Trápení

Trápení https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63281/bmid_sukuba-trapeni-gYp-63281.jpg 4 991 125

Sukuba série

Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností? Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena! Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného… a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem…... celý text

Romány , Pro ženy , Fantasy

Vydáno: , Domino

Succubus Blues , 2007

DarkFireflies
13.07.2013 2 z 5

Mezi všemi těmi kladnými komentáři si sice připadám trochu jako mimozemšťan, ale mě kniha příliš neuchvátila. Po VA, která mi přišla na poměry dnešních fantasy románů a neustále omílaných námětů velmi dobrá a chytla mě, byla pro mě tato kniha tak trochu zklamáním.
Líbil se mi nápad, ale kniha jako taková mě nezaujala. Nebránila bych se více popisům, podrobnostem, hlavní hrdinka mi příliš sympatická nebyla a celý příběh mi přišel tak trochu odbytý a plochý. Možná je trochu způsobeno i tím, že mě tato tématika již příliš nebere.
Přesto se ale našlo i pár zajímavých okamžiků (například návrat do života hlavní hrdinky), konec byl pěkně zaobalený a svým způsobem i milý a zajímavý.:)
No, co říct... Jako oddechová knížka to neurazí, ale řekla bych, že ani nenadchne. Po dalším díle už ale asi nesáhnu.

Honey0105
04.06.2013 3 z 5

Kniha se může pyšnit opravdu pestrou škálou fantasy postaviček. To je myslím z knihy to nejzajímavější.
Když autorka napsala Vampýrskou akademii, tak mě první díly opravdu nadchly a chtěla jsem číst dál a dál.. V této sérii mě uchvátila pestrá škála démonů a andělů, ale co se příběhu týče.. Přišlo mi to chvílema nudné, přehnané, trapné. V některých pasážích mi vůbec nepřišlo, že hovoří sukuba, která má za sebou staletí života, ale že mluví nějaká patnáctiletá holka, která to nemá v hlavě v pořádku.
Velice mě ale potěšil příběh Lethy, který knihu určitě oživil.
Sice si pohrávám i s myšlenkou, že si někdy přečtu i další díl, ale přesto pro mě kniha byla svým způsobem jistým zklamáním. Nejraději bych hodnotila 2,5/5, což bohužel nejde, tak dávám 3.

NikyWither
25.05.2013 5 z 5

Georginu jsem si hodně oblíbila, jako hlavní hrdinka je úžasná. Kniha mě něuvěřitelně bavila, pořád se tam něco dělo, ani chvíli jsem se nenudila a nemohla jsem se od ní odtrhnout, což je určitě dobré znamení. Spisovatel Seth je podle mě skvělá postava, má charakter a moc jim to s Georgi přeji. Těším se na další díly!

Nuttelka
19.05.2013 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale konec byl nej, takže se těším na další díl, jak to bude mezi Georgií a Sethem pokračovat :-)

JajaAP
15.05.2013 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem od knihy moc nečekala, ale mile mě překvapila. Mám ráda knihy o nadpřirozených bytostech, ale poslední dobou se píšou hlavně knihy o andělech a úpírech, proto mi nápad se sukubou přišel hodně originální. Příběh je taky poutavý a musím uznat, že autorka umí krásně popsat milostné scény. Pokud budou další díly stejně dobré jako první tak už se těším až si je přečtu.

Doriana.M
26.03.2013 4 z 5

Knihu jsem dostala k vánocům a dohrabala jsem se k ní se zpožděním. Je první od R.Mead, kterou jsem četla. Bylo to příjemné oddychové čtení. Líbila se mi hlavní postava, která vzhledem ke svému zařazení netrpěla přehnanou počestností, ale udržovala si zdravou morální úroveň s tou pravou dávkou lidského sobectví, abych jí to věřila :-).

barca14
26.03.2013 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, ale musím souhlasit, že nějaké části jsou opravdu pro starší, ale i přesto krásná kniha se zajímavým nápadem, všem doporučuji:)

Lira
10.03.2013 5 z 5

Jako první věc, co by se měla říci je, že je to pro dospělé. Kniha mě zaujala už hned od začátku a zdálo se mi to prostě fantastické. Líbí se mi postava Setha a někdy mě bavil Carter. Jiné série jsem od této autorky nečetla, ale pokusím se o to, abych si přečetla Vampýrskou akademii.

Pingu
06.03.2013 5 z 5

Čtivé, dobrodružné. Lehké čtení pro relaxaci.

Enefersis
29.01.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale… občas to prostě nebylo ono. První polovinu knihy jsem měla úplný guláš v postavách (hlavně těch mužských), pořádně mě to začalo bavit až ke konci. Richelle Mead je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek, Sukuba ale nepatří k těm knihám, kdy by mě hned po dočtení chytil amok a já začala shánět další díly, nicméně jestli budu mít příležitost, určitě si je přečtu.

danca044
18.12.2012 4 z 5

Když se chystala jí číst, čekala jsem, že to bude další bomba od Richelle Mead. Jenže se ukázalo, že hlavní hrdinka není můj oblíbený typ člověka. Taky jsem v knize postrádala jakousi spontánnost a nečekané události, které by mě zvedly ze židle. Prostě jsem zklamaná.

xxiixxi
07.08.2012 4 z 5

Tato kniha určitě nebude patřit mezi mé nejoblíbenější knihy, nebyla vysloveně špatná, ale není to (alespoň pro mne) kniha, kterou přečtu za den. Trochu jsem se ztrácela v tom, kdo je vlastně na straně dobra a kdo na straně zla, kdo tomu všemu vlastně velí a pár dalších věcí mi trochu vrtalo hlavou :-) Ale nápad napsat hlavní hrdinku jako postavu, která připravuje smrtelníky o duši, se mi velmi líbil, stejně jako prostředí knihkupectví, které zrovna není v dnešních knihách obvyklé.
Jinak naprosto souhlasím s netty.vanity, vysvětlení některých skutečností, jako proč se anděl kamarádíčkuje s démonem a nikomu to nevadí, mi tam chybělo. No třeba se to dozvíme v dalších dílech (doufám v to :-) )
Ale závěr, kde je popsaná velká láska a taky naděje, mne velice dojal. Andělé nikdy nelžou :-)

Vlocka
19.07.2012 5 z 5

Tak tahle kniha mě vyloženě nadchla! Lehce se četla, příběh mě taky chytl, nic složitého, prostě super :)

Dandulka
05.06.2012 5 z 5

Výborná oddechovka, která se čte sama. Doslova jsem ji zhltla za den a nemůžu se dočkat druhého dílu :-)

dqenisa
02.05.2012 5 z 5

Po Vampýrské akademi mi to přijde jako dobrý nápad zvolit tohle téma. A popravdě mě to nadchlo stejně jako VA, ale nevím nějak mi tohle přijde lepší. Řekla bych jen o kousek lepší. Mám sa sebou teprv první díl a už se těším na druhý.

netty.vanity
13.04.2012 3 z 5

Rozhodně to není špatné, ale po Vampýrské akademii jsem zkrátka čekala něco krapet kvalitnějšího. Sukuba má bezpochyby zajímavou hlavní postavu (mýtické stvoření,které se živí lidskou energií při sexu a dokáže měnit podoby) a celkově je to dobrá idea, ale připadalo mi, jakoby Richelle psala knihu narychlo, aby z toho už konečně mohla něco vyždímat.Detaily a podrobnostmi to zrovna nepřekypovalo,což je zrovna u Sukuby zásadní chyba;nebránila bych se širšímu objasnění hierarchie a vztahy mezi všemi těmi démony, Georgie neustále mluvila o tom, že by spolu Anděl a Démon neměli být tak za dobře,ale blíže nerozvinula,proč si jsou Carter s Jeromem tak blízcí..Takže to leckdy nedávalo úplně smysl.Stejně tak jako to,proč "výše postaveným"záleželo tolik na tom, aby níže postavená (tedy Georgie) sála z lidí energii častěji.Celkově se bohužel autorka zabývala více tím,s kým se chce Georgie zrovna vyspat,takže hlavní hrdinka nakonec působila dost lacině a věci kolem ní nevysvětleně.Skoro mám dojem,jako bych nečetla první díl série,ale nějaké pokračování....Zkrátka se nemůžu zbavit neodbytného dojmu,že mi něco uniklo.Osekat ty milostné věci, zabývat se více těmi mýtickými a bylo by to dobré.Nakonec to působí jako nedospělý (ano,je to trochu paradox,ale skutečně je to méně vyspělé než VA)mix seriálu Supernatural a knihy The Last Vampire,kde alespoň hrdinka byla drsnější a chytřejší,po všech těch staletí.. Tady mi navíc přijde,že se věk na Georgině nijak nepodepsal a opravdu si nedovedu představit,jak by mohla ovlivnit latinský dialekt:)))

Kituska
12.04.2012 3 z 5

Asi už jsem velká na nějaké vampýry, sukuby, anděly, Nefily a kdovíco. Téma pěkné, ale šlo by to uchopit mnohem lépe. Škoda.

Adulina12
24.03.2012 5 z 5

než sem tuhle knízku začla číst, nic moc sem od toho nečekala.. a moc se mi do toho nechtělo, ale potom sem se do toho po pár stránkách dostala.. je pravda že to bylo od začátku docela průhledný, že s Romanem není něco v pořádku, ale i tak tam byla jiná překvapení.. jen mě trochu zklamal ten konec - i když není definitivní - protože Seth mi prostě nějak nesedí, není mi sympatikej, ale líbí se mi, že se spisovatelka nestydí napsat intimní scény a co si budem povídat, píše je dobře.. ale ta píše dobře snad všechno.. ;)

trynitrix
15.02.2012 4 z 5

Jasný je to něco jiného než VA ale psaní tohoto přiběhu od Richellle nezklame i když mi přiběh přišel jak na horský dráze ze začatku než sem se do toho dostala.Hlavně se mi líbí jak spisovatelka dokaže udělat hlavní hrdinku tak ukecanou to stojí zato :-D Baví mě to a jsem zvědavá na dlší díly jelikož jsem četla že každým dílem je příběh lepší takže načínám druhý díl a už teď se těším na třetí.

Vendulik
08.01.2012 5 z 5

Skvěla kniha. Moc mě překvapila. čekala jsem, že tato série knížek bude oničem, ale mýlila jsem se. Super knížka. Těším e ža budu číst další díl.