Hodinky smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nový, již devátý román ze série Superintendent Roy Grace zasahuje. Na příležitost k pomstě čekají někteří lidé celý život… Po brutální loupeži v jednom odlehlém honosném sídle v Brightonu zemře jeho velmi stará obyvatelka. A zároveň se ztratí starožitnosti, obrazy a další cennosti za miliony liber. Ale jak se detektiv-superintendent Roy Grace, jenž vyšetřování vede, rychle dozví, zmizela též jedna věc nedozírné ceny, kterou mocná rodina staré ženy nade vše chová v lásce. A tato rodina je zcela připravena vzít spravedlnost do svých rukou a udělat cokoli, aby ji získala zpátky. Během několika dní se Grace ocitne v závodě s časem a vydá se po nebezpečné stopě, jež vede z podezřelého brightonského světa starožitností do minulosti až k válce newyorských mafiánských gangů v roce 1922, a pronásleduje přitom vraha, který je poháněn hamižností jednoho muže a vztekem druhého…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382563/big_hodinky-smrti-swS-382563.jpg 3.718
Série:

Superintendent Roy Grace zasahuje 9.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Brána
Originální název:

Dead Man's Time, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Hodinky smrti

Aghatte
25.05.2021

Nedočteno, nehodnotím. Méně někdy znamená více. Mám tu ještě dva kousky, ale zřejmě tohoto slavného autora opustím a už se k němu nevrátím, my jsme si tedy nesedli.

Iki1
05.10.2020

Kniha, které by slušelo zredukovat o čtvrtinu. Dějová linka mi přišla hodně natahovaná. Kromě toho tu bylo vcelku zalidněno, takže za mě méně přehledné čtení pro toho, kdo se nezasekne a nepřečte jedním dechem. Na druhou stranu kladně hodnotím nápad s propojením dětského zážitku s vyřešením v závěru života.


moudivlacek
08.08.2020

Hamižnost a hamižnost ještě jednou. To je hlavním motivem této knihy. Hlavní hrdina stařík Gavin, který v dětství krutým způsobem přijde o rodiče se sestrou, kterou teď kvůli hodinkám nesmírné ceny mučili a zabili. Je rozhodnut získat hodinky zpět a ještě odhalit vrahy sestry. Má ještě syna, který se tak trošku nepovedl. A je tu také starý "známý" Roye - Smallbone, který se rozhodne za léta vězení Royimu pomstít a ublížit jeho rodině. Děj je částečně v Anglii a částečně v USA. A závěr - i rádoby dobrý člověk může být mrcha chamtivec.

Vlaďkaa4
21.05.2020

Trochu nerealny my prisel vek sourozencu. Cekani na pomstu nebo splneni slibu 90 let my prijde skoro až nemožné. Ale pribeh super zase se to cetlo samo. Osobni pribeh Roye je stale otevreny a v zari vychazi dalsi dil serie????

iveta3689
20.12.2019

Dobrá detektivní linka. Jen z osobního života bylo popsáno trochu víc, než bylo pro příběh nutné, mám raději vyšetřování než společenský román. Ale čtivosti to neubralo. Krátké kapitoly pobízí k rychlému čtení. A závěr byl za mě super.

konicekbily
08.07.2018

V knihovně před mojí dovolenou mi dávali na pult tuto novinku, tak jsem si ji vzal s sebou. Kniha obsahuje hodně odvolávek na předchozí knihy série, půjčil jsem si je nyní v knihovně, hodnocení si upřesním po přečtení předchozích dílů. Teď mi to připadá jako thriller zbytečně natahovaný jak v čase, tak v motivu, ve složitosti zápletky a zbytečným popisem osob do šířky.