Stůjte si za svým - I citliví lidé se dokážou vymezit

kniha od:

Stůjte si za svým - I citliví lidé se dokážou vymezit obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Potřebujete se lépe vymezit? Ve kterých situacích nemáte jasné hranice? Máte příliš nepropustné hranice, nebo naopak příliš propustné? Knihu s půvabným severským koloritem, psanou velmi vtipně a empaticky, lze pojmout jako „pracovní sešit“ pro citlivé jedince – kombinaci klasického rádce s osobní výpovědí. Nabízí autentickou zkušenost obou autorek v situacích, kdy je potřeba si stát na svém. Šest kapitol se zabývá radami, jak žít autentickým životem, přehodnocením zažitých vzorců, citlivými dětmi a dospívajícími, technikami vymezování, opouštěním „bezpečných zón“, vnějšími a vnitřními hranicemi, sadou autorkami osvědčených technik, řečí těla, kontrolními hranicemi, jak si počínat, když sami překročíme něčí hranice nebo když chceme spasit všechny ostatní, a přípravou osobního plánu změny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391052/stujte-si-za-svym-i-citlivi-lide-se-3Xt-391052.png 46
Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Portál
Orig. název

Hitta din känslostyrka, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Stůjte si za svým - I citliví lidé se dokážou vymezit

Přidat komentář
ismael
05. ledna

Vhodně se doplňuje s knihou Blíž tě nepustím.

Hanisek
16.04.2020

Tuhle jsem si koupila že zajimavosti. A taky abych se konečně naučila, trochu nastavit hranice. Čte se to dobře a je to srozumitelné. Uvidíme jestli budu schopná načerpané informace použít i v životě.


Míla86
07.04.2020

Švédské autorky Dahlinová a Hagglundová mně mluví z duše. Obě jsou citlivé, citlivější než běžná populace, také empatičtější ke svému okolí. A aby žily plnohodnotným a spokojeným životem, potřebují se vymezovat, více si hlídat vnitřní rovnováhu. Obě autorky nejsou psycholožky, nicméně živí se psaním. Text je tedy svižný, srozumitelný, občas humorný, mladý. A žádná teorie, ale život sám, jejich život. Kniha má nás citlivější k nastavování hranic navést. Pomocí jasných témat, konkrétních bodů, závěrečných shrnutí. Citlivci, nebojte se a zkuste tuto nadmíru autentickou a skvěle zpracovanou pomůcku :-)