Střípky času

Střípky času https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398957/bmid_stripky-casu-BFT-398957.jpg 4 146 40

Střípky času série

Jana se musí postarat sama o sebe, a tak si přivydělává prodejem starožitností přenesených z minulosti. Nejednou při své cestě bezohledně poruší časové předivo, a upoutá tak na sebe pozornost bytostí střežících kontinuitu. Když si při jednom z přesunů opět nedává pozor, málem přijde o život. Před jistou smrtí ji zachrání policejní vyšetřovatel, který jí posléze nabídne práci ve zvláštním oddělení. Jana se musí začlenit do týmu cizích lidí a naučit se svou schopnost ovládat. Zjišťuje, že existují i mnohem silnější bytosti, než je ona — čarodějové, kteří si podmanili město a vedou mezi sebou tajné války. Brzy se zaplete do nebezpečné hry — ten, kdo dokáže měnit běh věcí, je cenný spojenec a zároveň mocný nepřítel. Vše se navíc zkomplikuje, když jí jeden z čarodějů, pravá ruka největšího nepřítele, zachrání život. A tento jeho čin nebyl ani zdaleka náhodný. Petr ji totiž dobře zná, zatímco Jana ho nikdy neviděla. I když v čase se může stát cokoliv…... celý text

Selket
05.03.2024 2 z 5

Krásná obálka, skvěle zpracovaný systém magie i všech přidružených reálií, pro zbytek nejsem cílovou skupinou.

cestina_s_linus
02.08.2023 5 z 5

Já tuto knihu miluji! Už se těším na další díly!

Alíček83
02.08.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla čtivá, napínavá, téma super - cestování časem, z České republiky - Ostrava. Hlavní hrdinka byla sympatická, rychle se zorientovala a dokázala používat svou moc (takže mě neštvala), jediné co - tak ze začátku při prvním souboji na sebe strhávala pozornost, když raněná byla Monika, která málem umřela, tak tu nikdo neřešil a všichni obskakovali Janu. Konec napínavý, ale rychlý, hlavní boj, kdy se zničili 3 "relikvie" (zde to mohlo být ještě napínavější, ale zase by se to zbytečně táhlo, takhle se ten souboj přečetl jedním dechem). O Mabrokovi jsme se toho mohli dozvědět víc, ale za mě paráda. A ještě jedna postava mi neseděla - Klement, tam jsem čekala v závěru černokněžníka, který jim ještě zatopí. Takže to vidím na 2. díl, který si ráda přečtu.

evickakyticka
18.07.2022 2 z 5

Ani nevím, jak jsem se k této knize dostala. Nejspíš to bude nutkáním číst víc naše autory.

Mám docela ráda fantasy, magii a nějaké to kouzlení. Zpočátku jsem se do knihy hodně začetla, nápad v cestováním čase byl dobrý. Pak mi přišlo, že čtu Lenku Lanczovou a to ten dobrý koncept úplně zabilo. Konec knihy už jsem skoro prolistovala, jak mě to nebavilo. Škoda....

lenka0383
09.07.2022 5 z 5

Tak do téhle knihy jsem se okamžitě zamilovala. Skvělý námět, konečně parádně zpracované cestování časem, které dává smysl a má logické zákonitosti, decentní a přitom důležitá romantická linka, čtivý jazyk, sympatická hlavní hrdinka. Popisy akcí byly občas zbytečně zdlouhavé, holt když čtete už několikátý magický souboj, ač nápaditý a zajímavý, po čase to začne být trochu nudné. Uspěchaná zápletka, kniha by se dala klidně natáhnout na dvojnásobek a za mě by to bylo lepší. Tady byl ten konec až moc rychlý. Ale bavila jsem se od začátku až do konce. Prostě paráda :-)

Dani3
27.06.2022 5 z 5

Byla jsem velmi mile překvapená. Cestování v čase je můj oblíbený námět ke čtení a tady má trochu jiná pravidla než v jiných knihách. Jediné, co bych vytkla, bylo, že Mabrok mohl dostat více prostoru. Ale jinak jsem spokojená a ráda se k příběhu Jany a Petra zase jednou vrátím.

Jajiinka
07.03.2022 4 z 5

Celkově hodnotím knihu kladně, ovšem mám rozhodně nějaké ty malé výhrady. Jako největší překvapení byl pro mě kvalitní příběh, který byl zajímavý a hezky vymyšlený. Kniha se moc hezky četla a bavila jsem se u ní, ale žádné velkolepé fantasy nečekejte. Líbí se mi, že je tento příběh zasazen do moderní doby a do města Ostravy. (My Ostraváci jsem na své město pyšní.) Líbilo se mi, jak autorka popisovala místa, kterými třeba i denně procházím, přidalo mi to na reálnosti příběhu. Jediné, co mě trochu mate a co dle mě není nějak vysvětleno (nebo aspoň jsem to nějak nepostřehla) je okolní svět? Pochopila jsem, že lidé o magii neví, ale to nevidí dva čaroděje, kteří uprostřed parku bojují? Navíc nám zbylo pár otazníku, na které snad najdeme odpověď v druhém díle. Také může někomu vadit absence kapitol, mě osobně to nijak nevadí.
--------------více v záložce RECENZE /Kniha Střípky času – urban fantasy z Ostravy o cestování časem / Janča, fantasyscifis-----------

leleia
05.01.2022 5 z 5

Moje náctileté já by tuto knihu milovalo! A mému současnému se vlastně líbila taky. A hodně. Nikdy jsem nebyla velkým fanouškem české fantastiky a od té zahraniční mě postupem času odradilo velké množství různých klišé, kterými jsou knihy tohoto typu obvykle prošpikované. To však není případ Střípků času. Je to opravdu velmi zajímavě napsaná kniha. Všem náctiletým slečnám, které mají rády napínavou (a samozřejmě romantickou) fantastiku bez otravných milostných trojúhelníků, mohu jen vřele doporučit.

Kaya77911
21.05.2021 3 z 5

U této knihy se mi strašně líbí ten nápad (nechci to tu nějak dlouho vysvětlovat, ale cestování časem v temné Ostravě? To zní dobře). Hlavní hrdinka mi byla sympatická a líbila se mi její schopnost cestovat do minulosti. Bylo super, že se mohla přenášet v čase, ale ne z místa na místo (třeba kdyby chtěla do Londýna v roce 1948 musela by jet do Londýna a tam se přesunout). Někdy mi ale připadalo, že se chová trochu hloupě a nelogicky. Třeba když měli ve vězení zavřeného mocného čaroděje (Petra), který měl přes pusu takové divné tetování, co vypadalo jako lebka, ona mu začala sahat na rty, aby zjistila, jestli je má. Ano, on sice byl v bezvědomí, ale není to i tak celkem nebezpečné? Nebo když jí výše zmíněný čaroděj pracující pro nejzlejšího čaroděje a hlavního záporáka, řekne, že je na jejich straně a že jim chce pomoct, naše hlavní hrdinka, Jana, mu téměř okamžitě uvěří (ano, ukázalo se, že je vážně hodný, ale i tak je Jana moc důvěřivá). Petr mi byl taky celkem sympatický, i když byl jako většina jiných kluků z knih a ničím moc zajímavý . Příběh byl originální a na pár chyb fajn (ty chyby tu nebudu vypisovat, protože to jsou jen detaily). Vůbec mi ale nevyhovoval styl popisu akce. Byly to jen jednoduché věty a působilo to pak tak rozsekaně. Takže, nevím, jestli to bylo tím, že po Projektu alfa mám laťku toho co je dobré nasazenou moc nízko, nebo tím, že jsem měla tak nízká očekávání, nebo tím, že tato kniha byla prostě dobrá, ale mě se docela líbila a myslím, že jestli chcete nějakou fantasy oddechovku, nebo s fantasy teprve začínáte tak byste toto mohli zkusit :))

elizabeth_e
15.03.2021 4 z 5

Hezká knížka.Sice občas to mě bylo moc rychlé ale to u knížek občas tak mám.

standadanda
15.03.2021 5 z 5

Bavilo. České spisovatelky jsou vynikající. Originální téma i zpracovaní. Jsem spokojen.

Eliška750
22.01.2021 5 z 5

Krásný fantasy román. Petr byl sympaťák. Zajímavý nápad, hlavně tedy čarodějové v Ostravě.

Vendulis
30.12.2020 3 z 5

Oddechová, čtivá a trošku předvídatelná. Malinko mi vadila absence kapitol. Bylo zajímavé dívat se na místa , která dobře znám, v jiném světle s magii a tím vším okolo.

Luccinda
19.10.2020 4 z 5

Střípky času můžu s klidným srdcem označit jako celkem povedenou urban fantasy, která vyniká především skvělým prostředím tajuplné Ostravy, kde se reálný svět prolíná s tím nadpřirozeným. Přestože autorka v knížce zpracovává hned několik témat - kromě Jany a dalších magicky obdařených lidí se tu objevují i čarodějové, máme tu detektivní zápletku a nesmí chybět ani romantika - kupodivu spolu všechno perfektně funguje. Především cestování časem je opravdu dobře vymyšlené, má svá pravidla a zákonitosti, takže nedělá z hlavní hrdinky žádnou superhrdinku - například v boji proti čarodějům je víceméně nepoužitelná, což báječně korespondovalo s Janinými schopnostmi.

Bohužel musím zmínit i pár věcí, ze kterých jsem už tak nadšená nebyla. Když pominu fakt, že jsou Střípky času napsané naprosto amatérským způsobem, kdy si z každé druhé věty budete chtít prostřelit hlavu, vadil mi hlavně příliš předvídatelný a totálně nudný konec, nemluvě o romantické lince, která byla jedno velké klišé.

I tak jsem si ale čtení Střípků času užila. Díky jednoduchému stylu psaní mi stránky mizely pod rukama, nevadila mi ani absence kapitol. Za mě tedy skvělá oddechovka, ale nesmíte čekat zázraky.

eva-lupen
17.10.2020 3 z 5

Žádný zázrak, ale číst se dá. Začátek tedy nic moc, občas moc slaďárna, občas moc předvídatelné, závěrečný boj moc zrychlený, spousta nevyužitého potenciálu... Ale jako fantasy oddychovka to ujde.

Delitka
23.08.2020 5 z 5

Kniha jsem četla jedním dechem. Těším se na další příběhy od autorky.

Irsaf
03.04.2020 4 z 5

Jo tak to mě hodně bavilo...
Četlo se to moc dobře...
Čarodějové v Ostravě, skvělý nápad...

ElissBooks
08.03.2020 4 z 5

Střípky času byla moje první fantasy kniha od české autorky, proto jsem se jí docela bála a nebyla jsem si jistá, co mohu čekat. Ale musím říct, že mě kniha velmi mile překvapila. Příběh přináší nový svět, ve kterém jsou čarodějové a lidé se speciálními schopnostmi. Je zde originální způsob cestování časem, který se velmi liší od ostatních knížek se stejným tématem. Moc se mi líbilo, jak celý ten nadpřirozený svět fungoval, jak se cestovalo do minulosti, otevíraly se tam různé portály nebo se používala magie. Hlavní hrdinka nebyla ubrečená a ani na druhou stranu z ní nebyla hned nějaká superhrdinka, což je velký plus této knihy. Styl psaní je velmi jednoduchý a kniha obsahuje krátké a stručné věty, což mně velmi vyhovovalo, protože příběh rychle utíkal. Co bych však vyčetla je to, že příběh není zase tolik originální. Obsahuje hodně klišé a věcí, které jsou ve spoustě jiných knih, takže většinu věcí v průběhu děje odhadnete dopředu. Přesto se mi to ale celkově líbilo. Byla to milá odpočinková kniha, jejíž magický svět mě opravdu moc bavil, takže za mě doporučuji.

4⭐️/5⭐️ – Milé, oddechové, boží svět, takže za mě jo! :-)

Roscata
05.01.2020 4 z 5

Vybrat knihu na 11. téma do čtenářské výzvy, byl trošku oříšek, protože většina knih, splňujících podmínky, se mi buď nelíbila nebo jsem je už četla. Nakonec jsem tedy vybrala Střípky času a byla jsem mile překvapená. Příběh je plynulý, zajímavý a hlavní postava je sympatická. Co mi vadilo, bylo chování některých vedlejších postav. Občas bylo dost nelogické a hloupé. Také mi nesedla některá vysvětlení fungování světa. Ale jako celek je to zábavné a čtení nebylo žádné utrpení. Dobrá romantická oddechovka.

heliiinka
26.12.2019 4 z 5

Na českou tvorbu překvapivě dobré. Nejednou jsem si všimla, že autorka má dobrou slovní zásobu a neotřelá slovní spojení při popisech okolí. Co by za to dali jiní autoři/překladatelé. :D
Děj lehce předvídatelný, ale pohodový a oddechový. Mládež to uspokojí a já mám bod do čtenářské výzvy.
UPDATE: chyběly mi kapitoly nebo nějaké dělení knihy.