Studie jedu

Studie jedu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447741/bmid_studie-jedu-iDT-447741.jpg 4 476 98

Studie jedu série

Vyber si: Okamžitá smrt, nebo pomalá otrava? Začátek akční fantasy série. Jelena se vyhnula popravě za vraždu, ale nebylo to zadarmo: stala se ochutnavačkou pokrmů velitele Ixie. S každým soustem teď může dívka zemřít, a navíc už ji rádce Valek pro jistotu otrávil motýlím prachem. Přežít může jen tak, že si u něj každý den vyzvedne protijed. A tím katastrofy nekončí. Rebelové se chtějí zmocnit Ixie a u Jeleny se projeví neovladatelné kouzelné schopnosti. Existuje z téhle situace úniková cesta, na které nestojí smrt?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Poison Study , 2007

SpeeDeeX
05.07.2021 4 z 5

Prvních cca 200 stránek hodně velký průměr. Některé části mě vyloženě nudily, u jiných jsem zas měla pocit, že už jsem něco podobného četla v jiných knížkách. Nebylo to vyloženě špatné, ale čtení ve mně nevyvolávalo žádné emoce a bylo mi vlastně jedno, co se tam děje. Kolem té poloviny se to ale nějak přehouplo a najednou jsem si čtení začala užívat a posledních asi 120 stran jsem se nemohla odtrhnout. Postavy jsem si postupně taky oblíbila. Jelena byla super, líbil se mi její vývoj. Hodně sympatičtí mi byli Ari s Jankem, jen u Valeka stále nevím, co si o něm mám vlastně myslet. Příběh měl nějaké nelogičnosti, postavy se občas chovaly zvláštně a romantická linka mi přišla o ničem a zbytečná, ale dalo se to přejít a ve výsledku ve mně převládají velmi pozitivní pocity. Těším na pokračování :)

joscer
27.06.2021 3 z 5

Studie jedu je taková klasické nenáročná fantazy. Kniha byla poměrně čtivá, ale nebyla to to žádná bomba. Sice se mi líbila, ale něco jí chybí. Děj mi přišel hodně ohraný a kniha připomínala Dědictví krve nejen romantickou linkou, která se dle mého názoru autorce vůbec nepovedla.
Nedokázala jsem jí vůbec uvěřit, protože jsem postrádala vývoj celého vztahu.
Na druhou stranu mi byla hlavní hrdinka Jelena sympatická. Je chytrá a má hodně předností i vad. V knize mi chyběl pohled z Valekovi strany a doufám, že nám autorka v dalším díle více otevře Valekovu minulost.
Co se mi na Studii jedu neskutečně líbilo, bylo téma jedy. Je originální a bavilo mě. Celkově knihu bych ohodnotila kladně. Určitě si přečtu další díl a ačkoliv vás kniha neohromí, zaslouží si pozornost.

tessiesulcova
25.05.2021 5 z 5

Začátek měl rychlý spád podobně jako u Skleněného trůnu. Děj se mi velice líbil a bavil mě. Hned jsem se musela pustit do druhého dílu.
Jelenu jsem si oblíbila ihned na začátku příběhu. Valek se postupně začal odkrývat a též se mi velmi zalíbil.

Knihu jsem párkrát odložila v první třetině knihy, ale pak šlo čtení jako po másle. Kdo miluje fantasy a young adult, tak mu příběh doporučuji všema deseti!

Jen doufám, že od autorky vyjdou všechny díly, mrzelo by mě kdyby ne.

5 hvězdiček z 5

Damonka12
01.05.2021 4 z 5

Super oddechová kniha.

LilianaFalcon
26.04.2021 3 z 5

Mám z toho rozporuplné pocity. Na jednu stranu to bylo strašně jednoduchá a opravdu spíše pro mladší čtenářky, pak tam ale řeší mučení a znásilňování, které tam podle mě moc nepatřilo.
Některé věci v příběhu byly strašně nesmyslné. Jako třeba, že vražedkyně, která čeká v kobce na smrt, si vede deník, který pak uchovává ve svém pokoji, když se z ní stane ochutnavačka? A těch kravin tam bylo strašně moc! Jen tahle bila do očí hned od začátku.
Údajně chytrá hlavní hrdinka se většinu doby chovala strašně hloupě.

Ale nebylo to až tak špatné. Rozhodně to bylo zajímavé a druhému dílu šanci ještě dám.

Tesset
19.04.2021 5 z 5

Krásná ukázka toho, že i starší knížky mají něco do sebe - nebo jsou rovnou lepší než ty, které vychází dneska. Má to prostě tu kvalitu, co hodně dnešním knih chybí. Tady je fajn zápletka, postavy taky super, naši tady ani nenasekali tolik chyb, jak mají poslední dobou ve zvyku. Jen to samotné studium jedů mohlo být delší. Honem na druhý díl.

Calwen89
18.04.2021 3 z 5

Upřímně jsem od toho čekala víc. Nebylo to špatné, to určitě ne...ale nebylo to ani ničím výjimečné. Do děje jsem se často nemohla začíst a málokdy to ve mě zanechalo nějaké emoce. Druhý díl už mám (bohužel?) doma, takže se budu modlit ať je lepší. Dost mě taky znervózňuje zjištění, že to má mít 6 dílů a opravdu nevím jestli zrovna tahle série k tomu má vhodné předpoklady..

veverrka11
14.04.2021 4 z 5

Do knížky jsem se pustila hlavně kvůli názvu. No, o jedech jsem se vcelku nic nedozvěděla, ale i tak mě knížka strašně bavila a stálo mě hodně sebezapření se od ní odtrhnout

anna_kulik
02.04.2021 4 z 5

Taková ta stará dobrá fantazy knížka/série. Určitě stojí za to. Jediné co mi vadilo bylo trochu nelogické rozdělení kapitol( uprostřed nějaké scény vám skončila kapitole v úplně nevhodnou chvíli a naopak když se to vyloženě hodilo tak kapitola neskončila jen vám tam dali prázdný řádek) ataky jméno hlavní hrdinky, ale jinak si myslím že knížka je opravdu čtivá a poutavá.

Pedruska01
30.03.2021 5 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst, ale trvalo by mi to asi delší dobu než bych se k ní dostala, ale díky jednomu urputnému Poupátku jsem k tomu přistoupila dřív. A udělala jsem dobře. Musím hned na úvod říct, že jak je ten příběh "starý", tak mi ale do dnešní doby pasuje neuvěřitelně skvěle, je přímo nadčasový - děním i postavami, především jednou, za zmíňku stojí Velitel. Musela jsem obdivovat to umění. Proto je vlastně jedno, že je vydaný až teď. Četlo se to hodně dobře a rychle, styl mi seděl a nemohla jsem se jen tak odlepit.
Hlavní hrdinka Jelena mi seděla hodně, měla jsem jí ráda a prostě jsem jí se zadrženým dechem držela palce. Vůbec jsem jí nezáviděla, co musela absolvovat, natož její minulost, která byla brutální. Líbilo se mi, jak se snažila, nevzdávala to, s ničím se nesmiřovala. Byla silná a odvážná. To se u "zlomeného" člověka jen tak nevidí. Už jenom ta první volba - umřeš nebo můžeš umřít později - byla zatraceně těžká! Jelena mě bavila, nenašla jsem na ní nic, co by mi bylo proti srsti, takže ano, takováhle hlavní hrdinka byla výtečná.
Druhý hlavní hrdina Valek se rozhodně nezdál jako jasná postava. Byla to taková liška mazaná. Uměl se přiklonit do obou stran. Takže jsem leckdy přemýšlela, jakou hru to hraje. Byl skvělý. Líbilo se mi, že se v něm jen tak nedá číst, tudíž mě dokázal překvapovat. Bylo příjemné se dozvědět i něco malinko o jeho minulosti, ačkoliv mám dojem, že ještě něco důležitého nám nebylo řečeno.
Co se týče těch dvou a romantické linky. No. Byla jsem upozorněna, že je to zatraceně pomalé a vlastně úplně nevýrazné, ale že se to ke konci změní. Dobrá, počítala jsem s tím. Ale... bylo to nic, nic, myšlenka, nic, myšlenka, nic a pak prásk. Jelikož jsem romantická duše, tak tady v tom případě mi to během toho příběhu ani nechybělo (světe, div se), nebo nebylo to nic, co by mi na tom vadilo. Opravdu ne. Jen... nevím, ke konci to alespoň pro mě bylo tak nějak náhlé vyznání a činy. Možná proto, že celou dobu fakt nic a pak bum. Úplně jsem tomu nemohla věřit, vůbec mě to nechytlo za srdce, a to mě svým způsobem mrzí. Takže takové nijaké, ale i tak mohu prohlásit, že mi to nevadí vůči celému příběhu.
Protože ten byl fakt neskutečný. Plný akce, nebylo jediné místo, kde by se něco nedělo. Nebezpečí, intriky a smrt na každém kroku. Stránky jsem hltala. Nic předvídatelného, naopak. Hrozně se mi to líbilo a moc mě to bavilo. Emoce mi ten příběh taky rozvířil, jednou naděje, pak vztek, bezmoc, radost. Postavy skvěle pracovaly, i ty vedlejší. Díky některým se mi teda otevírala kudla v kapse, to musím přiznat, ale byly i takové, co jsem si hodně oblíbila. Ale celek jako takový byl hodně, hodně povedený.
Díky tomu se taky těším na druhý díl, mám představu, kam nás vítr bude vát, ale určitě mě autorka neskutečně překvapí jako v Jedu. Jsem napnutá jak kšanda. Hodně dobrá práce. Vážně se to moc povedlo. Proto ráda doporučím a hodnotím plným počtem. :)

ZapisnikTerky
22.03.2021 4 z 5

Tahle kniha mě opravdu hodně zaujala. Doufám, že v dalších dílech se nespálím. Často jí recenze přirovnávají ke Skleněnému trůnu. Jestli s tímhle přirovnáním souhlasím se dočteme v mojí recenzi :).

Jana65
21.03.2021 5 z 5

Další moc pěkná fantasy kniha, moc se mi líbila, už nedočkavě čekám na druhý díl. Doufám, že se v dalším díle dozvíme více z minulosti Jeleny i Valeka.

Sariega
21.03.2021 5 z 5

Knihu rozhodně můžu doporučit, jediné co bych vytkla by byli lehce nepropracované postavy, ale to bývá skoro u každé druhé třetí knihy. Těch dílů je tolik a já doufám že ty ostatní přeložej rychleji než tu první.

Arlienen
16.03.2021 3 z 5

Anotace knihy mě naprosto nadchnula, ale kniha sama o sobě je spíš takový průměr. Jelena byla sympatická postava, ale úplně mi neseděla jako vražedkyne... Líbil se mi její vztah s Valekem. Jeho osobu mohla autorka více propracovat. On měl určitě potenciál na to, aby byl druhý hlavní tahoun knihy. Takhle mi přišel jen jako takové křoví, které má vztah s Jelenou.

pavlusci
15.03.2021 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Chytlo mě to už od začátku a bylo to skvělý! Je hezký vidět co se stalo z holky odsouzené na smrt. Sice mi tam ke konci jedna věc malinko vadila a ocenila bych více popisu jedů, ale v porovnání s celým příběhem převažuje to dobré. Doporučuju a těším se na další díl!

Lucka12345
15.03.2021 5 z 5

Studie jedu je klasický příklad skvělé fantasy knihy. Stránky ze kterých dýchá kouzelná atmosféra a napínavý příběh s hlavou a patou. Moc se mi líbilo že romantická linka nebyla vytvořena na sílu, ale byla naprosto přirozená. O to víc se těším na další díl a doufám že mě nezklame!!!!

Adee.K
14.03.2021 2 z 5

Chápu, že se tohle někomu může líbit, ale 84% je směšně moc. Ze začátku to vypadalo nadějně, ale iluze rychle zmizely. Nevím, kolikátá kniha v pořadí od autorky Snyderové to je, ale na mě to působilo hrozně začátečnicky. Spousta věcí tam byla zbytečná, hlavně hrozná romantická linka, která tam byla jen abys se neřeklo. Jak už někteří psali, chování postav bylo někdy nelogické a to platí i o samotném příběhu. Nad rozuzlením některých problémových situací mi zůstává rozum stát.
Musím ale říct, že se to docela dobře četlo, až na konec, do kterého už jsem se nutila. Za mě 2*/5*

andrejci
02.03.2021 5 z 5

Z nějakého důvodu jsem to ze začátku srovnávala se Skleněným trůnem. Po byla velká chyba. Když jsem to přestala srovnávat bylo to super. I když to vyšlo 16 let zpátky řekla bych, že to bylo i originální. Hlavně ty jedy. Za ty smekám, opravdu jsem z nich byla nadšená. Jedna věc mi byla celkem jasná, ale jinak super. Svět byl taky dobrý. Možná bych tam, ale uvítala mapu. Moc jsem si ho nedokázala představit.
Co se týče postav tak za mě velké plus. Hlavně za Valeka. Ten mě opravdu bavil. S Jelenou jsem se musela ze začátku sžít, ale potom už to bylo supr. Ani ostatním postavám bych nic nevytkla.
Hodnotím ji kladně. Není to, že bych si z ní sedla na zadek, ale moc se mi líbila. Škoda, že to u nás nevyšla dřív.

sArKa236
28.02.2021 2 z 5

Pro mě byla knížka taková oddechovka. Měla dostatek akce, aby mě udržela v pozoru, ale zase jsem nebyla napjatá jak špejle. Stojí za přečtení, nicméně další díly mě už tolik nelákají.

Alethea_k
28.02.2021 5 z 5

Přečetla jsem na jeden zátah a četla jsem do brzkých ranních hodin. Příběh mě zaujal od první věty, potřebovala jsem vědět, jak to vlastně skončí. Po dočtení posledního dílu Času čarodějnic mi přišlo vhod, že je zde vše popsáno podrobně, úplně, spousta věcí se vyřešila, vše do sebe zapadá a dává to kupodivu i smysl. Velice se mi líbila romantická linka, která není nijak násilná. Valek je dokonalá postava, hl. hrdinka mě nevytáčela na rozdíl od hrdinek v jiných YA knihách. Těším se na pokračování.