Stvůry a blíženci

Stvůry a blíženci https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30212/stvury-a-blizenci-30212.jpg 4 53 15

Psychologický thriller o zneužití hypnózy. Krásná mladá žena, která se léčí u psychiatra, po nocích navštěvuje bary a vyhledává společnost mužů. Jednou však procitne z hypnozického spánku, zhroutí se vlastní bezmocnosti a vrhne se z okna 12. patra. Její sestra-dvojče chce prostřednictvím svého přítele detektiva očistit alespoň její památku. Málem se však stane díky své podobě další obětí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Cesty

Sibs , 1991

Jack Bauer
21.01.2024 2 z 5

(SPOILER) Četl jsem před mnoha lety, když u nás kniha poprvé vyšla a v té době jsem hodnotil plným počtem, jelikož je kniha neuvěřitelně čtivá hned od první věty. Dnes po opětovném přečtení snižuji hodnocení z pěti na dvě kvůli nadpřirozenému velmi hloupému závěru a rozuzlení příběhu. (Gates se převtěloval do žen, nejraději bych dal odpad) Milovníci Stephena Kinga budou nadšeni a jak se tak dívám i na ostatní Wilsonovy knihy všude je nějaké nadpřirozeno jak u Kinga.

Allla9
23.07.2023 4 z 5

Celkem zajímavé téma s dobrou zápletkou. Neobvyklé, poutavé a napínavé.

Nofar197
14.11.2022 4 z 5

Četla jsem ji před lety a dodnes se mi vybavuje ta hrůza, když Kelly v hotelovém pokoji pročítal z hypnózy ve společnosti dvou neznámých mužů a uvědomila si, že je proti zlu, kterému je nucena čelit, naprosto bezmocná.

28401
12.11.2022 5 z 5

Jedna z knih, od které se prostě nejde odtrhnout...doporučuji

Pampalini
01.03.2022 4 z 5

Základ příběhu je jednoduchý a není ničím objevujícím ani novým. I když na počátku 90. let mohl šokovat. Zpracováním patří do "staré školy", která je typická přímočarostí, otevřeností a nekorektností. V těch časech obvykle autoři tolik nekalkulovali s očekávaním publika. Jednoznačně příjemně zatuchlý závan minulosti.

Pain
19.04.2021 5 z 5

Opět zde budu hodnotit zpětně po mnoha a mnoha letech. V době, kdy jsem ji četla se mi kniha velmi líbila. Četla jsem vícekrát a dokonce si ji koupila (abych nemusela si stále půjčovat v knihovně). Jestli bude chvilka a chuť, zkusím přečíst znovu. :)

Jája92
11.04.2021 4 z 5

Neočekávala jsem nic strhujícího, ale kniha byla nakonec milým překvapením. Určitě se v knize stalo několik zvratů, které jsem neočekávala, i když ke konci se mi kniha zdála už trošku přes míru. Přesto se mi zamlouvalo stupňující napětí a kousek po kousku odhalení celé záhady kolem smrti Kelly.

Jordyz
23.10.2017 4 z 5

Bezvadná kniha. Napínavá od začátku do konce, plná zvratů...a ano, ten konec byl takový americký velkolepý závěr trhlilleru....ale to mi nijak nevadilo. Doporučuji k přečtení.

Zlatovláska
03.09.2017 5 z 5

Kniha byla naprosto vynikající. Mylně jsem na začátku četby předpokládala, že mě obsah nijak extra nemůže překvapit a že tato kniha bude "jen" oddechová. Ale opak byl pravdou! Kniha je vynikající a dokonce cca posledních 100 stran jste nuceni přečíst na jeden "zátah". Bylo by velmi zajímavé zpracovat obsah této knihy do televizní podoby. Titul hodnotím na pět hvězdiček. :-)

jarin58
29.08.2017 4 z 5

Nebýt toho nepovedeného konce..... Jinak dech beroucí,napínavé.

mira.k
14.05.2017 2 z 5

No ten fantastický konec to celé zkazil. Zklamání.

Fifth Element
07.01.2014 5 z 5

No.. tak co k tomu napsat.. strhujici a desive.. svym zpusobem se mi kniha libila i nelibila, ted by to chtelo nejakou oddechovku :)

petka-2007
14.06.2013 4 z 5

Zajímavé čtení - myšleno v dobrém slova smyslu. Dobře napsáno - velmi čtivě.

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Velice se mi tato kniha líbila !!! Jedna z nejlepších jakou jsem kdy četla! a rozhodně nejlepší,kterou jsem četla od tohoto autora!

Senza Jenka
30.11.-0001 3 z 5

Tak tohle bylo hodně zvláštní.

dvojčata psychologické thrillery

Francis Paul Wilson
americká, 1946
2011  82%Pevnost
2004  78%Hrobka
2001  83%Pustiny
1994  76%Stvůry a blíženci
1994  69%Zabij dítě, které se vrací

Kniha Stvůry a blíženci je v