Stříbrný lipan

Stříbrný lipan https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269987/bmid_stribrny-lipan-Flg-269987.jpg 4 24 9

Malý Stříbrný lipan se odloučil od svého hejna a začal samostatný život. Poznává nebezpečí i krásu rodného potoka, jako zázrakem překonává četná nebezpečí, která mu horská říčka a člověk připravují – anebo uniká, když nepřítel je větší a silnější. O dramatických zážitcích i klidných, šťastných chvílích jedné výjimečné ryby vypráví vnímavý a trpělivý pozorovatel Jaromír Tomeček bohatou řečí člověka milujícího přírodu – krásnou, občas divokou, jindy laskavou anebo také krutou. Působivé ilustrace namaloval Mirko Hanák, proslulý u nás i ve světě osobitou výtvarnou tvorbou s přírodními náměty.... celý text

HeleHo.
14.10.2023 4 z 5

Barvité vyprávění o životě v řece a kolem ní.

Ava365
20.10.2021 5 z 5

Krásná kniha o přírodě.

radusak9806
05.09.2021 3 z 5

Autor je zcela jistě nadšený rybář, kniha je a bude mnohem lépe přehledná pro rybáře. Já se občas ztrácela, ale příběh to není špatný.

Kovářskej
07.02.2019

Kniha mého dětství...Krásnej příběh a nádherné akvarelové ilustrace...Už ji po mě mají moje děti..

surikata246
09.10.2018 5 z 5

Moc pěkná knížka, kterou jsem dostala ke 13.narozeninám od dědečka a nedávno jsem z ní četla i svým dětem.

los
28.05.2018 4 z 5

poprvé jsem Stříbrného lipana četl, když mi bylo 9 let, a Tomeček jakoby jen a jen pro mě, malého rybáře, stvořil magický svět ticha za rozbřesku, prostoupený vůní chladivého říčního proudu, ranní rosy v trávě a mazlavého bahnitého břehu, světa ptačího zpěvu a miriád lesků a barev, ...

Damato
22.06.2015 5 z 5

Knihu jsme měli už ani nevím jak dlouho doma v knihovně a ani nevím, jak se tam dostala. Až když jsem začala se svým partnerem chodit na ryby a časně ráno- pomalu ještě za tmy - pozorovat život nejen u rybníka, ale i třeba cestou v lese, když jsem poprvé viděla, co dokáže na rybníku bobr a když jsem se učila , jak opatrně " zaseknout" a nahodit , pak teprve jsem si knihu přečetla a můžu říct, že jedním dechem. když si u čtení představím opravdovskej probouzející se rybník , nad nímž pomaloučku vychází slunce a v lese se ozývají zvuky, které v paneláku v životě neuslyšíte...je to moc poutavé čtení. A je zajímavé, jak je s každým ročním období rybník- případně řeka - jiný a o tom se v knize také hezky píše.

Blue
19.05.2015 4 z 5

Je to pěkné, i když ne zcela lehké čtení. Rád jsem si knihu přečetl, nedovedu si ale představit, že bych to četl jako dítě.

Infantility
19.07.2014

Knížka má velice specifické adresáty, proto raději nehodnotím. Nedočetla jsem, bylo to pro mě nudné, nejsem zřejmě dostatečně zapálená do zvířecí říše.