Sunstone 1

Sunstone 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396853/bmid_sunstone-1-N22-396853.jpg 4 136 38

Sunstone série

Romantická lesbická vztahovka… v sado-maso provedení! Nepřehlédnutelný komiks, ve kterém se hrdinky potýkají s problémy kolem vztahů, sexu a svých fetiší. Lehce erotická romantická komedie ve scénáři a úžasné kresbě Stjepana Šejiće! Komiks, který bude spolehlivě bavit i lidi, co BDSM zrovna nemusí. České vydání obsahuje první a druhou originální knihu!... celý text

Literatura světová , Komiksy , Erotika

Vydáno: , Crew

Sunstone, Vol. 1+2 , 2015

Vjeerus
Vjeerus
31.10.2022 5 z 5

Upřímně, tohle je asi překvapení roku.
Čekala jsem perverzní dílo plné lesbických hrátek bez nějaké myšlenky.
A dostala jsem komix s úžasně sarkastickým vypravěčem, který nám představí obavy a touhy spolu s vytyčením své životní cesty se všemi radostmi i úskalími.
Obě hrdinky jsou sympatické, obě musejí skrývat část sebe kvůli společnosti, obě jsou ale jen lidi, co prožívají radost, nepříjemné vzpomínky a přicházející lásku.
Zároveň nám kniha představuje to hlavní na roli dominantního a submisivního, ale upozorní i na možná rizika spojená s BDSM aktivitami.
Celý příběh podtrhávají krásné a lechtivé ilustrace, které na mě ale nepůsobí sprostě. Vzhledem k zaměření knihy jsou dle mého spíše decentní a nahota není nic, co by mělo být tabuizováno.

bazyk21
bazyk21
12.09.2022 5 z 5

zajímavý příběh, nádherná ilustrace

ArkAngel
ArkAngel
19.08.2022 4 z 5

Sexuální fantazie mnoha lidí jsou odsuzované a Šejićův komiks je příkladem díla, které může tyto "hejtry" přesvědčit o tom, že je to vlastně úplně normální. Sunstone nahlíží na svět BDSM z pohledu klasické vztahovky, kdy nám ukazují dvě obyčejné holky, které pojí stejná sexuální fantazie. Skrze dílo se člověk seznámí s tím, jak tihle lidé přemýšlí, jak to celé funguje a zároveň ve druhé části přichází i varování v podobě příběhu Marion, což mi přišlo jako skvělý odstrašující případ a ukázání odvrácené strany BDSM. První část je samozřejmě více zaměřená na nahotu a sex, ale ve výsledku je Sunstone akorát romancí dvou dívek, která je zasazená do nevšedního světa BDSM. Btw, Šejić je jedním z nejlepších kreslířů vůbec.

toimax
toimax
14.07.2022 4 z 5

Další komiks od Šejiće přečten a znovu dokazuje to, že je to dobrý tvůrce. Je tu hezká kresba, povedené a vtipné momenty, sympatické postavy a zajímavé nahlédnutí do BDSM světa. Rozhodně si rád přečtu i pokračování. Ale tenhle prví díl má u mě jeden velký problém, a to ten že Šejić napsal Harleen a Pod křídly smrti a tyhle dva komiksy považuji za nejlepší co jsem kdy četl, a bohužel první Sunstone se jim nevyrovnal, tak snad ty další díly budou lepší. Tento si odnáší slušných 70%.

Kate18
Kate18
05.03.2022 5 z 5

Zajímavá podívaná do BDSM světa. Ally a Lisa jsou skvělé osobnosti!

Karoley
Karoley
01.01.2022 5 z 5

Zajímavé nakouknutí do BDSM světa. Lisu a Ally si člověk musí zamilovat.

"Všichni jsme svým způsobem tak trochu úchylní."

zandu
zandu
22.11.2021

Jak já se těšila!!! A přišlo jen zklamání. Koupila jsem si všechny tři díly. Bohužel mě to vůbec nebavilo, v půlce prvního jsem komiks zavřela a absolutně mě nezajímá, co se stalo nebo nestalo a jak to dopadlo. Velkým mínusem byly ty malilinkatý písmenka. Jediné plus jsem viděla v kresbě. Ta je perfektní. Škoda. Ale chápu, že své nadšené příznivce má. Celá série putuje dál, mně by jen ležela na polici.

zluk
zluk
03.08.2021 3 z 5

Knihu jsem si půjčila ze zvědavosti, jak zpracovává toto téma. A z mého úhlu pohledu zklamání. Komiks nepřenáší to vzrušující na BDSM na čtenáře. Místo toho se tam tlachá až moc. Jinak ilustrace jsou bezva. Texty, ale poměrně ploché, rozvleklé a nezáživné.

Sidonka3
Sidonka3
10.07.2021

Hodně jsem se na tenhle komiks těšila, protože Stjepan Šejić mě okouzlil perfektní Harleen, kde nic nepřebývá ani neschází a ani při svém abych tak nadneseně řekla "kritickém myšlení" jsem neshledala nic, co bych mu mohla vytknout.
Sunstone mě bohužel zklamal, jak mi řekl jeden můj internetovej známej : je to trochu moc pro holky, až moc nudné povídání (skoro bych řekla že o ničem) a všechno je to jen takové zlehka, tím nemyslím tvrdostí, ale myšlenkově a příběhově jen zjednodušeným náznakem. O BDSM se v současnosti hodně mluví, je to evidentně nová sex.móda, ale ti, co tím žijí ze svého naturelu a podstaty, tedy bez ohledu na současné trendy nebo jen ochoty si z nudy s něčím nezávazně zaexperimentovat, asi budou zklamáni. Tento komiks je jen takové letem světem pro nezasvěcené čtenáře, rajcovní to taky úplně není, přišlo mi to chladné a rozhodně to nebude tím, že ty holky jsou vlastně skoro pořád oblečené a moc se tam toho odvážného neukazuje.
Úplně tomuhle světu nerozumím, ale myslím, že kouzlo těchto specifických praktik se do stránek nepodařilo přenést.
Brutalita mi tam neschází, emoce a přirozená přesvědčivost ano. Co se mi podařilo zjistit, paradoxně dominantní přístup k submisivní partnerce není především o hrubosti a trestech, ale naopak o empatii a úctě k lidské bytosti, kdy se jeden druhému snaží vyhovět v jeho nestandartních přáních. Jenom mi při čtení bylo všechno tak skoro šumák a zkrátka mi to nebavilo. Naopak oceňuji, že postavy jsou vcelku milé a jsou to (až na svojí sexualitu) obyčejní lidé. Souhlasím s Rawenem616 v tom, že tento komiks BDSM trochu demýtizuje.
Neřekla bych ovšem, že je to psané stejným tvůrcem jako Harleen, která mě svou hloubkou a upřímností úplně dostala.

NemmamSlov
NemmamSlov
01.07.2021 5 z 5

" Tak teď si připadám jako doma! Koukej na to , zrzavá legie!"

Paráda. Maximálna spokojnosť. Človeka poteší, keď ho dokáže kniha prekvapiť. Keď som si najprv knihu zbežne prelistoval, tak som si myslel, že to bude len samá erotika, no spisovateľovi sa to podarilo podať čitateľovi geniálne.

Chcelo to odvahu písať o BDSM a k tomu o lesbách, no Šejič to prezentoval jednoducho a nezachádzal do extrémov. Dokonca som si Lisu a Ally obľúbil.

Príbeh sa točí hlavne okolo ich milostného života. Začiatok je o tom ako sa spoznali a končí to smutnou minulosťou, ktorú sa dozvedáme pri dôvernom rozhovore týchto dievčat. Určite si zakúpim aj druhý diel.

Aleen
Aleen
20.03.2021 4 z 5

Moc jsem si to užila a byly mi rozšířeny obzory... To je nejlepší kombinace: díváte se na něco moc pěkného, je Vám u toho příjemně, čtete příběh, který sice není úplně originální, ale je dobrý a ještě se vzděláváte. Červenou mám nejradši. Ty holky jsou krásný, takovým normálním způsobem, což byl najisto záměr. A ještě je to erotické! Ale protože jsem se do Sunstone pustila díky Harleen, nemohu dát pět hvězd, jak bych to Harleen vykompenzovala?!?

Mercatino
Mercatino
23.02.2021 5 z 5

Jaké máte očekávání, když se podíváte na obálku tohoto komiksu? Asi to nebude nic přehnaného a možná budete očekávat jen trochu zábavy a pobavení. Při čtení jsem procházel fázemi. Fáze 1- No tak se jdu pobavit, trošku erotiky a zábavy vlastně ani nezaškodí. Lesbičky a BDSM super, bude sranda. Fáze 2 - Postavy nenudí, příběh se docela vyvíjí a vlastně to není vůbec špatné. Fáze 3 - Pane jo, ono to vypadá, že BDSM není jen tak ledajaká sranda, ale skoro životní vášeň, která dokáže lidi naplnit, nebo je úplně změnit. Fáze 4 - Blížím se konci, a už nic nevnímám, čas běží a konec s poslední stránkou mě opravdu dostal. Fáze 5 - Jedna z nejlepších věcí co jsem kdy četl. Fáze 6 - Nesuďte knihu podle obalu.

_Tess_
_Tess_
12.02.2021 5 z 5

Tenhle komiks je o navazování kontaktů. Což pokud něco víte o shibari, tak víte, jak jednoduché je se do toho občas zamotat. Ally a Lisu nespojily provazy (tedy na začátku ne), ale internet. Psaní a volání nakonec vyústilo v osobní schůzku a od toho už to šlo tak nějak ruku v ruce. Sledujeme příběh těchto sympatických slečen a do toho pohlížíme na to, jak vlastně takové BDSM a různé fetiše fungují. Ať už jde o určité praktiky nebo naopak o získání důvěry svého partnera, který komiks honě vyzdvihuje jako velmi důležitou součást, co se BDSM týče. Za mě skvělý příběh, který vám kromě úžasné a detailní kresby a zajímavého děje dá i určitou edukaci a prolomí určitá tabu, které se k BDSM a fetiši pojí.

KubaHanzelin
KubaHanzelin
10.02.2021 2 z 5

Harleen jsem zbožňoval, k Sunstonu jsem přišel s respektem a i s respektem odcházím.
Bohužel to není můj šálek čaje, kresba je sice opět parádní, ale příběh od kterého jsem nic moc nečekal, pro mně osobně ani moc nenabídnul. Ze začátku to vypadalo velmi slibně, ale jak tu zmiňují jiní, občas tam bylo až moc zbytečného tlachání, které by se místy dalo seškrat možná až na půlku..
Těším se na další Šejićovy projekty, ale se Sunstonem pokračovat nejspíš nebudu.

jarynek
jarynek
28.10.2020 4 z 5

Šejić si mne hodně získal svou Harleen, tak jsem se na tuto knihu hodně těšil. Nebyl jsem zklamán, ale takové nadšení jako z Harleen se zde zatím nedostavilo, na druhou stranu u tohoto příběhu ještě nejsme u konce. Opět výborná kresba s převažující červenou barvou ve všech možných odstínech. Na tohle se dá koukat často a dlouho, a to nejen kvůli obnaženým ženským tělům:). V celé knize se toho vlastně ani moc nestane, děj by se dal shrnout do několika vět. Je to spíše o vyvíjejícím se vztahu několika osob, především však Lisy a Ally. Takže hodně dialogů, hodně hlášek, ale i skrytých pravd.

Rawen616
Rawen616
01.09.2020 3 z 5

Strašně hezky zpracované ale ve výsledku je to vlastně trochu o ničem:-) Nemyslím to zle. Je to prostě z velké části hlavně pocitovka a ani se to nesnaží být epický příběh. Dvě holky co mají rády BDSM spolu začnou experimentovat, zamilují se do sebe a poznají nové kamarády. Tečka konec:-) Na druhou stranu oceňuji, že je to dílo které demýtizuje BDSM jako něco divného nebo úchylného. Popravdě řečeno, statisticky má BDSM fantazie tak obrovské množství lidí, že by BDSM spíš mělo být považováno za zcela přirozenou součást lidské sexuality. Další věcí kterou je třeba ocenit je, že komiks má díky kresbě silný erotický náboj který ale nikdy nesklouzne do pornografie a ponechává prostor fantazii. A do třetice se musí nechat, že všechny postavy jsou celkem sympaťáci. Prostě normální lidi co mají nějaké společné hobby. Přirovnání BDSM ke cosplay(a celková blízkost BDSM komunity právě ke komunitě nerdů a geeků), které v knize padne, je vlastně docela výstižné. Lidi si zkrátka rádi na něco hrají a je super když takovou komunitu najdete. Za vizuální vymazlenost a celkem sympatické podání si to tři hvězdy zaslouží, ale na víc to, obávám se, rozhodně nemá.

mmouse
mmouse
24.08.2020 5 z 5

Fetiš a BDSM jsou fajn. Když najdete stejně zaměřené lidi, dá se s nimi užít spousta legrace. Setkat se s nimi můžete na internetu nebo v klubu, o kterém se dozvíte nejspíš zase na internetu. Dříve to lidi měli v tomhle směru mnohem těžší. Dnešní doba je mnohem tolerantnější k některým věcem než ty předchozí, ikdyž ideální to stále není. Každopádně, dnes už si v zemích kulturního světa mohou, alespoň ve městě, dvě holčiny, co se jim líbí latex, svazování a bičíky, vyrazit za kulturou. O tom, co spolu dělají za zavřenými dveřmi svého bytu, nemusí nikdo nezvaný nic vědět. Někteří to zkrátka rádi jinak a navázání hlubokého citového vztahu při vzájemném erotickém splynutí je věcí zcela běžnou. Tento komix je velice zdařilou sondou do světa BDSM vztahů a krásných fetiš oblečků v moderním světě. Autorovi bych vytkl snad jen velkou vzájemnou podobnost v kresbě postav, které se mi někdy trochu pletou do sebe i díky podobně barevně laděnému oblečení, což je ovšem součást autorova stylu. Trochu otravné je malé písmo v bublinách, které se proto hůř čte, a někdy až zbytečná ukecanost, kdy autor zřejmě chce do knihy vložit hodně myšlenek a psychologického obsahu. Jinak ale velmi líbí - jde o první dílo svého druhu u nás. Graficky je kniha i celá série velmi pěkná, hřejivá, prostě příjemná odpočinková četba pro lidi, které bere tohle téma (nebo ještě nevědí, že je bere). :) Jednoduše - fajn záležitost! :)

hippiesak
hippiesak
21.07.2020 5 z 5

Jedním slovem famózní. Asi zatím nejlepší komiks, co mám doma ve své sbírce. Zajímavý příběh, což je pro tento typ knihy hodně důležité, ale zejména ta kresba. Co obrázek, to unikátní poctivá práce. Kéž bych já sám dokázal tak krásně kreslit... No a jinak co k tomu ještě dodat? :-D Komiks o lesbickém sado maso vztahu :-D Erotiky je tam taky dost :) Nic přehnaného (žádné vulgární porno), ale přesto knihu nechám s ohledem na malé děti ve své skříňce a do knihovny mezi ostatní komiksy ji zatím dávat nebudu :) Těším se na další díl...

Jandýs
Jandýs
07.05.2020 5 z 5

Můj 1. komiks. Říkala jsem si, že chci zkusit něco nového :-) a byla jsem mile překvapená. Zajímavý děj, pěkné ilustrace, které dost dobře vystihují emoce .. Dala jsem na slušné hodnocení a rovnou si koupila tři díly.. Takže až je dočtu, uvidím, jak hluboký má příběh smysl.

MíšaS.
MíšaS.
05.05.2020 2 z 5

Řeknu to takhle : ilustrace úžasné, fantazie skvělá, nápad dobrý, ale několikrát jsem si u příběhu říkala, jestli nečtu Padesát odstínů šedi ...