Suchý hadr na dně mořském

Suchý hadr na dně mořském https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268345/suchy-hadr-na-dne-morskem-268345.jpg 4 245 75

Neuměla šplhat. Chtěla být prodavačkou jako teta Bedřiška s velkýma prsama. Nenáviděla kostel, do kterého musela chodit, a nechtěla vodit svého bratra do školky, protože byl tlustý a do punčocháčů jí s ním museli pomáhat ostatní. Měla ráda knížky a nechápala, proč ostatní ne. Měla jiné zapínání na školní aktovce a myslela si, že to je ten důvod, proč jí do její oblíbené knížky malují kosočtverce. Krátké kapitoly, vtipně odrážející dění na vesnici, trampoty dospívajícího člověka i těžké soužití s rodiči, kteří se vzali pouze a jenom kvůli vesnickým konvencím, nicméně ukazují, že je možné život brát i z té veselejší stránky. I když si na ten okamžik někdy musíte chvíli počkat. To, co se v jí dětství zdálo jako fakt a v patnácti vypadalo jako špatný sen, v osmnácti přerostlo v něco, kvůli čemu stálo za to sáhnout si na život. Na samotném konci však zjistíme, že na každý problém existují pouze dva úhly pohledu. A ten pozitivní vyhrává.... celý text

juliesze
11.05.2021 2 z 5

To byl tak trochu přešlap v mém výběru knihy. Nebýt asi dvou scén, kdy jsem se zasmála, tak bych asi ani nevěděla, co by mě zaujalo. Nevýrazná hlavní hrdinka, zmatený a poněkud tvářící se zbytečný život. Kniha mi nedala ani pobavení, ani příjemný příběh nebo inspirativní postavy.

bekule
06.04.2021 5 z 5

Sympaticky vyprávěný příběh jedné překvapivě nezkažené hodné vesnické holky hledající svoji cestu v životě i k víře. Vesnický život je zde vylíčený velmi trefně. Až nyní jsem s radostí zjistila že Anně jsou věnovány ještě dva další díly, snad nepokazí dojem z prvního pro mě velmi povedeného dílu.

Doubravka1975
25.03.2021 5 z 5

Úplně jednoduše napsané, ale čtivé, situace ze života, krátké kapitoly. Líbilo se mi a jdu hned na další díl Když to tam není, tak to tam nehledej

Kamaela
24.02.2021 2 z 5

Na doporučení jsem si pořídila všechny tři knihy I. Chřibkové. Touto jsem začala a ..... no nic moc. Taková slohová cvičení snaživé žákyně. Ani nevím jestli to má být vtipné, mě to většinou nepřišlo. Zdálo se mi, že autorka chce napsat něco jako Hrdý Budžes, ale moc se jí to nedaří. Místy je to dost kostrbaté - např. "Po mši jsem šli počkat na kněze" to je věta jako z překladače. Snad další knihy budou lepší.

Parwana
21.02.2021 1 z 5

Oddechovka, tzv. záchodové čtení. Jako kdyby kdokoliv hodil na papír své vzpomínky z dětství, dospívání a hledání prvního zaměstnání. Ze začátku to bylo vtipné, pak už jsem jenom čekala, jak to dopadne.

Heyhey
13.02.2021 3 z 5

Trefné krátké postřehy, které připomenou něco z naší minulosti.

Lubošovo
25.01.2021 2 z 5

Začátek byl docela prima, ale jak hlavní hrdinka dospívala, začalo to být takové "sladkobolné", a to už mě moc nebavilo. Když to tam není, tak to tam nehledej bylo mnohem mnohem lepší.

evelýny
04.10.2020 2 z 5

Anna:
,,Nemyslím si, že bych byla úplně hloupá..."
Evelýny:
,,Anno, někdy jsi fakt byla úplně totálně hloupá, promiň."
Vtipu nad rámec, snahy přespříliš, přesto občas překvapení.
Anna naivka nebo úplná blbka? A možná byla jenom hodně upřímná.
Možná chtěla autorka napsat za každou cenu nejvtipnější příběh, ale její snaha se trochu zvrtla.
,, Překonávat překážky je život."
Když odoláte knihu odložit, Anna vás třeba i překvapí.

,, Na lavici bylo perem vyryto: Kozy jako vozy. Napsala by tohle nějaká ženská? Myslím, že ne. Kozy i vozy jsou chlapské touhy. Spojené v jedno se lehce mohou stát vrcholem jejich života."

Vulgarita v knize mi nevadila, ale Anna byla opravdu někdy na kopnutí do zadku... :-)
Vzpamatovala se...? To už si zjistěte sami.

P.S.: Neposlouchejme lidi, co nám nemají co říci...

Mabie
01.10.2020 2 z 5

Nejdřív jsem si pořídila druhý díl "Když to tam není, tak to tam nehledej", což považuji za povedené vtipné vyprávění. Proto jsem cíleně zakoupila "Suchý hadr na dně mořském" a bylo to pro mě hodně velké zklamání.
Kniha se snaží být zábavná, ale autorka hodně tlačí na pilu, používá ve vyprávění zbytečně často vulgarizmy (nemám s nimi problém, pokud jsou na správném místě a je jich rozumné množství), hlavní hrdinka je prezentovaná jako chytrá, ale je to spíš buranka (takže jsem se za ní dost často styděla), zkrátka to nebylo to pravé.
Na rozdíl od druhého dílu je to vyprávění většinou spíš trapné.
Moje očekávání kniha nenaplnila.

LunaL.
01.08.2020 2 z 5

Také jsem nejdříve četla druhý díl a až pak se dostala k prvnímu. Každý tvrdí, jak je to vtipné čtení, mě se to ale ani u jednoho dílu nezdálo. Natož, když první díl začínal dopisem na rozloučenou.. Spíš se mi to zdálo dost smutné a kniha se mi začala opravdu až ve chvíli, kdy se přestěhovala a snažila se "postavit na vlastní nohy". Na každého to hold působí jinak.

pav.linka
12.06.2020

Představení knihy znělo velmi slibně. Po přečtení mám pocit, že první 2/3 byly spíš pro puberťačku...

Danago
14.04.2020 2 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej se mi líbila víc. Možná protože byla Anna starší.
V této knize se Anna hledá, ale bohužel si příliš nezískala mé sympatie. Asi jsem se na knihu dívala spíše z pozice rodičů Anny.
Připadalo mi, že autorka tlačila na čtenáře, aby si Annu oblíbili, ale u mě to mělo opačný výsledek.
Taky mně moc neseděla (z mého pohledu) propagace náboženství. V kontrastu s tím spousta hrubých výrazů.
Vtipné mi to teda nepřipadalo vůbec. Ani moc odpočinkové. Jaksi mi to nic nedalo.

99jana99
15.03.2020 5 z 5

Oddychovka. Vtipně vyprávěný příběh jedné holky od dětství do dospělosti. Kniha je dobře napsaná, krátké kapitoly jsou plusem.

Lotka
15.01.2020 4 z 5

Nehledala bych v tom prvoplánově humornou knihu. U mě si to sedlo velmi dobře, takové to, když se v hlavní hrdince vidíte. Podobné dětství, stejná doba...

Knihobolka
06.01.2020 2 z 5

Vtipné, krátké povídky ze života. Když jsem četla poprvé, byla jsem nadšená, teď podruhé mi to tak zábavné nepřišlo.
Kdo hledá oddechovku, tak bude spokojený.

Nany_cz
12.11.2019 5 z 5

Vtipné a oddychové čtení! Své radosti i starosti zde popisuje Anna a její příběh začíná zhruba v šesti letech a končí někdy okolo dvaceti let, kdy už je téměř samostatná. Popisuje různé vtipné i tragické situace ve svém životě. Kniha je na jeden max. dva večery hlavně proto, že je malinká a ma krátké kapitolky. Myslím, že každý se v nějaké té příhodě dokáže najít. Já například v tom, že jsem taky nebyla nějak extra dobrá na tělocvik stejně jako Anna

babystar
11.11.2019 5 z 5

Povídková knížka o vývoji malé holky od dítěte nadšeného ze spaní pod stanem po dívku procházející osobní krizí, která nakonec našla smysl života. Úsměvné bylo dětské vyprávění, nebo první zážitky s láskou. Vyprávění z pozdějšího období mi přišlo spíše smutné.

Booky84
12.10.2019 4 z 5

Povídková kniha, kterou jsem četla ve volných chvílích, vždy pár stránek. Občas jsem se zasmála nebo zavzpomínala, že to je opravdu ze života.

Analady
30.09.2019 3 z 5

Nejdřív jsem si přečetla knihu "Když to tam není, tak to tam nehledej". Ta mě bavila, tak jsem se rozhodla pořídit i knihu "Suchý hadr na mořském dně". Čteno s velkým odstupem a za mě trošku zklamání. Kniha je celkem čtivá, krátké kapitoly rychle ubíhají. Snaží se být zábavná, ale nemůžu říct, že bych se u ní nějak moc bavila. Ačkoliv je Anna prezentovaná jako inteligentní holka, tak svým chováním působí naivně a hloupě. Nechápu, čím ty kluky tak přitahovala. Že by tou vulgární mluvou? Dvě a půl hvězdy za čtivost. Obsahové nic moc. Jediné plus je, že se mi hodila do Čtenářské výzvy.

MadamC
13.08.2019 5 z 5

Naprostá spokojenost. Jsem nadšená. Humorem nabitá kniha, která nevynechává ani těžší témata života, ale hned v zápětí je zlehčuje. Hrdinka se se svými trablemi rve po svém a hlavně s vtipem a sarkasmem. Kniha dokáže zvednout náladu a je příjemně odpočinková.

humor pro ženy česká literatura dospívání rodinné vztahy šikana vesnice český venkov české romány

Ivana Chřibková
česká, 1981
2015  75%Suchý hadr na dně mořském
2017  76%Když to tam není, tak to tam nehledej
2019  77%Kdoule
2020  75%My z Ulice

Kniha Suchý hadr na dně mořském je v