Súostrovie psa

Súostrovie psa https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431893/bmid_suostrovie-psa-Wsh-431893.jpg 4 18 4

Na fiktívnom ostrove medzi viničom, olivovníkmi a kaparami, v tieni nevyspytateľnej sopky žije uzavretá komunita svojimi radosťami a starosťami. Lenže jedného dňa more vyvrhne tri mŕtvoly, tri tmavé mladé mužské telá. Objaví ich stará učiteľka na rannej prechádzke so psom. Privolá starostu, príde lekár, objaví sa učiteľ. Čo teraz? Čo si počať s tromi mŕtvymi? Aféra s migrantmi by mohla poškodiť sľubný projekt kúpeľov, do ktorého starosta vkladá veľké nádeje... Je možné tváriť sa, že sa nič nestalo? Claudelov príbeh (by) sa mohol odohrať hocikde.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Inaque

L'Archipel du Chien , 2018

adorjas
10.05.2023 3 z 5

Claudel. Taký mix Alessandra Baricca a Stefanssona z Islandu, aspoň štýlom písania, ktorý je taký snový, priam rozprávkový, aj keď samotný dej jeho kníh je úplne drsný. Tentokrát téma ilegálnych migrantov, a opäť sebectva bežných ľudí, kde to až môže zájsť. Ťažké, bolestné čítanie, kde celý čas tušíte, kam to povedie.

netopýr088
18.08.2020 4 z 5

archetypálne postavy, ktoré sa uchyľujú k svojmu archetypálnemu správaniu, nám dávajú nahliadnuť do nášho vlastného konania, alebo do jeho možností, ktoré skrývame aj pred sebou samými. Byť človekom, znamená nebyť postavou v Claudelovej knihe.

Teckovana
15.05.2020 5 z 5

Philippe Claudel píše o věcech lidských a nelidských už delší dobu. V této knize autor skvěle využil aktuální téma migrantů pro hloubkovou psychologickou analýzu všech hlavních postav. Skoro mi vyrazilo dech, jak pokrytečtí mocní místo problému samotného raději bez skrupulí odstraní toho, kdo na něj poukázal. Není to příliš povzbudivá kniha, ale o to víc je třeba ji číst.

LucieT.
04.04.2020 5 z 5

Brilantní, Philippe Claudel dobře nakládá. Lidská lhostejnost, zbabělost a pokrytectví, dokonalé podobenství o temných stránkách lidské povahy. Imaginární ostrov, bezejmenné postavy a vypravěč, který neúprosně předkládá fakta. Skvělý nadčasový příběh s chytlavě podmanivou atmosférou, který nepustí a nutí číst dál.

francouzská literatura

Philippe Claudel