Strom pohádek z celého světa

Strom pohádek z celého světa https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147007/strom-pohadek-z-cele-147007.jpg 4 34 8

JuliSimeckova
08.08.2023 3 z 5

Bylo to z různých zemí a bylo to dobré.

lucy.sankova
15.09.2021 3 z 5

Mě teda moc nenadchla. Některé pohádky byly dost děsivé a hodně zvláštní. Takže spíš takový průměr ..

RADOST
26.11.2020 4 z 5

Opakovaně jsem si ji půjčovala v místní pobočce knihovny. A čítávala jsem ji společně se sestřenicí, když mě navštívila. Byla to snad první kniha, o které jsem "diskutovala" se spřízněnou duší. Před více než šedesáti lety.

Pablo70
09.11.2020 5 z 5

Stará láska! Každý soubor se skládá ze 180 pohádek, které jsou uspořádány do dvanácti mandelů – oddílů po patnácti pohádkách. Jak praví motto:
„Za devatero horami, za devatero řekami, na samém konci světa, kam ani ptáček nezalétá, je modré moře a uprostřed toho moře zelený ostrov a na tom ostrově statný zlatý strom, strom celý zlatý, krásně rozsochatý, a ten zlatý strom má dvanáct větví a na každé větvi po jednom hnízdě a v každém hnízdě po mandeli vajec, po mandeli vajíček z jasného křišťálu: stačí jen rozbít skořápku a v každém najdeš pohádku.“
Ach, co jsme se jich načetli!

witiko
07.10.2018 5 z 5

Antologií pohádek z celého světa je celá řada, ale tato je podle mě nejlepší, a to nejen rozsahem, ale obsahem a výtvarným doprovodem. Vynikající výběr naprosto netradičních syžetů různých žánrů, skvěle podaných (příběhy nejsou "napsané", ale skutečně "vyprávěné"). Ilustrace jsou zcela kongeniální – minimalistické a přitom plné zcela odpoutané fantazie.

zdenaR
11.10.2017 5 z 5

Mé první pohádky z dětství, které mi četla babička na dobrou noc (před 55 lety). Výborné čtení pro děti na dobrou noc (co jedna stránka, to jedna pohádka). Opět se k nim vrátím (ve svých 60 letech mám nárok začít zase dětinštět - jen už nemám tu svou zlatou babičku, která by mi četla).

Metcheque
13.04.2016 5 z 5

Moje nej knížka z dětství, na níž mě fascinovala řada věcí. V prvé řadě to byly zcela ulítlé ilustrace, jejichž abstraktní pojetí mě vytáčelo k nepříčetnosti. Takové primitivní mazanice? To má být ilustrátor dětských knih? Z obsahové stránky to byl zejména národní původ zde uvedených pohádek. U řady typicky českých báchorek jsem se velmi podivil, když jsem zjistil, že pochází od našich evropských sousedů.

Rade
19.02.2015 5 z 5

Moje úplně první knížka, kterou jsem sama četla. Velká nostalgie.

pohádky pohádky inspirované krajem z celého světa

Autoři knihy

Jan Vladislav
česká, 1923 - 2009
Vladislav Stanovský
česká, 1922 - 2005

Kniha Strom pohádek z celého světa je v