Strom života

Strom života https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165577/bmid_strom-zivota-0us-165577.jpg 5 3 2

Úvod do kabaly. Další svazek významného kabalisty toledského směru, zabývající se aplikacemi kosmických událostí i událostí všedního dne člověka na sefiry Stromu života a jejich průběh.

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Trigon

Tree of Life

Eldar80
12.01.2015 5 z 5

Nejedná se o autentickou tradici židovské kabaly. Viz můj komentář u autora.

Z knihy úplně vystupuje struktura Božího Stvoření. Strom života popisuje strukturu našeho světa od hmoty až k Absolutnu. Celé schéma Stromu života má schopnost popsat funkci každého jsoucího uceleného dynamického objektu v našem světě. Stromem života tedy nemůžeme popsat dílčí části a jednotlivosti, ale třeba celého živého člověka, který je uceleným předmětem a ve skutečnosti ztělesněním Stromu života ve hmotě Stvoření. Kniha začíná strom života popisovat od prvních historických zmínek, posléze přes jeho základní dynamiku a postupně rozvíjí do podrobností jeho funkci a vztahy sefir. Pro jednodušší pochopení jsou v knize praktické příklady jak se funkce stromu života promítá do reálného světa. Kniha se hodí pouze pro uvedení do problematiky kabalistického Stromu života. Kabale jako takové se kniha moc nevěnuje. 85%

Varvara
09.06.2013

Knihu lze doporučit všem, kteří se chtějí aspoň trochu seznámit s kabalou. Seznamuje mj. se sefirami i čtyřmi světy podle kabalistické tradice.

kabala

Z'ev ben Shimon Halevi (p)
britská, 1933 - 2020
1997  100%Strom života