Strieborný anjel

Strieborný anjel https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35781/bmid_strieborny-anjel-0Bf-35781.jpg 4 31 5

Mladé anglické dievča Chantelle sa chce vyhnúť nanútenému sobášu s nemilovaným mužom a ujde v noci potajomky z domu. Na pobreží však padne do rúk berberských korzárov, ktorí ju unesú a po pristátí v Afrike predajú do háremu burajského vládcu. Len čo Chantelle vkročí do voňavých komnát, uprostred hodvábu a orientálnej nádhery ju čaká neodolateľný muž. Pri pohľade do jeho zelenkavých očí zabúda na svoje predsavzatia a jeho horúce bozky v nej zapália nepoznanú vášeň. Tento záhadný cudzinec však pod orientálnym oblečením skrýva svoju pravú totožnosť a pozná cestičky, ako vyviesť Chantelle z tureckého otroctva do ríše večnej lásky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Silver Angel , 1988

avalonek
04.02.2021 5 z 5

Jako vždy boží.Škoda,že už nikdy žádné nové knihy nebudou..

havrmoni
05.08.2017 4 z 5

Mám celkem rozporuplné pocity. Hrdinka mi byla sympatická , příběh ,,dobrodružný", ale... Tento způsob života je mi natolik vzdàlený a nepřijatelný,že mi hrdina a jeho bratr moc sympatičtí nebyli. Poslední třetina sladká romantika,vlastně až neuvěřitelná. Vysoké hodnocení jsem dala,protože se to opravdu dobře četlo.

PomněnkaPrvní
12.03.2014

Příběh mě spíš rozčiloval než bavil, hlavní hrdina je (a chová se) podle mě jako "sviniar" a aspoň pro mě se paní Lindsey rozhodně nepodařilo získat k němu sympatie. Chudáček jeho bratříček trpěl v nedobrovolné izolaci, už mu to lezlo na mozek... Ale jeho uvězněné ženušky, jak těm asi je celý život, to ho asi nenapadlo. A Derek tam najde unesenou Angličanku a vymyslí debilní plán, že až si s ní užije, zařídí jí v této africké zemi manželství, kde bude první a jedinou manželkou nějakého muslima. Fakt geniální. Prostě romány, kde muž je manipulátor, ženě lže, říká polopravdy nebo zamlčuje všechny okolnosti, a to údajně ve jménu lásky, nemám ráda.

miruska1
11.11.2013 4 z 5

Nebolo to zle,ale čakala som viac. Určite som čitala lepšie knihy od tejto autorky.

suzan
06.06.2012 5 z 5

Krásne a vtipne napísaná kniha, zaujme i popisom života v pre nás exotickom svete.

romance historické romance

Johanna Lindsey