Stříbrokřídlý

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Stín je mladý netopýr z kolonie Stříbrokřídlých, prcek rozhodnutý prokázat své schopnosti při dlouhém a nebezpečném tahu na jih, do zimoviště vzdáleného miliony mávnutí křídel. Bouře ho zažene nad oceán – daleko od matky, kamarádů a jediného způsobu života, který zná. Zima se rychle blíží, teploty prudce klesají a osamělý a vyděšený Stín ví, že se musí v co nejkratší době dostat ke své kolonii. A tak začíná podivuhodná cesta – od holubí pevnosti v městských věžích až po krysí království hluboko pod zemí. Stín se cestou seznámí s Marinou, Jasnokřídlou netopýří samičkou, která má na předloktí podivný kovový kroužek, setká se s tajemným netopýřím albínem Zefýrem, který slyší minulost i budoucnost, a s dvěma obrovskými kanibalskými netopýry Gordem a Chropem odchycenými v jejich rodné džungli a přenesenými do záhadné lidské laboratoře na severu. Kdyby jen Stín dokázal poznat, kdo jsou jeho přátelé a kdo nepřátelé…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60575/stribrokridly-60575.jpg 4.216
Série

Stříbrokřídlý 1.

Žánr
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Triton
Orig. název

Silverwing, 1997

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Stříbrokřídlý

trudoš
01.10.2017

Kanadský spisovatel Kenneth Oppel postavil své vyprávění na zcela netradičních hrdinech - netopýrech. Pokusil se tak čtenářům přiblížit stvoření, která mnozí považují za odporná či dokonce děsivá. Na základě různých světových legend jim vytvořil vlastní historii a kulturu, díky nimž si tyto prazvláštní tvory určitě oblíbíte. Jeho literární zpracování se pohybuje na tenké hranici mezi realitou a čirou fantastikou, kdy zvířata sice nejsou o nic méně zvířaty, než jak je známe, ale přesto mají svůj podivuhodný svět, o kterém nemáme ani tušení.
Zvířecích příběhů bylo vždycky pomálu a když už se nějaký objevil, většinou byl určen výhradně dětem. Stříbrokřídlý je v tomto ohledu zářnou výjimkou, protože splňuje všechny nároky, které jsou standardně kladeny na dobrodružné čtení pro děti, mládež i dospělé. Je napínavý, rychlý a originální, po okraj nabitý svižnými dialogy, a hlavně autorskou imaginací. Sympatické a netradiční obsazení pak skvěle dotváří svébytnou atmosféru záhad a tajemství.

Doporučujeme

Zlodějíček z pátých hradeb
Zlodějíček z pátých hradeb
Summer
Summer
Dračí cejch
Dračí cejch
Vražedná pomsta
Vražedná pomsta

Autor a jeho další knihy

Kenneth Oppel
kanadská, 1967

Kniha Stříbrokřídlý je v

Přečtených28x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce13x
Chystám se číst16x
Chci si koupit4x
dalších seznamech2x