Suchá, chladná kolébka

Suchá, chladná kolébka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387186/sucha-chladna-kolebka-9vl-387186.jpg 2 1 2

Obsahuje novely: Parníkový voják na informační frontě (Nancy Anne Kress), Úniková cesta (Peter F. Hamilton), Suchá, chladná kolébka (Gregory Albert Benford, Elisabeth Malartre). V knize uvedeno chybné ISBN 80-85890-54-2.

Literatura světová , Sci-fi

Vydáno: , Eridani

Luigi1
29.01.2024 2 z 5

Nějak jsem se nemohl chytit

Metla
17.08.2018

Při pohledu na obálku s relativně známými jmény (tedy pro čtenáře sci-fi) jsem se těšila na nevšední příběhy. Bohužel jsem ani jednu z povídek nebyla schopná dočíst. Jediné, co mohu ohodnotit, je katastrofická úroveň překladu a "redakčních prací". Odpovědné osobě bych k tomu chtěla sdělit: "Pane Lochmane, pokud absolutně neovládáte češtinu, pak si před vydáním knihy laskavě najměte někoho na korektury, nebo přinejmenším angažujte ochotného betačtenáře. I kdyby dotyčný měl za sebou pouze dvě třídy základní školy, bude schopen odhalit a opravit většinu hrubek, kterých jste na každé stránce nasekal požehnaně." Emoce již za ta léta vychladly, tudíž jsem odolala touze přidat pár vulgarismů.

Autoři knihy

Peter F. Hamilton
britská, 1960
Nancy Anne Kress
americká, 1948
Gregory Albert Benford
americká, 1941

Kniha Suchá, chladná kolébka je v