Strychnin a jiné básně

Strychnin a jiné básně https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16517/bmid_strychnin-a-jine-basne-5pL-16517.jpg 4 19 2

Poezie Marka Šindelky dává čtenáři poznat zvláštní bolest, která je přítomná v jeho básnických vzpomínkách na nelehké dětství a dospívání.

Lu_books
23.10.2019 5 z 5

Hluboce obdivuji, když někdo v tak mladém věku dokáže napsat takhle intenzivní verše. Tyhle verše totiž mají všechno, co pro mě dobré verše mít mají. Nelze je ani popsat, je třeba si je jen přečíst (a PROŽÍT).

puml
09.05.2013 5 z 5

Ač se v poslední době Marek soustředí spíše na psaní novel, povídek a filmových scénářů, je pro mě osobně jeho nejsilnějším dílem právě tato útlá sbírka poezie. Marek umí skvěle zachytit okamžik a takříkajíc "nasvítit" detail nějakého vnitřního pnutí a přerodu, a tak jsou jeho básně především - stejně jako povídky - o osamělosti a bolesti, touze po porozumění a snaze o překročení úzce vymezeného prostoru své vlastní existence směrem k druhým. Námětově Marek čerpá především ze svých vzpomínek na dětství a na svého bratra. Dle mého názoru jedna z nejlepších a nejautentičtějších sbírek poezie českého autora za posledních 20 let. Doporučuji.

Cena Jiřího Ortena

Marek Šindelka
česká, 1984
2016  69%Únava materiálu
2014  79%Mapa Anny
2018  88%Svatá Barbora
2008  76%Chyba
2011  73%Zůstaňte s námi

Kniha Strychnin a jiné básně je v