Studna pro Mandon

Studna pro Mandon https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37273/studna-pro-mandon-37273.jpg 4 7 2

Autor tentokrát zavádí čtenáře do zcela jiného prostředí, než je svět divokých peřejí v knize S Matyldou po Indu. Odjíždí do Íráku jako prospektor hledat v pohoří Zágros alumíniovou rudu. Dopodrobna poznává tento zapomenutý kout zeměkoule, žije s kočovnými Bachtijáry, Lory a Kaškajci uprostřed nádherné přírody, ale kataklyzmata lidských svárů otřásají zemí i hrdiny příběhu. Štětinovo vyprávění je dramatické, syrové, hluboce lidské, snad proto, že byl jedním z mála cizinců, kteří na vlastní kůži od začátku až do konce prožili revoluci, která svrhla nejstarší císařství světa.... celý text

LukasB.453
14.04.2023 5 z 5

mirka štětiny nejlepší kniha. nikdy potom se tomu už nepřiblížil - to ovšem neznamená, že by ostatní knihy byly špatné, naopak, to znamená, že tahle ještě vyniká.

Kimeček
16.10.2022 1 z 5

Očekávala jsem asi něco úplně jiného. Příliš podrobné, pro mě nezáživné a místy nesrozumitelné čtení. Tím nechci nikoho odrazovat od této knížky a věřím, že své čtenáře tato kniha určitě má.