Stroncium

Stroncium https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1063/stroncium-1063.jpg 4 985 124

Nová kniha Jiřího Kulhánka je pochmurný příběh z pochmurné budoucnosti, kdy na Zemi žije víc mrtvých než živých, kdy lží je víc než obvykle a kdy ledu je mnohem víc než whisky.

wally
18.10.2018 2 z 5

Velké zklamání....komentáře kolem zase tak úplně nelhali. Připravil jsem se na to, že to nebude Noční klub, ale že to bude tak špatné a unavující mne nenapadlo ani ve snu...

Davidsonová
15.10.2018 5 z 5

Já se chlemtala od počátku až do konce. Pan Kulhánek umí a o svou postavu se stará. Jen tak jí nenechá padnout. Scéna s hlavou a její monolog je fakt nářez. Vlastně celý ten koncept je perfektní. Jsem nadmíru spokojená.

RemiBlack
22.08.2018 5 z 5

2023/30
Po pěti letech jsem si říkala, že přišel čas na druhé kolo, a byl to sakra dobrý nápad. :D Kupodivu Stroncium je spolu s Vyhlídkou na věčnost (a začátkem Nočního klubu!) moje nejoblíbenější knížka od Kulhánka, tak asi nikoho nepřekvapí, že mi to zase přišlo jako totální pecka.

2018/33
"Svobodná střeva létala vzduchem." - co víc k tomu říct? :)
Začátek v Luxoru byl prostě luxusní. A jak jsem si myslela, že už mě nemůže nic překvapit, tak konec mi to okamžitě vyvrátil. Stejně jako kolega liriq, Nový švábík je přesně to, co si dám po dočtení.

pomero
20.08.2018 3 z 5

Kapánek jsem je rozptýlil... po okolí. Autor stále výborně hláškuje, ovšem příběhově mi tenhle kousek nesedl tolik jako Noční klub. Možná je to nedostatkem jiných postav kromě hlavního hrdiny. Ale jinak rozhodně v Čechách nadprůměr.

lyriq
18.08.2018 5 z 5

Tak tohle fakt můžu. Mistr se rozhodl prozkoumat vody cyberpunku a mnohým to nesedlo. Není divu, je to dost jiné, pořád ale zůstává humor, brutální akce a kopec nápadů. Konec mi přišel bohužel až moc předvídatelný, ale zase jako filmař můžu směle prohlásit, že jsem to celé viděl přímo před očima. Jen mít tak dvě stě míčů rozpočet... :) Každopádně rozhodně nesouhlasím s tím, že je to průser. Je to prostě odlišné a já si to hrozně užil. A teď si jdu dát Nový švábík. Tři, chlazený.

invocation11
29.07.2018 2 z 5

Bohužel mi to nějak nesedlo. Dovedla bych si to představit spíše ve filmové podobě, to by byla pecka - samá akce, ale takto to na mě bylo až moc chaotické (přeskakování do různých dimenzí, časů, prostorů...) Některé hlášky super - jako film Ježíš versus Vetřelec bych fakt chtěla vidět :D, ale jinak mě to nějak nechytlo. Na druhou stranu, byl to přeci jen můj první Kulhánek...

TERRORDROME
09.07.2018 5 z 5

V prvom rade strašne oceňujem že sa tentoraz Kulhánek odtrhol od zbytku svojej tvorby a Stroncium nijako nesúvisí s ničím iným, ani na nič neodkazuje a nenaráža, nemihajú sa tu žiadne známe postavy a dokonca ani nejedia tatrgel. Toto je viac techno cyberpunková záležitosť s prvkami Matrixu. Má to dosť slušne prekreslený ľadový postapo svet namačkaný v obrovských budovách kde sú boháči aj chudáci zaplavovaný tsunami reklám a všetci sa musia starať o svoje telá aby boli fit na povinnú posmrtnú zombifikáciu. Zombie robotníci sú totiž základom ekonomiky. Hrdina je potom tradične Kulhánkovsky zapletený do mocenského spiknutia a postavený proti všetkým. Našťastie má pre túto príležitosť nové, takmer nesmrteľné telo získavajúce energiu chlastaním kyseliny či žraním kozmetiky. Najviac by som vyzdvihol vesmírny zombie masaker v beztiažovom stave a zbesilú záchrannú akciu v podzemí plnom odbojných kanibalov. To že hrdina sa dokáže zregenerovať len z odtrhnutej hlavy v mori tekutého metánu na Titane, lietať vesmírom prilepený na špici rakety, navigovať sa na pristátie na mesiaci streľbou z pištole a zostrojiť si šumienkový raketoplán je síce dosť na hrane čitateľovej benevolencie, ale bolo to zábavné, takže za mňa OK. Akcia prakticky nepoľavuje a krv a črevá treba utierať zo stránok mopom, v tomto je Kulhánek stále Kulhánkom. Trochu som sa bál toho záverečného rozplietania spiknutí, ale aj v tomto ohľade to bolo uhraté do spokojnosti, lebo vlastne nikomu nič nevychádzalo tak ako chcel a ten záverečný panický záchvat Dickovskej paranoje bol super. V mojich očiach sa tým pádom Stroncium stáva celkovo najuspokojivejším Kulhánkovým dielom.

karel.kral
03.04.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetl se zatajeným dechem. Fakt skvělý příběh, skvělé vyprávění, prostě Kulhánek.

ludek.n
28.03.2018 4 z 5

Stroncium je, jak už je u Kulhánka dobrým zvykem, opět kniha plná bojů, zvratů a vysokooktanových akcí, které startují hned zkraje po otevření knihy a končí většinou až s jejím zavřením po dočtení poslední stránky. Nicméně u Stroncia jsem zpočátku sám trochu bojoval s textem a podivně těžce se prokousával úvodními scénami. Jakmile jsem ale chytil vlnu, už to šlo mnohem lépe, přesto jsem se nějakým těm zaškobrtnutím nevyhnul ani v průběhu zbytku četby. Například intermezzo na Titanu mi přišlo defektní. Naopak kočkovanou Longina Kandinského se Svobodnými jsem doslova hltal na jeden nádech. Je to fajn čtení, ale Kulhánek umí líp…

Azmodan
15.03.2018 5 z 5

Tohle je tak ujetá kniha, že ji musíte milovat nebo nenávidět! Je to jízda od začátku do konce. Už podstata hlavního hrdiny, který absorbuje živiny prakticky z čehokoliv a je nezničitelný díky své neskutečné regeneraci je úžasná.
Navíc má i myšlenku. Vládnoucí elity vytvoří hrozbu z venčí, aby udrželi řád a poslušnost uvnitř. Řekl bych klasická myšlenka totalitních diktatur. Jen v této, zdá se mi, se dá možná trošku líp žít. Zvlášť když se dokážete živit zinkem z konstrukcí budov a netrváte na tom, že IPad je vrchol konfortu vašeho života :o)

flippercz
14.02.2018 5 z 5

Pecka, jak nečekané :)

Svářeč
02.01.2018 5 z 5

Přidávám se k táboru, kterému se to líbilo. Správně akční, cynické, ujeté, přečteno jedním dechem. Ale je pravda, že nemohu srovnávat s předchozími autorovými knihami.

slawa.cap
15.12.2017 5 z 5

Musím říct, že ze začátku jsem se hodně špatně orientoval. I přes to se mi děj líbil ale podle náznaků jsem tam čekal trochu víc sexu. Děj jsem absolutně nepředpokládal, a když už, tak došlo stejně ke zvratu, a konec mě naprosto zaskočil - asi jsem stejnej hňup jako Longin.

SmileyBear
23.11.2017 5 z 5

Stroncák je ultra mega mástr blástr vychytaný příběh. Jako Yobuggella s velkými kousky švábíků? :D WTF ? Nejlepší... A hlava ustřelená autobrokem 12ckou rotující kolem titanu? nééééé!!!!! :D
Atd Atd Atd jsem fakt rád, že to velký Jirka napsal :) Díky díky díky :)
A jestli to někoho nebavilo a nebo se v textu ztráceli?
Je to o tom , že prostě někdo je hnutej jako Jirka a už skoro tuší co jěstě na dalších stranách přijde a doufá, že to přijde!
A někdo nemá ty správný buňky :)

vlkodlaq
28.10.2017 5 z 5

Po cca deseti letech jsem si stroncium přečetl znovu a ačkoliv jsem si většinu pamatoval, bavila stejně jako tehdy. Sice má jednoduchý přímočarý děj, ale svižně odsýpá a čte se jedna radost, akční řežba ani na chvíli nezakolísá. Jen by pan Kulhánek mohl vydat něco dalšího ze svého šuplíku, svým fanouškům by tím udělal velkou radost. Byl by to i pro něj pěkný dárek k padesátinám.

nefernefer
18.10.2017 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale komentářům, které Stroncium označují za nejslabší ze všech Kulhánkových knih, nerozumím. Podle mě je naprosto srovnatelné s Cestou krve, a dokonce bych řekla, že lepší. Vážně jsem se bavila. Připadala jsem si jako na kolotoči. Než jsem se stačila nadechnout, všechno bylo jinak, Longinovy hlášky byly opět výborné a autor svůj typický humor tentokrát dovedl ad absurdum. Já jsem spokojená. Podle hodnocení jsem čekala, že to bude trochu slabší, ale dostala jsem plnotučného Kulhánka se vším všudy. :o)

„JOBUGELLA! Nový řasový jogurt s extra velkými kousky tykadel! Mnoho proteinů! Mnoho chutí! Mnoho nevšedních zážitků! Křupavé! Křup křup - zdravý zub! [...] Vaše zažívání se vám odmění - klinicky testováno! Jaký dovnitř, takový ven!“

lachtan77
27.08.2017 3 z 5

Tak to byl fičák. Na tohle moje fantazie nestačila :-) měl bych být na to u autora zvyklí, ale ty cesty mezi planetami a měsíci? Tak to jsem nedával. Někdy jsem to komentoval slovy : to už si dělá pr**l :-). Na druhou stranu super hlášky jako vždy a perfektně zamotaný konec.

Elea
25.07.2017 3 z 5

Autora mám ráda, ale z této knihy jsem dost v rozpacích, některé části se mi moc líbily, některé vůbec, někde jsem se ztrácela.

roso.mak
10.07.2017 2 z 5

He...chtěla jsem to dočíst a dočetla, chtěla jsem, vědět jak to dopadne, aby to nakonec nedopadlo. Nevím, četla jsem abstraktnější díla i díla s otevřenějším koncem. Asi mě rozčílilo, že to hrdina nakonec, nevím co, vzdal? Nebo to byl prostě jen pokus autora o něco netradičního? Nejsem s tou knihou spokojená.

Ewiczka_areebah
18.06.2017 4 z 5

nevim..je to "typicky kulhanek" - svižný děj,skvělé hlášky,atp..je tam vše c tam být má a přece mě ta kniha nechytla tolik..není vubec spatna,ale pro me nejslabsi..