Šum príboja

Šum príboja https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134340/sum-priboja-134340.jpg 3 3 3

Keď sa Mathilda Rainbirdová rozhodne odkázať svoj dom trom príbuzným, ktorých vôbec nepozná, netuší, že dáva dokopy skupinku ľudí s rozličnými osudmi a záujmami, ktorí by sa možno nikdy nestretli. Dvadsaťjedenročná Tessa, ktorá sa už poučila, že je vždy lepšie ostať sám ako žiť s nesprávnymi ľuďmi, je krásou domu v zálive jednoducho očarená. Will, vdovec na dôchodku takisto, nehovoriac o príťažlivej Isobel, ktorá sa oň stará. Všetko závisí od ich príbuznej Beatrice, pôvodne rozhodnutej speňažiť zdedený majetok. Čaro jedných spoločne strávených Vianoc na morskom pobreží však zmení všetko. A ako sa nečakané udalosti v rýchlom slede rútia jedna za druhou, Isobel, ktorá po mnohých životných peripetiách konečne našla teplo domova, je čoraz väčšmi presvedčená, že stará láskavá Mathilda nezomrela, ale ďalej žije v každom z hŕstky ľudí zomknutých v hrejivom pocite spolupatričnosti.... celý text

lusila
23.06.2013 4 z 5

V recenzii sa o nej píše: ďalší dojemný príbeh o zložitých ľudských vzťahoch a potrebe každého človeka nájsť niekde svoj kút...
Táto kniha má však v sebe aj dávku romantiky/ odohráva sa v zálive/,ktorá nie je ilúziou a reality, keď neprichádza nikto, aby vás zachránil, ale musíte sa zachrániť sami.
Dej sa odohráva v malom mestečku, kde na konci, v zálive, v dome býva Mathilda, staršia pani, ktorá po úmrtí svojho dlhoročného priateľa sa zrazu cíti osamelá. Podá inzerát do novín, že si hľadá spoločníčku. Takouto zhodou okolností sa zrodí krásne priateľstvo medzi staršou pani a zrelou ženou Isobel, ktorá stratila rodinu / manžela a dcéru/, keď sa bezhlavo rozhodla pre románik s príťažlivým Mikom.Mathilda však nečakane ochorie a pred smrťou daruje dom ďalším trom príbuzným, ktorých vôbec nepoznala a tak netušila, že dala dokopy skupinku ľudí s rozličnými osudmi a záujmami, ktorí by sa za iných okolností nezblížili.

modranka
14.03.2013 3 z 5

Dej knihy bol ako húpanie sa na vlnách. Chvíľu nuda, chvíľu dráma. Ale možno to vyplývala z trojgeneračného prístupu k životu. Pre mňa najzaujímavejšou postavou bola Isobel, ktorá jednou jedinou chybou zničila celý svoj život. Našla si milenca, opustila manžela aj 16-ročnú dcéru a potom, keď sa ku ním chcela po roku vrátiť, lebo ju milenec opustil, zistila, že z cesty, na ktorú sa vydala niet už návratu. Až do chvíle, keď ju po piatich rokoch opäť skontaktuje dcéra, ktorá prežila niečo podobné ako matka. Ako sa Isobel rozhodne, prečítajte si, oplatí sa to, hoci ja som dala len tri hviezdičky, za kolísavé emócie.

malen
04.09.2012 3 z 5

Tak od téhle autorky jsem zatím nic nečetla, tak jsem měla strach, že to bude moc "sladké". Ale docela mne to bavilo, taková oddychovka. Klidně si přečtu i jinou její knihu.

Marcia Willett
britská, 1945