Stroncium

Stroncium https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1063/stroncium-1063.jpg 4 985 124

Nová kniha Jiřího Kulhánka je pochmurný příběh z pochmurné budoucnosti, kdy na Zemi žije víc mrtvých než živých, kdy lží je víc než obvykle a kdy ledu je mnohem víc než whisky.

vamp
22.01.2015 4 z 5

Až na ten konec to nebylo špatné, autorovi nejspíš došla fantazie, protože takhle to utnout může jen barbar.

dobroslav9182
10.01.2015 3 z 5

Asi nejslabší kniha od Kulhánka kterou jsem četl (ale pořád to neznamená, že jde o špatnou knihu). Hlavní hrdina je až příliš nezničitelný (viz. plovoucí hlava) což je mu paradoxně na škodu. Nejlepší část celé knihy je úvod v Luxoru. Kdyby se takhle jelo celou knihu, šlo by o nejlepšího Kulhánka ever :-)

Giger11
10.01.2015 4 z 5

Velice zajímavá kniha, postapokaliptické scénáře nemusím, ale tento byl opravdu povedený. Objevují se zde snad všechny špatné lidské vlastnosti. Touha po moci a penězích, válka, antihumanismus... atd. Je to čtivé a čtenáře dokáže kniha vtáhnout. Rozhodně si jí ještě jednou někdy přečtu. Konec byl k zamyšlení hodný.

amavis8216
02.01.2015 5 z 5

Vyborna kniha a davam plny pocet :-) Diky za skvely zazitek.

Pepek24
15.12.2014 5 z 5

Jirka opustil klidné vody upíří urban fantasi a vrlh se na brutální sci-fi. dokonale nezničitelnej hrdina, bitevní zombie, katany a spousta opakuji spousta vystřílenejch patron, zábavné prolínani různých rovin příběhu že je až občas čtenář zmaten co že je v knize realita a co fikce, vzal jsem to tak že to je myšleno umyslně ( Jirka se přeci nemílí-- je Upír viz. noční klub I. a II.) s klidným srdcem doporučuji

maca5449
06.11.2014 4 z 5

Zajímavé. Konec mě trochu zmátl, ale jinak pecka! Humor pana Kulhánka je prostě něco extra.

JarekSkvarek
22.08.2014 3 z 5

Mám od Kulhánka přečteno snad všechno, ale tohle jsem musel dočíst vyloženě z donucení. Nebylo to až tak špatné, to ne, ale chvílemi úplně přitroublé. Za mě tři hvězdy.

martincernousek
22.07.2014 5 z 5

Ať si kdo chce co chce říká, tato kniha je dle mého názoru velmi povedená. Autor se tam vyřádil. Má to nápad. Logiku, Humor. Za mě 5 hvězd

Honey0105
31.05.2014 5 z 5

Slýchám, že se jedná o nejhorší knihu od autora. Bez humoru. Bez logiky. Já ale pro změnu říkám: "Já jsem se smála, bavilo mě to." A taky, že jo.. Stroncium je skvělé, humorné a hlavně promyšlené. Něco možná nezapadá, ale tolik věcí, které si autor vymyslel a popsal je právě v této knize, to je chvályhodné.
Za mě palec nahoru.

Budulman
27.05.2014 3 z 5

Knížku jsem četl už před několika lety, když se dívám na datum vydání, hups, to už uteklo tolik času? Od Kulhánka jsem četl všechno kromě několika povídek a Stroncium mě moc nenadchlo.
Oproti předchozím knížkám je to už za hranou překombinovanosti, některé pasáže už byly ne sci-fi, ale nesmysly.
Spád knížka má, to zase ano, ale prostě už to bylo víc než moc :o)

marapavelka
15.05.2014 4 z 5

Pro mne je to asi nejslabší autorova kniha (i když s ní teď zdatně soupeří Vyhlídka na věčnost) a mírné zklamání ještě umocnilo předlouhé čekání na její vydání. Přesto je to dobrá knížka a rád si ji přečtu znovu.

X3ON
11.05.2014 4 z 5

cele to bylo malicko predimenzovane :D ale jinak cool

PHENOM
25.04.2014 1 z 5

Vydržel jsem asi 200 stran a i to bylo pro mě utrpení.První kniha kterou jsem nedočetl do konce.Opravdu mi to nesedlo.A nebudu knihu hodnotit s úctou kvůli předchozím velmi povedeným titulum

SiuxBeast
17.04.2014 5 z 5

Moje první setkání s p Kulhánkem. Nevěřil sem vlastním očím a musím říct že se mi to hned od začátku fest líbilo.

jan6849
15.04.2014 5 z 5

Doporučuji knihu přečíst 2x. Po druhém přečtení je to jiné kafe a knížka se hrdě zařadila k ostatním Kulhánkovým knihám v mé knihovně.

d.fogas
07.03.2014 4 z 5

Vzhledem k tomu, že už jsem od autora četl asi skoro vše co napsal, mne Stroncium absolutně nepřekvapilo. Hrdina nezničitelný, přes nepřátelé není vidět na horizont, technologické a vědecké chuťovky - i když nakolik přesné je otázka. Tentokrát se však vyhnul žánru fantasy s upíry atp. a přimíchal do toho podstatnou dávku mediokracie. Něco ohledně stylu jakým píše je velmi návykové, knížku jsem četl jedním dechem za dva dny, ale to jen proto, že jsem musel i do práce. Pro nováčky bych asi doporučil spíše začít Cestou Krve.

Cibak
24.02.2014 2 z 5

Nějak se to panu Kulhánkovi nepovedlo. Obzvlášť konec jako by ho to samotného přestalo bavit. Nejslabší co jsem od něho četl.

smisek05
23.10.2013 5 z 5

Dle mého názoru milovníka SF ... NEJLEPŠÍ Jirkova kniha ... dost už bylo Fantasy konečně napsal i něco jiného a hodně povedeného.

Eigis
02.10.2013 5 z 5

Postapokalyptické sci-fíčko, navíc bez upírů, sice není úplně typicky Kulhánkovská doména, ale autor opět dokázal, že patří mezi naši špičku. Kniha obsahuje spoustu skvělých hlášek, moje nejoblíběnější je : Jugubella - jogurt z extra velkými kousky tykadel.

Lenka Žofka
25.09.2013 5 z 5

Sice jsem si chvilkama říkala, že i na Kulhánka je tohle už fakt moc....ale....když on by to nebyl Kulhánek. NE! Je to super.
A ponaučení z téhle knihy? Nikdy nikomu nevěř!!! :)