Strom duchů

Strom duchů https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408498/bmid_strom-duchu-y69-408498.jpg 4 324 117

Ruth se po mnoha letech vrací do Edinburghu. Jeden z důvodů je smrt jejího otce. Čeká ji nelehký úkol: vyklidit po něm dům. Brzy objevuje diář a dopisy, psané jejím předkem – Thomasem Erskinem. Thomas se vždycky snažil jít vlastní cestou. Místo univerzity se přidal k námořnictvu. Až později vystudoval práva a nakonec se z něho stal lord kancléř. Na své životní cestě si udělal spoustu nepřátel, kteří ho, i s jeho rodinou, nakonec dohnali až k smrti. Ruth je Thomasovým příběhem zcela pohlcena a pomalu pociťuje nejen jeho reálnou přítomnost, ale i přítomnost jeho nepřátel…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

The Ghost Tree , 2018

magdicz_
21.10.2019 4 z 5

Skvělá knížka o historii rodiny, kdy se střídají kapitoly ze součastnosti a minulosti. Chvílemi jsem musela přetáčet stránky ke stromu života rodiny Erskinů, který je na začátku knížky, abych se ujistila, kdo je kdo :)
Četlo se skvěle, ideální na dovolenou a rozhodně mám od té doby pocit, že nutně potřebuji strom života naší rodiny.
Strom duchů mě učaroval obalem a naštěstí se nepotvrdilo, že se nemá kniha soudit dle obalu. :)

Katana83
16.10.2019 5 z 5

Krasna. Moje prvni kniha od Barbary a nemohu se odtrhnout.

lenkaabooks
14.10.2019 4 z 5

Po dlouhých letech jsem sáhla po kdysi velmi oblíbené autorce a konstatuji, nic neztratila ze své čtivosti. Snad to bylo více natahované, ale i tak napínavá duchařina. Prolínání minulosti se současností bylo někdy až moc rychlé, ale stačila jedna dvě věty a rychle jsem se zorientovala. V tomto příběhu autorka zpracovává napůl fiktivně osud svého pra pra pra ... předka Thomase Erskina a jeho početné rodiny.

takana
12.10.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, Erskinová nikdy nezklame, je to moje oblíbená autorka.

Kerberos
11.10.2019 5 z 5

Erskinová je má oblíbená autorka,četla jsem všechny její knihy.Přeskakování v ději z přítomnost do minulosti je prostě způsob jejího vyprávění.Určitě si přečtu další knihy - až je napíše.

zuzana4291
30.09.2019 2 z 5

Kniha pro mě byla velkým zklamáním. jediná dobrá věc byla, že je kniha psaná čtivným způsobem. Takže se čtenář dokáže velmi rychle začíst. Ale pak zjistí, že autorka skáče z jednoho děje na druhý, někdy až zbytečně moc často a třeba jen i po pár větách. A ten konec mi přišel strašně zbrklý a nedodělaný. Jako kdyby si rozhodla, že knížka už má moc stránek, tak ty dlouhé vláčné příběhy velmi rychle ukončí.

pavka88
25.09.2019 5 z 5

Sice na duchy nevěřím, ale byl to zase jednou příběh, co vtáhne a nepustí. Téměř mě mrzelo, že má kniha jen 550 stran.

Pááája
25.09.2019 5 z 5

V knize se prolíná minulost se současností, což se mi moc líbí. Moje čtvrtá kniha od této spisovatelky a opět nezklamala! Nádherná kniha, doporučuji vřele k přečtení!!

Hanaa
25.09.2019 5 z 5

Skvělé, opět je to moje oblíbená Barbara Erskin. Román vás uchvátí nejen svým příběhem, napětím, ale budete si vychutnávat i jak krásně je psán.

harena
25.09.2019 5 z 5

Krásný příběh, který jsem si opravdu vychutnávala a litovala, že se blíží konec. Protože spisovatelka zdědila po svých předcích vášeň pro Skotsko, posedlost dávnými předky, ale snad i jasnozřivost a schopnost vidět duchy, podařilo se jí podle známých faktů sepsat velmi silný příběh, ke kterému přidala spoustu fiktivních postav. A díky nim se dalo lépe vysvětlit nevysvětlitelné. Opět jsou tu dvě dějové linky, současnost se prolíná s minulostí, neschází veliké napětí a nadpřirozené věci. Mé oblíbené spisovatelce se povedl úžasný, čtivý příběh psaný navíc krásným jazykem.

ritz
20.09.2019 3 z 5

Už jsem četla od této autorky lepší knihy, zajímavý příběh, ale asi moc rozvláčné.

putpuda
17.09.2019 4 z 5

Moc jsem se těšila....né, že bych byla zklamaná, to ne, ale stejně to nebylo úplně ono. Tentokrát a snad poprvé mě bavila víc současná část. Sice jsme u Erskinové zvyklí na 500 stran, ale tady mi to přišlo až moc.
Něco tomu prostě chybělo.... takové to tajemno, to propojení mezi světy, druidové....nějak jsem se do toho nemohla ponořit. Ale i tak pro fanoušky B.E. samozřejmě povinná četba ;)

Luciska13
13.09.2019 4 z 5

Když si odmyslím poslední čtvrtinu knihy, která na mě už byla trochu příliš, byla to nejlepší kniha, co jsem od autorky četla. Období, které autorka zvolila pro historickou linii, je mi velmi blízké a zajímá mě rozhodně víc, než historie do 10. století, která se dost často vyskytuje v jejich knihách. Jak už jsem zmínila, ten konec byl na můj vkus moc překombinovaný, Sarah už pro mě byla přes čáru a vlastně i Thomas už mi lezl na nervy, proto ta hvězdička dolů, jinak to bylo skvělé a nemohla jsem přestat číst.

Rubyn
11.09.2019 2 z 5

Ze začátku mne kniha bavila. Pak se děj vlekl a natahoval jako kšandy. Postupně mne přestalo zajímat jak příběh skončí a musel jsem se nutit do čtení. V půlce jsem to zabalil .

krtecek_1
10.09.2019 3 z 5

Hm, tak tohle by nešlo. Od autorky mám přečtené vše a tento knižní počin řadím k těm slabším. Stejně jako Dědictví minulosti nebo Oheň je tvým osudem. Ty mi taky nesedly. Někdy počet stran u knihy nemusí být zárukou čtivosti.

kklepkaa
07.09.2019 1 z 5

Nejsem úplně čtenářka Erskinové, ale četla jsem dvě její knížky (Žila jsem již před staletími, Dům ozvěn) a celkem se mi i líbily. Líbí se mi hlavně to propojení mezi současností a historií a je to prostě takové milé oddechové čtení. Proto mě tahle novinka zaujala. Bohužel těm dvěma, co jsem četla, nešlape ani na paty. Příběh se neskutečně vleče a obě příběhové linie byly nudné. Konec vyústí ve velké nic. Tohle byla více méně ztráta času.

blanka5960
03.09.2019 4 z 5

Příběh nám odhaluje osudy prapředka samotné autorky, ve dvouu dějových liniích se střídá minulost, současnost, pravda i fikce. Současná dějová linka mě bavila o něco méně než ta z minulosti. Vadil mě docela rychlý konec, proto také dávám o jednu hvězdu méně.

Modrina
29.08.2019 5 z 5

Zase jedna kniha, která ohrožuje na životě - člověk zapomene nejen jíst, ale občas i dýchat. Moc pěkné!

Meryl555
26.08.2019

Zbožňuji spisovatelku, knihu jsem "hltala" každou volnou chvilku. Napínavá až do konce.
Super.

petronella1
25.08.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem hltala od první strany, krásně se mi četla, byla plná napětí, ale zklamal mě konec.