Strom duchů

Strom duchů https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408498/bmid_strom-duchu-y69-408498.jpg 4 324 117

Ruth se po mnoha letech vrací do Edinburghu. Jeden z důvodů je smrt jejího otce. Čeká ji nelehký úkol: vyklidit po něm dům. Brzy objevuje diář a dopisy, psané jejím předkem – Thomasem Erskinem. Thomas se vždycky snažil jít vlastní cestou. Místo univerzity se přidal k námořnictvu. Až později vystudoval práva a nakonec se z něho stal lord kancléř. Na své životní cestě si udělal spoustu nepřátel, kteří ho, i s jeho rodinou, nakonec dohnali až k smrti. Ruth je Thomasovým příběhem zcela pohlcena a pomalu pociťuje nejen jeho reálnou přítomnost, ale i přítomnost jeho nepřátel…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

The Ghost Tree , 2018

zuzka5372
22.04.2024 3 z 5

Do knihy jsem se zpočátku nemohla začíst, potom jsem hltala jednu stranu za druhou a nakonec mě zklamal ten rychlý konec. Nicméně se mi líbila.

petulkap0698
10.01.2024 2 z 5

Na knížku jsem se moc těšila a dle recenzí jsem měla velké očekávání. Zklamala mě na plné čáře. Příběh byl zajímavý tak do první čtvrtiny, pak už mě to docela nudilo, dočítala jsem ji měsíce. Knížka skoro o ničem, nijak mě neobohatila. Ale mám v plánu zkusit Žila jsem před staletími, tak snad mě nezklame. :)

tabaluga
27.07.2023 3 z 5

Mám ráda historické romány a dokonce se mi líbí i prolínání časových dějin, ale v této knize to pro mne byl zmatek nad zmatek. A co se vlastně stalo s duchem Andrewa, došel pokoje? Nějak mi ten konec přišel rychle uzavřený, alespoň že Ruth nepřišla zkrátka:)

helenkan
05.07.2023 4 z 5

Docela se mi to líbilo. A trocha té duchařiny mi nevadila. Mám ráda příběhy prolínající minulost i současnost.

cukrovka
19.05.2023 4 z 5

Zajímavý příběh, minulost se prolíná se současností a také si užijeme trochu duchařiny. Přišlo mi to ale dost utahané, rozvláčné. A trochu jsem se ztrácela v tom rychlém přepínání časových rovin a vyprávějících.

Lauramystic
02.01.2023 5 z 5

Mám moc ráda knihy této spisovatelky s prolínáním časových os, současné a historické. Tuhle knihu jsem si moc užila.

Lvíček835
15.10.2022 3 z 5

Od autorky jsem už četla 3 knihy tak jsem zkusila tuhle,no nebylo to špatné líbilo se mi to,ale četla jsem jí opravdu dlouho.Ale nelituji,byla zajímavá ale dávala jsem si od ní pauzu a dnes jsem jí konečně dočetla.Ale jak jsem psala na začátku ty 3 knihy byly lepší,ale tahle taky nebyla špatná docela zpokojenost.

Janizoun
29.08.2022 4 z 5

Moje první kniha od této autorky, nemám tedy s čím srovnávat a mně se kniha líbila. Určitě si ráda přečtu i další knihy, které tato spisovatelka napsala. Nevadil mi styl psaní, prolínání doby přítomnost - minulost a "duchařina" také ne. Za mě napínavé, zajímavé. Dávám čtyři hvězdičky :-)

akdar72
11.07.2022 2 z 5

Po letech jsem sáhla po Erskinové, velké zklamání... Bez myšlenky, bez napětí,...

Simi
26.06.2022 2 z 5

Dočetla jsem a oddechla si, že je tomu tak. Námět, Skotsko, duchaření … super. Zbytek pro mne víc, než slabé. Děj byl zbytečně překombinovaný a natahovaný, že zmizelo napětí, očekávání a vlastně i dobrý konec. Autorka mne nepřesvědčila tím, že takhle by se dalo zamést s agresivním a stovky let v pomstě neuspokojeným duchem. Hlavně, že už je dočteno.

maminaOlina
29.05.2022

Kniha mě vůbec nezaujala, riskla jsem pro mne neznámou spisovatelku a radši tento styl psaní a jeho čtení přenechám jiným.

martina.culik
18.04.2022 2 z 5

Od autorky jsem dosud žádnou knihu nečetla a úplně nadšená jsem nebyla. Vzhledem ke komentářům níže jí ale asi ještě dám šanci u nějaké obecně lépe hodnocené knihy.
Prolíná se zde historická, současná a duchařská linka. V knize mě trochu mátl postoj k duchům - v některých částek se brali jako samozřejmost a jinde zde byl postoj spíše skeptický. Musím říct, že části z historie byly zajímavé, ale celkově mě příběh moc neoslovil a přišel mi takový neukončený, jako by jen vyšuměl do prázdna.

Knihomol17941
17.04.2022 2 z 5

Knihu jsem si koupila na základě doporučení kamarádky, ale mě osobně zklamala. Je vidět, že autorka je do příběhu své rodiny hodně zahleděná, bohužel mě jako čtenáře strhnout s sebou nedokázala. Děj je uměle nastavovaný a leckdy se člověk musí nutit, aby to dočetl. Konec měl sice poměrně svěží spád, ale prokousat se tam bylo úmorné. Za mě bohužel ne, pokud nejste vyloženě fanoušek dlouhých historických románů.

Filomena1961
12.04.2022 3 z 5

Barbaru Erskinovou mám ráda, knihu jsem přečetla rychle, ale nějak mě neoslovila, znám od ní lepší věci. V knize se prolíná přítomnost s minulostí a svět reálný s nadpřirozeným.

18LenkA12
10.03.2022 5 z 5

Ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách a čtení mě moc nebavilo. Postupem času se děj změnil a příběh mě vtáhl do sebe, že jsem chtěla vědět jak to dopadne. Autorka umí psát tak dobrodružně a napínavě, že se už teď těším až si přečtu další její díla. Strom duchů můžu všem jen doporučit.

MilaJ
09.02.2022 2 z 5

Mám ráda Erskinovou, přečetla jsem všechny jeji knížky, ale tato je jedna z nejslabších.

menalinda
29.12.2021 2 z 5

Hezká kniha,ale mohla být o polovinu kratší.Místy moc natažené,

lucie1018
18.08.2021 2 z 5

Zklamání! Přečetla jsem většinu její tvorby, ale toto bylo dle mého utahané, části z minulosti mě tentokrát nebavily a byly zbytečně zdlouhavé. Narozdíl od přítomnosti, která byla zajímavější. Kdyby byla kniha tak o 150 - 200 stran kratší, tak bych to asi zládla. A to mám bichličky hodně ráda :)

Usignolo
10.08.2021 5 z 5

Kdybych tušila, jaké čtení mě čeká, chňapnu po ní už dávno. Bylo to napínavé jak kšandy, spousta zajímavých postav, kterým držíte palce nebo je v duchu posíláte do horoucích pekel. Ruth, která pátrá po historii svého rodu, bude mít spoustu práce. Myslím, že se o autorku budu blíže zajímat, je mi v její společnosti moc dobře :-)

JancaMia
08.08.2021 3 z 5

Asi nejslabší autorčin román, nemůžu si pomoc .