Život pod závojom

Život pod závojom https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95903/zivot-pod-zavojom-95903.jpg 4 235 41

Lalina3
02.09.2017 5 z 5

Smutné, reálné, šokující, čtivé...
Měl by si přečíst každý.

Opravdu nevím, co ke knize říct, Sultana mě někdy dost štvala a mrzelo mě, že nedokázala zabránit zbytečnému utrpení. A že ho tam bylo dost.
Taky mě mrzí, že nikdo nezabrání utrpení žen... Je to hodně emotivní kniha, vzala mě dost za srdce.
Je velmi čtivě napsána, jen některé věci mi přišly nejasné a nevysvětlené. Další díly si určitě přečtu, ale až za nějakou dobu, potřebuji teď vstřebat tuhle knihu a změnit žánr... :)

Dabík
17.08.2017 5 z 5

knihu jsem měla přečtenou za dva dny a byla to první kniha s touto tematikou už se nemohu dočkat až si přečtu další díly

Jája92
01.12.2016 4 z 5

Další příběh o životě arabské ženy, ze kterého místy až mrazilo.

Larrissa
07.07.2016 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, přečtená za dva dny, musím přiznat že jsem poprvé sáhla po typu těchto knih, ale určitě si ještě několik s tímto tématem přečtu!!!

ivzu77
16.01.2016 3 z 5

Pravdivý příběh ženského potomka saudského krále..... princezny, která se rozhodla světu otevřít pravdivý pohled na svou krutou zemi. Zemi, kterou ovládá islámská víra, bohatství a muži. Osudy bohatých rodin i chudých otroků, příběhy žen zahalených v černém i těch, které jen " slouží ". Obdivuhodná odvaha autorky a samotné princezny .....

chandel
28.10.2015 4 z 5

Kniha dokonale popisuje život žen v Saúdské Arábii. Líbilo se mi že vypráví nejen o životě v královské rodině, ale i o životě obyčejných žen tam. Je to hodně smutné co se ještě děje ve 21. stoleti... chvílemi k neuvěření opravdu.... I když pro mě bylo těžko představitelné to, co autorka v knize popisovala (jejich paláce, soukromá letadla, cestování za nákupy po Evropě, sluzebnictvo atd...), zaujalo me postavení žen v arabském světe, o což autorce a princezně především šlo... tam štěstí neurčují peníze, ale to, v jakem pohlavi se narodite...tam nejsou zákony, tam se chovají jen podle koránu...ale opravdu... kdo tem ženám pomůže...? Snad jednou...

cleopatra11
13.10.2015 3 z 5

Opět zajímavý popis života arabských žen, jejich životních tragédií a hrůz...

sweettest
21.09.2015 4 z 5

Děsivá kniha... z vyprávění vyplývá, že polovina obyvatel Emirátů (ženy) nejsou nic jiného než otroci.

hancass
14.02.2015 4 z 5

Jak říká jedno moudré přísloví: peníze nejsou všechno. Je lépe prožít život v Česku, být chudá jak kostelní myš, než se topit ve zlatě (vatě) a nenechat si od chlapů poroučet, že nemohu řídit auto, že nemohu promluvit s jiným mužským a flirtovat, že nemohu mít vysokohorské vzdělání, že nemohu to i ono. A že Alah to tak pro nás ženské zařídil. Ale to soukromé letadlo by se hodilo.

avad
06.02.2014 3 z 5

Docela zajímavý román, ale tyto příběhy jsou stále o tom samém. Jak sama Sultana říká: Hlavní překážkou pro změnu jsou samotné ženy. Jen pouze ony mohou změnit život žen a zlepšit jejich úděl.

Majdalenka
13.12.2013 5 z 5

Na této knížce se mi líbí, že zde autorka nevypráví jen o svém osudu, ale zmiňuje se i o ostatních ženách v Arábii a o jejich těžké životní situaci. Určitě doporučuji.

hlenicka
27.10.2013

JO, zakazanou ženu jsem četla a pokud můžu radit, nekupovat ji! Ja ji rozhodně 2x číst nebudu. Proste vypravi ,,blondýna" jak milovala Araba a jak za ním pořád lítala, nic extra, jsou mnohem lepší knižky, nemělo to absolutně žádnou zápletku!

gaba123
21.09.2013

Úžasné počteníčko,mám všechny 3 díly a nemohu se odtrhnout.Nečetl někdo knihu zakázaná žena?

Byra
22.04.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, tak jsem si ji přečetla už podruhé. Autorka velmi poutavě popisuje život členky saúdskoarabské královské rodiny a její boj proti zkostnatělým tradicím, který se jí velmi často vymstí. Líčí rodinu, dětství princezny, její manželství. Knížka je prokládána mnoha otřesnými příběhy násilí páchaného na ženách

andulka1406
27.11.2012 5 z 5

Tahle kniha mě hodně zajímala. Hlavně poté co jsem arabskou zemi navštívila a viděla jsem jak tam život chodí, jsem měla ještě větší chuť knihu číst. Nedá se od toho odtrhnout. Člověk je vážně v úžasu, jak se tohle může dít?! Tuhle knihu by si měl přečíst každá, jestli nad tím váháte, čtěte, ale pohádku opravdu nečekejte.

kklarysek
23.10.2012 4 z 5

Kniha je velmi čtivá. V knize je popsán opravdový život žen "pod závojem". Je neuvěřitelné, že tohle se někde děje.

A700
14.07.2012 5 z 5

Titulek Princezna Sultana mě mylně naváděl k myšlenkám typu - proboha, co je to za pohádku - ovšem po několika stránkách jsem byla vyvedena z omylu.
Autorka čtivým způsobem zobrazuje zážitky i myšlenkové pochody jedné z princezen As-saúdú v Saudské Arábii. Někomu ze západní země, sic převážně ateistické ale přesto tolik ovlivněné křesťanstvím, může připadat neuvěřitelné až málem děsivé, co všechno se děje ženám v muslimských zemích. Na jednu stranu žijí v přepychu (alespoň tato princezna a její rodina) a přitom nemají žádnou svobodu a téměř žádná práva.
Není od věci, přečíst si, jak to jinde ve světě skutečně chodí..

Val
14.07.2012 4 z 5

Kniha je velmi čtivě napsaná. Četla jsem jen dva dny. Je strašné, co se ještě dnes ve světě děje.... Člověk, když to čte má strašnou chu´t těm ženám pomoci...jenže jak ? Snad se tohleto jednou prolomí.....

Lenka Žofka
09.07.2012 3 z 5

Tyto knihy nemusí mít ani tak literární hodnotu, jako funkci psát o něčem, co by mělo zůstat v povědomí dokud se to nezmění a i potom jako připomínka toho, čeho jsou někteří lidé schopni. Mění se hrdinky, stejně jako země odkud pocházejí, ale základní myšlenka je stejná a příběhy dost podobné, ale jen tak dál...jednou přijde doba, kdy se naučí začlenit do 21. století....

Mustafa
20.11.2011 5 z 5

Výborná kniha, hlavně mě zaujalo, že autorka popisuje realitu a nikoli evropské "cenzurované" informace o Islámu. Pokud čterář zná podstatu Islámu a chování muslimů dle Koránu, udělá si jasný obrázek o chování tamních mužů a o překrucování víry, kterou se ohánějí.