Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461961/bmid_stribrna-zatoka-Mm8-461961.jpg 4 1727 409

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Silver Bay , 2007

makki.xoxo
makki.xoxo
29.09.2018 5 z 5

Moje třetí přečtena knížka od této autorky a musím říct, ze zase až do poslední stránky jsem netušila, jak to dopadne. Do prvni poloviny knížky se mi nechtělo, ale pak to nabralo směr plný překvapeni a zacetla jsem se. Knížka se čte snadno a sama. Ostatně, jako každá od Jojo Moyes. Nezklamala a proto dávám 5 hvězdiček.

zimka.r
zimka.r
16.09.2018 4 z 5

Tema moře číst na lehátku u moře....co víc si přát ;) Pěkný příběh psaný přesně na dovolenkové dny ;)

koczanska
koczanska
14.09.2018 3 z 5

Moje první kniha od Jojo a po přečtení mám dojem, že jde o další Rosamunde P. :) První polovina knihy pro mě byla dost nezáživná. Ne a ne se do knížky začíst. V druhé polovině už se začínají rozuzlovávat jistá tajemství a tím pro mě začala být kniha zajímavá. Asi hlavně díky nezajímavé první polovině a zcela předpokládanému vývoji situace dávám 3 hvězdy.

okeey
okeey
09.09.2018 5 z 5

Hezký nenáročný příběh protknutý romantikou, rodinnými problémy i problémy finančními. Příběh o přestavění žebříčku hodnot, ne vždy jsou peníze na prvním místě.. V knize lze nalézt i spoustu informací o velrybách a delfínech. Celé to bylo takové oddychové. Často jsem četla s úsměvem na rtech. Rozhodně doporučuji.

Jane007
Jane007
02.09.2018 5 z 5

Moc milá knížka. Přestože jsem od začátku tušila, jak to dopadne, čtení jsem si užila. Dokonce mám hroznou chuť vydat se pozorovat velryby.

hapac
hapac
15.08.2018 5 z 5

Moje první přečtená knížka od Jojo a s odstupem času a po přečtení všech dosud vydaných dalších románů (až na Zakázané ovoce) hodnotím jako druhou nejlepší (nejvíc se mi líbila Dívka, již jsi tu zanechal). Dávám 5 hvězdiček, ale je to tak na 4 a 3/4. Četlo se moc dobře, ostatně oni všechny knížky od této spisovatelky se čtou hodně dobře, čímž děkuji i za pěkný překlad neboť nemohu posoudit s originálem.

thedifferentJ
thedifferentJ
14.08.2018 4 z 5

Kniha je moc krásná. Je pravda , že začátek byl trochu těžší číst, ale hned potom se příběh začal vyvíjet moc zajímavě. Člověku , který nemá děti, aspoň trochu dokáže pochopit, jak silný je vztah mezi matkou a jejím dítětem. A to stejné taky jak důležití a krásní jsou delfíni, velryby a další. Tento příběh učí perspektivě, pochopení. Například v tom , že pro někoho jsou velryby jen ryby, pro někoho jsou peníze a pro někoho zase život.

Katuska88
Katuska88
13.08.2018 5 z 5

Autorka je fascinující svou schopností každý příběh napsat naprosto jinak... jedinečně. Vůbec mne nepřekvapuje, že je velmi oblíbenou spisovatelkou současnosti. Píše poutavě a procítěně. Tato kniha nebyla výjimkou. Opět mne velice zaujala a taky částečně překvapila. Prostředí Silver Bay zátoky dokázala krásně vystihnout. Jsem moc ráda, že nám čtenářům dokázala tak bravurně vylíčit kus země na protilehlém a vzdáleném kontinentu. Člověk by měl skoro pocit, že se tam ocitl na dovolené. Skvělé!

martinkaLLL
martinkaLLL
31.07.2018 5 z 5

Moc krásná knížka se spoustou napětí, romantiky a pár vtípků.

Litocha
Litocha
29.07.2018 3 z 5

Knížka se mi líbila, ale k úplnému nadšení něco chybí. Více mě asi zaujala první polovina - měla sice trošku líné tempo, ale oblíbila jsem si Hannah a ocenila jsem, že je hlavně zpočátku ve středu příběhu. Líbilo se mi plastické a uvěřitelné líčení prostředí a života "lovců" velryb i popsané vztahy mezi nimi, Kathleen i to naznačené tajemství v minulosti Hannah a její mámy (i když ta mi úplně k srdci nepřirostla). Změny vypravěče mě bavily, získala jsem tak celistvější obrázek.
Hlavní zápletka je bohužel tak nějak předvídatelná a ještě předvídatelnější je další vývoj - u Mikea a jeho konání i v Lisině případě. Líbilo se mi, že autorka nemá potřebu zahlcovat čtenáře sexuálními scénami. Bohužel ale postupně ubývá uvěřitelnosti, přibývá cukru a nereálné pohádkovosti, které (alespoň pro mě) moc nejdou dohromady s první částí knihy. Kdyby spisovatelka nechtěla všechno šťastně zakončit, úhledně zabalit a převázat mašlí, kdyby si v některých případech odpustila zbytečné drama, byl by můj konečný dojem z knížky mnohem lepší. Takhle to na čtvrtou hvězdičku o kousek nedosáhlo.

Amazonka72
Amazonka72
27.07.2018 3 z 5

Po této knize jsem sáhla s vědomím, že půjde o oddychové dílko právě tak na cestování vlakem po krajích českých v těchto letních dnech. A po přečtení mohu konstatovat, že toto mé očekávání splnila na 100%. Celkem jednoduchý a pro mě i předvídatelný romantický příběh, ve kterém nechybí zvraty, láska, překvapivá (nebo spíš očekávaná rozhodnutí), krásná příroda, ohrožená zvířata, idylické vztahy v malém přímořském městečku, kde všichni bojují za stejnou věc. Kniha se čte celkem lehce, ale rozhodně nebude patřit k dílům, které ve mně zanechají takový ten neklidný pocit, díky kterému se musím k příběhu stále vracet, přemýšlet o něm. Ale i takové knihy občas potřebujeme, záleží jen na tom, jak moc jim věříme. V životě to často bývá poněkud komplikovanější.

Jitaku
Jitaku
27.07.2018 4 z 5

Zpočátku docela problém se začíst, kniha mě moc nebavila, ale dala jsem jí šanci a rozhodně předčila mé očekávání!

Nikola995
Nikola995
19.07.2018 5 z 5

Krásná,romantická, oddechová knížka. Příběh byl promyšlený a krásný,děkuji za to,že taková kniha existuje :)

julie8829
julie8829
03.07.2018 3 z 5

V pohodě oddechová knížka. Nic extra, ale líbilo se mi to. Třeba na letní čtení se podle mě hodí.

Lenoulinka
Lenoulinka
03.07.2018 5 z 5

První knížka od Jojo a líbila se mi i když jsem čekala víc. Začetla jsem se asi na 80 straně, když Mike dorazil do Silver Bay, ale pak už jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Překvapil mě i docela silný příběh Lisy a její dcery Letty.

rebciatko
rebciatko
25.06.2018 4 z 5

moja prvá kniha od Jojo a určite nie posledná... ľahká oddychovka na vypnutie hlavy určite môže byť.. :)
krásny romantický príbeh zasadený do morského prostredia s témou, ktorou by sme sa mali vážnejšie zaoberať všetci - záchrana veľrýb a iných morských živočíchov...
hlavné ženské hrdinky sú skvelé, silné a svojske, napriek tomu si ich človek rýchlo obľúbi, naopak Vanessu by som hneď sfackovala za jej povrchnosť.. obdivujem chlapov, ktorí dokážu s takýmito ženami žiť... :D ako sa hovorí - z peknej prázdnej misky sa nenaješ.. :)

Ivis01
Ivis01
20.06.2018 5 z 5

Další z knih,které jsem od Jojo přečetla a opět pěkně čtivý příběh,moc se mi líbila.

AleksaK
AleksaK
18.06.2018 5 z 5

Kniha byla trošku slabší než jsem od J.M. zvyklá, ale přesto čtivá a měla své kouzlo.

Yuki_Kuchiki
Yuki_Kuchiki
12.06.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem si toužila přečíst hlavně a jen proto, že je od mé milé autorky Yoyo, od které mám všechny knihy a postupně pracuji na jejich přečtení.
Kniha jako taková se mi četla dobře :) ikdyž tedy musím říct, že jsem občas bohužel utíkala pozorností jinam. Ať tak či tak, kniha nebyla předvídatelná a vždy jsem zůstala s otevřenou pusou, jak se to vyvíjí.
Nemohu ji tedy zařadit úplně mezi můj top, ale za přečtení určitě stojí :)

Denisa153
Denisa153
30.05.2018 4 z 5

Za mě je to jedna ze slabších knih autorky. Neurazí ale ani nenadchne.