Sebastian

Sebastian https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483085/bmid_sebastian-jUe-483085.png 5 14 2

„Ak sa nevieš zbaviť rodinného kostlivca v skrini, tak ho aspoň nauč tancovať.“ (George Bernard Shaw) Keď Sebastian pri renovácii rodičovského domu našiel záhadnú krabicu so svojím menom, netušil, že list v nej mu obráti život hore nohami. Napriek tomu, že bol odhodlaný vyraziť po stopách listu, nedokázal nechať v štichu svojich troch mladších súrodencov vo chvíľach, keď strácali pevnú pôdu pod nohami. Avšak telefonát jeho nevlastnej sestry ho zastihne nepripraveného a je nútený sa v zlomku sekundy rozhodnúť, čo sú jeho vlastné priority. V nasledujúcich dňoch veľa získava, ale aj veľa stráca a prenasleduje ho dotieravá myšlienka, že to, čo v živote najviac potrebuje, je žena, ktorú nedokáže vypudiť zo srdca. Jeho snahu získať ju ale rozptyľuje zistenie, že sú veci, ktoré o svojej rodine doteraz netušil. Svoj príbeh ešte nepozná celý. Bol návrat do Žltého domu naozaj iba náhodou? Štvrtý diel série Súkromné problémy uzatvára osudy súrodencov Tiny, Lilly, Denisa a Sebastiana.... celý text

knihomolka_eli
08.03.2022 4 z 5

,,Na konci bude všetko dobré a ak to ešte nie je dobré, tak to ešte nie je koniec."

V poslednej knihe tejto série sa pomaly uzatvárajú osudy hlavných hrdinov.
Zameraná bola najmä na Sebastiana, ktorý si postupne uvedomuje, že Emma nie je tá pravá. Po smrti svojho otca, zdedí veľký majetok. Zmení sa jej život, ale aj jej povaha. Stane sa z nej úplne iný človek. Sebastianovo srdce si pomaly získava Ina, ktorá ale nemá záujem o vzťah s ním, pretože si myslí, že jeho srdce nie je voľné. Emma sa snaží robiť všetko preto, aby Sebastiana získala naspäť a používa aj zákerné metódy.
Sebastian sa okrem toho bližšie spoznáva so svojimi nájdenými súrodencami a musí sa vyrovnať s tým, že jedného hneď aj stráca.
Denis sa snaží v kláštore, odtrhnutý od bežného života, nájsť svoju cestu. Premýšľa o Monike. Sebastian mu pomôže zistiť, čo je za Monikiným divným správaním, z čoho má taký strach.
Lilly sa pomaly dostáva naspäť do bežného života po tom, čo prišla o bábätko. Vezme si Mattea a postupne si prerábajú domček, ktorý kúpili. A do ich života príde aj milé prekvapenie.
Tina s Adamom sa snažia o bábätko, zatiaľ sa im ale nedarí. Ich vzťah sa dostal do bežných koľají.
Na Lillynu svadbu príde aj ich teta (sestra ich otca). Prezradí im tajomstvo Žltého domu, ktoré ovplyvní život jedného zo súrodencov.

Celá séria sa mi veľmi páčila. Bola príjemným oddychovým čítaním. Všetkých súrodencov som si obľúbila. Určite siahnem aj po iných knihách od autorky.

januska82
01.12.2021 5 z 5

Zase ďalšia kniha, ktorá vôbec nesklamala... Celá séria Súkromných problémov je TOPKA.... Škoda, že nie je viacej súrodencov. Ale Hanka Repová určite prekvapí ďalšou dobrou knihou, možno sériou. Teším sa

Hana Repová
slovenská, 1953