swanem, který se po tomto závěru vydal na zasloužený odpočinek.

Autoři knihy

Alan Moore