Stručná historie téměř všeho

Stručná historie téměř všeho https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6277/strucna-historie-temer-vseho-nRU-6277.jpg 5 96 23

Bill Bryson je jedním z nejoblíbenějších a nejprodávanějších spisovatelů na světě. Ve Stručné historii téměř všeho se vydává na vrcholnou cestu k nejzajímavějším a nejdůležitějším otázkám, na něž věda hledá odpovědi. Je to úžasná cesta, celoživotní intelektuální odysea, protože tento nenasytně zvědavý spisovatel se pokouší pochopit všechno, co se událo od velkého třesku po zrození civilizace.... celý text

Literatura naučná , Historie , Věda

Vydáno: , Pragma

A Short History of Nearly Everything , 2003

Koza3
16.11.2014 4 z 5

Ufff, tak ta mi dala zabrat. Četl jsem ji několik měsíců, ale vydržel jsem až do zdárného konce. Nejde o to, že by kniha byla nudná nebo špatně čitelná, ale jedná se o hodně informací, které jsem nebyl schopen v kratším časovém úseku vstřebat. I tak si bohužel spoustu zajímavostí nepamatuji. Každopádně kniha je opravdu historie téměř všeho a pokud nejste náboženští fanatici, tak doporučuji tuto populárně vědeckou knížku přelouskat. SPOOOOUSTA zajímavých informací o naší planetě a nastínění toho, jak jsme se sem mohli dostat. Zaškrtnul jsem si spoustu pasáží, které si čas od času přelouskám znovu, abych žasnul nad kouzlem lidstva. Za mě 75%

rabor
07.10.2014 4 z 5

Kniha vás seznámý se základními vědeckými poznatky a jejich vývojem (v oblasti fyziky, chemie, geologie, meteorologie, biologie, atd.) a to zcela srozumitelnou zábavnou a laicky přístupnou formou. Dozvíte se tak například, že počet lidí aktivně se zabývajících vyhledáváním asteroidú je jen nepatrně větší než počet zaměstnancú v prúměrném mekáči. A spousty vědeckých fakt, která jsou nám předkládána, jsou spíše pravděpodobné teorie od lidí, kteří byli často trošku "výstřední". Líbil se mi Brysonúv smysl pro humor, ale vadila mi občasná přílišná snaha ohromovat fakty a čísly a některá místa zvláště v druhé polovině knihy mi přišla trochu hluchá, možná je to ale jen tím, že geologie nebo meteorologie u mě nevzbuzují tolik zájmu jako jiné oblasti vědy.

marrra
24.01.2012 5 z 5

Moc zajímavé čtení. Doporučuji především těm, kteří se zajímají o vědu a vesmír a hltají fakta a čísla stejně jako já.