Šumava očima Vladimíra Horpeniaka I

Šumava očima Vladimíra Horpeniaka I https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231089/sumava-ocima-vladimira-horpeniaka-i-231089.jpg 5 6 3

První část dvousvazkového celoživotního díla uznávaného šumavského odborníka a publicisty, historika Muzea Šumavy v Kašperských Horách Vladimíra Horpeniaka. Publikace obsahuje kapitoly Rok v lidových zvycích, Lidové umění, Práce a doprava, Umění, Osobnosti, Muzea, Války, katastrofy a jiná nepřízeň.

lidar
30.03.2018 5 z 5

Velmi dobře zpracovaná historie.

zdenek9042
16.01.2015

Oba díly jsou moc pěkné.
Jen malá (nepodstatná) poznámka k předchozímu komentáři (DriftBooks): VH pracuje v Muzeu Šumavy, ale šéfuje pobočce Kašperské Hory (viz: http://muzeum.sumava.net/?page_id=73) :-)
Ale jinak je to "BOREC".

DriftBooks
22.12.2014 5 z 5

Nějak se nám s tou šumavskou literaturou roztrhl pytel a jeden pak neví kam dřív skočit, tedy do čeho se pustit ponejprv. Tak jsem sáhl po osvědčeném autorovi. O Šumavě toho opravdu vychází dost a ne každou knihu musím mít. Občas mám totiž pocit, že jediným důvodem proč ta kniha vyšla je, aby vyšla. To aby jste si pak každou informaci ověřovali. Jenže tady je to jiné. Co řekne Vladimír Horpeniak, za to můžete dát ruku do ohně. Každý údaj, každá informace je „na beton“. Však ne nadarmo šéfuje sušickému muzeu a Šumavu má v malíčku... (viz http://driftbooks.eu/knizni-ctvrtek-jaroslava-pulkrabka-sumava-pinktlich/

Vladimír Horpeniak
česká, 1948
2011  100%100 zajímavostí ze staré Šumavy II.
2011  96%Advent a vánoční zvyky na Šumavě
2007  80%Střední Šumava
2014  90%Šumava očima Vladimíra Horpeniaka I
2012  93%100 zajímavostí ze staré Šumavy III.

Kniha Šumava očima Vladimíra Horpeniaka I je v