Život pod závojom

Pravdivý príbeh o živote žien v Saudskej Arábii.

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95903/zivot-pod-zavojom-95903.jpg 4.2185

Sultana 1.

Literatura světová, Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno, Aktuell

Kniha Život pod závojom

Adelheid21

Tuto knihu určitě doporučuji, je čtivá a vystihuje spoustu zajímavých a poučných momentů.

Twinny
27.12.2018

I v dnešní době jsou bohužel země, kde si lidé nejsou rovni. Sultana má sice bohatství, rodinu a několik domů. Ale nemá to nejdůležitější. Svobodu. Vzdělání má jen povrchní, především náboženské. Nesmí cestovat bez povolení, manžela jí vybral otec. Stačí jen malý prohřešek a může být popravena.
Někdo si může říkat, "ta se má. Nemusí nic dělat." Problém je v tom, že ona nesmí nic dělat. Nesmí pracovat. Nesmí za sebe rozhodovat. My - na rozdíl od Sultany - musíme pracovat. Ale zároveň smíme cestovat, rozhodovat za sebe a uzavřít sňatek s člověkem, kterého milujeme. A toho jsem si po přečtení Princezny Sultany začala vážit.

kattyzhor
29.10.2018

Příběh o arabském životě, nejela bych do Emirátu ani na dovolenou. Ženské tam jsou jen otroci chlapů.

kykiryki28
20.09.2018

Hrozně jsem si přála přečíst knihu o Saúdské Arábii a rozhodně nelituji, že jsem si přečetla právě tuto. Je to má první kniha o osudech muslimských žen a určitě ne poslední. Opravdu doporučuji všem lidem, kteří jsou proti krutému chování k muslimským ženám!

crazyslunicko
13.06.2018

Princezna Sultana co o ní říct? Mé představy byly opravdu jiné. Popisuje rozmazlenou princeznu z královské rodiny, která už jako malá nechápe svou úlohu ženy v Saudské Arábii a snaží se pochopit, proč je mužům vše dovoleno oproti ženám. Popisuje vynucená a nešťastná manželství, kdy je jedinou úlohou ženy rodit děti jako na běžícím páse. Princezna Sultana měla oproti jiným výhodu, že se narodila do bohaté a vážené rodiny, která nikdy netrpěla nedostatkem a naopak profitovala z těžby ropy. Jiní bohužel neměli takové štěstí. Nižší vrstvy musely snášet bití, mučení a znásilňování. Sultana nám také vysvětluje, co si muži myslí o ženách žijících mimo Saudskou Arábii.
Pro mě byla kniha sice čtivá, ale dost podprůměrná. Čekala jsem více akce a také, že se Sultana pokusí něco změnit, ovlivnit, ale zaopatřila pouze sebe a své děti - hlavně dcery. Čekala bych více pokory.
V podstatě ty ženy nemají nic na práci celé dny kromě toho, že rodí a vychovávají děti.

Pejuška
05.04.2018

Krásně napsaná kniha, i když téma je neveselé, obdivuju Sultánu a jejího bojovného ducha. Jejich život bych rozhodně nechtěla ani zakusit, natož ho žít

Lilly4
09.12.2017

Ještě pořád se z toho, co jsem četla nemůžu vzpamatovat. Sice tak nějak tuším, že je to tam pro ženu hrozné, ale příběhy popsané v knize (dívky brutálně zavražděné vlastními otci, hromadné znásilnění malé holčičky, kterou prodala její matka..) jsou absolutně nad jakoukoliv představivost a zcela mimo mé chápání.

petrakočárová
18.11.2017

Velmi čtivá a zajímavá knížka. Přečteno za dva dny.