Sunstone 2

Sunstone 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396875/bmid_sunstone-2-JWD-396875.jpg 4 82 18

Sunstone série

Druhá část romanticko-erotické (a trochu sado-masochistické) komedie. Vracíme se ke dvěma dívkám s poněkud alternativním životním stylem. A jak praví rčení, všechno to svazování a dominování je neškodná zábava – dokud se někdo nezamiluje. Pak teprve začne to pravé utrpení. České vydání obsahuje třetí a čtvrtou originální knihu!... celý text

Literatura světová , Komiksy , Erotika

Vydáno: , Crew

Sunstone, Vol. 3+4 , 2016

Vjeerus
27.11.2022 3 z 5

Tak jak jsem byla z prvního dílu nadšená, tak toto mě úplně neuspokojilo. Po celou dobu čtení jsem měla pocit bludného kruhu "má mě rád - nemá mě rád" a neustálého sebepřesvědčování, že ten druhý myslí něco jiného.
Závěr byl vcelku rychlý a asi i takový zvrat potřeboval, aby se trochu vyrovnal ten začátek. Další postava do party dobře zafungovala jako roznětka.
Za mě tedy průměr, kniha měla světlá místa dobře vyvážená těmi horšími. A vtip v knize je rozhodně to světlé misto!

ArkAngel
22.08.2022 4 z 5

Pokračování Šejićova geniálně nakresleného díla najíždí na klasické zvraty, který přichází ve všech vztahovkách: postavy se k sobě nastěhují a na scéně se objeví ještě někdo třetí. Ne, že by to bylo špatně, Anne nám do díla přináší "obyčejného" člověka, který o BDSM nic neví, na internetu uvidí extrémy a tak začne vyzvídat, jak je to vlastně doopravdy. Sunstone tak pokračuje v tom, že celý tento kinky svět velmi polidšťuje a čtenáři říká, že většina lidí v něm má své hranice. Šejić píše ženské postavy opravdu uvěřitelně a nedělá z nich nic, co by většina autorů asi v podobné situaci udělala. Závěr díla je jinak naprosto typickým scenáristickým krokem před velkým závěrem, který následuje v podobě třetí knihy.

hippiesak
13.09.2021 5 z 5

Fakt paráda. Toto je PAN KOMIKS ;) Stejně jako první kniha, tak tato druhá kniha je prostě TOP a cool. Jo a sexy ;) Tak to každopádně! Je to stejně mazec, že i když je to "obrázková kniha" tak je tam mega moc textu a celý je to promyšlený a procítěný. Prostě po přečtení mám pocit, že jsem dočetl klasickou knihu a ne komiks :)

Aleen
22.04.2021 4 z 5

Nějak se mi nechce věřit, že tuhle záležitost, tak ženskou, nebo spíše dívčí, napsal muž.... Takové to neustálé řešení, jestli mě miluje, nebo nemiluje, no, asi jde o určitou formu dívčího románu. Ovšem ty oblečky, ty vůbec nejsou jako z dívčího románu! Ty jsou úžasně rajcovní. Jedná se o komiks dost vysoké kvality, jediné, co mi FAKT lezlo na nervy bylo, jakým způsobem se neustále omílá, že nadšenci do BDSM nejsou žádní úchyláci. V jediné knížce to bylo řešeno tolikrát, až jsem získala dojem, že s tím má sám autor maličko problém :-) Jinak ovšem... moc pěkné!

_Tess_
26.02.2021 5 z 5

Nejistota, otázky, na které se bojíme znát odpověď, a nová postava. To vše přináší druhý díl Sunstone. Nad vztahem Ally a Lisy visí velký otazník. Jak to mezi nimi vlastně je? Jsou to jen kamarádky s výhodami, nebo je v tom něco víc? A jak zjistit, jestli to ta druhá cítí stejně? S tím se pere každá z hrdinek, a vyjádření pocitů je těžší, než složité úvazy v shibary. Díky tomu vám postavy přirostou víc k srdci a s některými jejich problémy se dokážete sžít. Do toho se nám tu ukazuje nová postava - Anne. Tatérka, která se na celou BDSM komunitu dívá skrz prsty. Předsudky a odsuzování, ale i určitá zvědavost je za mě to, co komiksu hodně přidalo a Anne je příjemným okořeněním děje.
Psát sexuální záležitosti dvou holek asi nebude pro chlapa tak jednoduché, ale Šejić to zvládá naprosto skvěle. Děj příjemně odsýpá a i přes tloušťku komiksu jsem si užila každou stránku. Konec mě zaskočil a jsem velmi zvědavá na 3. díl.

MartyManCZ
05.08.2020 5 z 5

Příjemný návrat do světa holčičího plkání, vztahů, nejistoty, ale také divokého sexu. Příběh je jednoduchý, ale funguje a občas se dostává do velmi zajímavých končin. Psát sexy věci není nic jednoduchého a o to více pro chlapa, ale myslím že Sejič to fakt zvládá bravůrně, není to trapné a scenáristicky právě občas hodně zajímavé ve vykreslování pravdy, pocitů a myšlenek vlastně z reálného života...

lenka2557
25.07.2020 5 z 5

Ať to zní jakkoli dvojsmyslně, takovou hloubku bych od komiksové erotiky rozhodně neočekávala. Sunstone 2 jsem dočetla asi po 14 dnech s tím, že poslední třetinu jsem přesvištěla za jedno dopoledne. Výborně vykreslené postavy, a to myslím jak doslova (scéna s lany, uuuu!), tak i co se týče povah, vzájemného nadšení i těch mindráků, které si každá z nich schovává pro sebe.
Už čtu třetí knihu a tuším, že z tohoto bude knižní kocovina jako MALOVANÁ.

Pan_Skala
26.05.2020 4 z 5

Druhý díl jsem nějakou dobu odkládal, ale po zakoupení 3. dílu už nebylo na co čekat a pustil jsem se do toho. Co se týče kresby tak ta je suprová a užíval jsem si ji. Dějově je to takové zvláštní. Na jednu stranu ten dějový postup je očekávaný, ale tak nějak jsem doufal v trošku jiný. K tomu myšlení a chování postav chápu, protože podobné pocity jsem si taky zažil. Do toho nemít ten 3. díl tak bych asi hodnotil ještě níž takhle mám jistý optimismus, že se to vyvine směrem jaký bych si přál. Jo a o čuňačinky ani nejde, protože ty tu spíše pomahají vykreslit jiné nezvyklé prostředí ve kterém vlastně probíhá něco naprosto známého.

Jandýs
08.05.2020 5 z 5

Je to skvělá změna, tahle minisérie je mou komiksovou premiérou a opravdu si ji užívám. Jindy při čtení knih, mi v hlavě 'jedou vlastní obrázky', ale tady je skvělé, že svoji fantazii dám v tomto směru pohov a jen si užívám příběh a kresby a tím mě to dokonale vtáhne do děje. Tento díl se nimral v citových a myšlenkových pochodech Lisy a Ally... No vlastně tak trochu i přiblížil ostatní. Začalo to skřípat.. . Musim se vrhnout na další díl..

MíšaS.
07.05.2020 1 z 5

Nezlobte se na mě, ale tohle fakt ne. Vždyť je to jak z Padesáti odstínů - miluje mě, nemiluje mě - řeknu ji to, neřeknu - budu s ni, nebudu - chci s ní být, chce ona být se mnou? .....
Jedna hvězda za fakt super kresby.

BlazingHeart
05.04.2020

Z prvního svazku jsem byla nadšená a hodnotila plným počtem, tento jsem v půlce odložila. Žádný děj ani nic zajímavého, stále se postavy plácaly na místě a bylo to jednoduše nudné. Kresbu má ale série nádhernou, to je opravdu pastva pro oči.

MinaHawke
27.03.2020 4 z 5

Druhý díl jsem dočetla a jsem plná emocí. Proč musí být zamilovaní lidé takový trubky, ach jo. Líbilo se mi, že v knize měly prostor i ostatní postavy a tak jsme se o nich mohli dozvědět víc.

eraserhead
30.10.2019 5 z 5

Samotného mě to zaskočilo, že zrovna teď a takhle, ale konečně se mi dostal do ruky komiks, který mě dostal a zadupal do prachu veškeré mé pochybnosti o tomhle vyprávěcím médiu. Konečně jsem měl v rukou komiks, který mi dal všechno, co od knihy, příběhu čekám, který mě zaujal nejen obsahem (není to zase tak erotické a explicitní, jak by se na první pohled mohlo zdát), ale i formou, nejen příběhem, ale i kresbou. Sunstone je naprosto parádní. Kresba je uchvacující, konečně, konečně se kochám kresbou, prohlížím si ji a hledám (skryté) detaily, příběh je zajímavý a hodně poučný (mohu-li si dovolit nepotřebné přiblížení a srovnání, Sunstone má naprosto všechno a ve skvělém provedení, v čem zcela a úplně pohořelo Padesát odstínů šedi), má hodně textu, což oceňuju. Sunstone ale není jen obyčejný příběh, má hned několikanásobnou nadstavbu. Sunstone je prostě super. Změní to můj pohled na komiksy? To vážně nevím, ale doufám, že se mi do rukou ještě někdy dostane nějaký takhle komplexně perfektní komiks. Takže, ano, v tomto konkrétním případě si ohledně svého pohledu na komiksy sypu popel na hlavu.

Terva
10.10.2019 5 z 5

Vyber si libovolný pornofil...
No, do toho, já počkám.
Jo, ty žádné pornofilmy nemáš?
No jasně... Tak jo.
Prostě se mnou chvíli spolupracuj, ano?

Lisa a Allycat mi přirostli k srdci. Jejich první dva příběhy, vložené do jedné knihy mě vzrušovali a nádherně pobavili. Být to o dvou mužích, vůbec bych to nečetl, ale dvě ženy v jedné super posteli, ne, to si nenechám ujít. Vidím to tak, že všichni máme společensky podmíněný pocit viny, kterou cítíme ohledně vlastní sexuality. Někteří z nás s ním žijí, jiní ho setřesou. Tento příběh by vás mohl nasměrovat. Neříkám, že je to možné, ale možná to opravdu pomůže.

Malá ochutnávka:
Takže, vyber si libovolný teoretický pornofilm, který nevlastníš
a uprostřed sexuální scény stiskni pauzu.
No, a pokud se ti to nepovedlo stopnout zrovna u nějakého drhnutí rozkroků,
obecně uvidíš, že lidé na snímku střídají ze tří výrazů.
Pitomý výraz,
slastný výraz plný chtíče
a pak je tu třetí – bolestný výraz......

V tomto příběhu, alespoň na počátku, má Lisa pochyby o tom, jak se chová a co dělá, ale pak dojde k Allycat domů a je vyřešeno. Bolestné pochybovačné výrazy se mění na slastné a chtíč s ní cloumá jako bejk. Hurá na to. Akorát při jedné scéně začne Lisa šišlat, což mě strašně vadilo a po delší době čtení to bylo až otravné a trapné. Naštěstí jí jazyk s přemíry používání (nebylo to mluvením) zase brzy splaskne. Nádherný je ten přechod, kdy část příběhu v ich formě vypráví Lisa a po určité době přebere vyprávění Allycat. Domina, která o sobě tvrdí, že je majetnický úchyl. Protože chce Lisu celou a jen pro sebe. No, tak jí to dopřejme.

Citát: Viděla jsem se v zrcadle, zdivočela jako bejk a rozhodla jsem se, že se udělám.

Kresba je opět chválihodná, v červeném odstínu, prsa jsou krásná, oblečky rajcovní....
Já vím, já vím. Fakt? To už zase šukají?!? Scénář je tentokráte trochu hlubší. Je to takový výlet do BDSM duše. Vybral jsem několik citátů a mrdnul je mistru Šejiči do pi..profilu. Při čtení tohoto porno příběhu jsem poslouchal skupinu Death Angel a jejich studiové album Humanicide z roku 2019

Citát: Když řekne „Sunstone“ hra končí. Bez výjimky žádné ale.

RaggamuffinSVK
03.10.2019 5 z 5

Ja jednoducho nemôžem inak. Šejić rozbehol príbeh, ktorý ma chytil a nepustil. A chcem viac! Druhý diel tejto "BDSM vzťahovky" rozvíja príbeh hlavných hrdiniek, ale aj ich priateľov. A to tak príjemným a ľudským spôsobom, že každú stránku prežívate s nimi. Áno, je to veľmi jednoduché, priamočiare a možno aj trošku natiahnuté. Ale funguje to sakramentsky dobre a ako som písal pri prvom diely, chémia medzi postava je doslova previazaná (hehe!). A samozrejme, kresba je absolútne perfektná.

trudoš
23.09.2019 4 z 5

„Stává se ti někdy, že jsi se svými přáteli a dojde ti... sakra, tohle je tak půl kroku od toho, aby se to zvrhlo v otevřené orgie? Ne...? Tak to jsem v tom asi sama.“
Něco jako televizní seriál Přátelé, jen namísto všedních témat denního koloběhu tu hraje prim BDSM. Což zní divně, ale bavil jsem se celých tři sta dvacet stran, přitom to vůbec není můj šálek kávy. Když ale někdo umí vyprávět, rád poslouchám. A Stjepan Šejić umí, je zábavný, hravý i zajímavý. Má pouze tu slabinu, že příliš nerozvíjí konkrétní příběh a raději se nimrá v otřepaných milostných zvratech, založených na pojmech a dojmech. A tak jsem se ke konci už nudil, vzhledem k tomu že děj graduje snadno odhadnutelným způsobem. Na druhou stranu, jeho lidský přístup k postavám umožňuje čtenáři prožívat emoce společně s hrdinkami, protože zamilovaností si prošel každý z nás - a teď nemluvím o bičíkách a udidlech. Navíc se přiznám, že jsem se zamiloval do autorova stylu kreslení. Ta obličejová mimika je zkrátka dokonalá.

martinstefko
11.09.2019 4 z 5

Komiks "Sunstone 2" je rozhodně pořád dobrý, rozhodně se pořád jedná o jedno z nejlepších BDSM čtení, jaké můžete najít, alespoň takové, které je dostupné pro všechny, ale přece jen jsem měl místy pocit, že Šejićovi jeho scénář trochu drhne, zbytečně vše natahuje a je tak neskutečně ukecaný, až to pěkné není. A navíc sem tam skáče způsobem, jenž je spíš matoucí než zajímavý. Na druhou stranu se musí ocenit, že se zbytečně nesoustředí jen na erotické scény a pózy svých hrdinek, skutečně mu jde hlavně o to, aby vyprávěl příběh o BDSM. A to se mu stále daří. I když je "Sunstone 2" vztahovka, i zde se o BDSM dozvíte dost a pochopíte motivace některých lidí, jimž se tohle líbí. A proč ne? Třeba se to bude líbit i vám. A pak ve chvíli, kdy Stjepan Šejić už nějakou tu erotickou pózu vykreslí, stojí to za to a vy si ji naplno užijete.

orangerose
20.08.2019 5 z 5

Pěkně napínavé, bavil mne komix moc, chci už další pokračování sakra :D