Stříbrná zátoka

Stříbrná zátoka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223097/bmid_stribrna-zatoka-cTc-223097.jpg 4 1727 409

Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Silver Bay , 2007

Jája92
18.07.2020 5 z 5

Další úžasná kniha od této autorky, která mě moc potěšila.

PetraBery
15.06.2020 4 z 5

Pěkná kniha o malém přímořském městečku Silver Bay, velkém tajemství hlavní hrdinky Lisy a těžkém boji s developerským projektem na výstavbu nového hotelu. Kniha se čte plynule, krásně je popsaný život velryb i delfínů. A samozřejmě nechybí ani láska :o).

Lucy2211
27.05.2020 5 z 5

Jojo Moyesová patří mezi mé vůbec nejmilejší spisovatelky a všechny její knihy jsou u mě na prvních příčkách žebříčku. Stříbrná zátoka byla druhou knihou od autorky, co jsem četla. Bylo tomu již před více než pěti lety. První z nich byla kniha "Než jsem tě poznala." Všude jsem tenkrát slýchávala samá zklamání a že se téměř nelíbila. Neměla jsem tedy velká očekávání, ale nakonec jsem byla příjemně překvapena. Stříbrná zátoka stále zůstává mezi TOP knihami, co jsem kdy četla. Příběh odpočinkový, nenáročný a přitom ke konci více než zajímavý. Hlavní hrdinové vám přirostou k srdci po prvních stránkách a vy se jen necháváte unášet na vlnách romantiky, různých zvratů a téměř se cítíte, jako byste se ocitli v Austrálii. Přesně tak to Jojo Moyesová umí.
Pro milovníky romantiky, odpočinkových a romantických příběhů je Stříbrná zátoka jako dělaná, už se těším, až si v létě dám re-reading všech jejích knih a znovu se setkám s oblíbenými hrdiny, příběhem i prostředím.
Velké doporučení!

poiu
12.05.2020 4 z 5

Do poklidné australské zátoky přijíždí developer Mike, aby našel lokalitu pro svůj projekt hotelového komplexu a vodních sportů. Postupně se ale seznamuje s poněkud svéráznými obyvateli zátoky - bývalou Lovkyní žraloků Kathleen, její neteří Lisou a její malou dcerkou Hannah, členy posádek stopařů velryb a tak nějak si začíná uvědomovat, že postavení hotelového komplexu možná není úplně nejlepší nápad.... Projekt je ale už hodně rozběhnutý a není lehké ho zastavit....

Kniha vypráví příjemný a oddechový příběh o lásce a útěku před minulostí a musím říct, že mě to velmi bavilo + prostředí s velrybami je moc milým bonusem... :-) Vlastně mi ani nevadil trochu přeslazený happy-end, prostě to k tomu patřilo.

"Někde tam na pobřežní cestě v Silver Bay jsem náhle dospěl k překvapivému zjištění. Celé měsíce jsem byl tím projektem jako posedlý, ale přemýšlel jsem o něm jen ve vztahu ke své vlastní kariéře a zaměstnavateli. Teď jsem zjistil, jakou za něj možná bude nutno zaplatit cenu. A uvědomil jsem si, že že už mi nezáleží především na penězích a vlastních ambicích, že nejdůležitější je teď pro mě něco mnohem obtížnějšího: úspěšný kompromis. Chtěl jsem, aby Kathleen s Lisou byly s konečným výsledkem stejně spokojené jako ti studení investoři. Chtěl jsem, aby si delfíni i velryby mohli dál žít svůj život, aby se jich projekt nijak nedotkl."

sgjoli
17.04.2020 3 z 5

Můj vztah s knihami Jojo Moyes je dost na houpačce - něco se mi líbí víc, něco méně. Stříbrná zátoka patří mezi ty tituly, které u mne zase tolik nebodují.
Autorka i zde píše milým, sympatickým, čtivým stylem, který hezky plyne a vám to čtení rychle ubíhá. Líbilo se mi i to prostředí Austrálie, resp. australského pobřeží + zapojení tématu velryb, delfínů a jejich ochrany. Pro mne to bylo obohacení - něco nového. Docela zajímavá byla dějová linka řešící minulost hlavní hrdinky Lisy, to mne docela bavilo.
Ale je to romantický příběh založený na vztazích, je tu i milostná zápletka. A to mne úplně za srdce nechytilo. V řadě věcí to bylo pro mne předvídatelné, v některých bodech klišoidní. A vlastně mi to ke konci bylo i tak trochu jedno, jak to s těmi vztahy nakonec bude. Také mi nesedělo plynutí času v knize. Někdy bylo pro mne těžké si uvědomit, jestli se některé události odehrály třeba během jednoho dne a nebo během delšího časového úseku a byly mezi nimi rozestupy v řádu dní a tak. To bylo pro mne trochu matoucí.
Takže za mne nakonec takové slabší tři hvězdy.

zulvisek
08.04.2020 4 z 5

Udelala jsem asi chybu,ze jsem po teto knizce sahla po trilogii Nez jsem te poznala ....
Knizka byla tedy hezky napsana,ale vadilo mi,ze ji vypravi spoustu lidi.
Kazdopadne jsem si poplakala a ted vzhuru na dalsi knizky od Jojo

Radka1911
05.03.2020 5 z 5

Krásný, romantický příběh a sympatická hlavní hrdinka. Pro mne rozhodně za pět hvězdiček.

majavcelicka
03.03.2020 5 z 5

Nádherný příběh. Ke konci plný emocí. Čekala jsem typickou slaďárnu (je to první kniha od Jojo Moyesove, kterou jsem četla), a líbilo se mi, že to po dlouhé době není jen příběh o dvou lidech od zacatku, kteří něco spolu zažívají. Ale je to příběh, který se postupně rozvíjí, zároveň je zajímavý a poutavý a jako třešnička na dortu je pak ta slaďárna. Kniha se mi opravdu moc líbila.

Josh
29.02.2020 4 z 5

Romantika a dobrodružství? Město a příroda? Introvert a extrovert? Spousta věcí jde postavit do určité protilehlosti a autorka to v prostředí australské pláže a rušného Londýna pokryla také vším mezi tím…. Bez přehánění, přirozeně a s citem zkušené (nejen dané oblíbeností) spisovatelky. Vybere si každý, trochu pohody a stresu, trochu hodného a zlého hrdiny, trochu lásky a vzteku, ….

Jen se necháte unášet na vlnách příběhu, který se nejen díky moři, delfínům a velrybám nemůže nelíbit. No, může, jako vše. Autorka sama však složitost postav a zápletku nepřehnala do sladkobolu. Příjemné čtení, takže komu budete fandit...?

Já tedy protinožcům a Aussie, nádhernému kontinentu, jež se lehce dostane k srdci….

Sashetka
31.01.2020 3 z 5

Vím že asi nikdy nenavštívím Australské prostředí a na vlastní oči neuvidím keporkaky, ale s touhle knížkou jako bych tam byla.Moc jsem si oblíbila postavu Kathleen.

Jana-Marie
09.01.2020 5 z 5

Krásná kniha. Jojo prostě nikdy nezklame. Určitě doporučuji.

Mikindada
05.12.2019 5 z 5

Nádherná kniha, která má pro mě dostačující happy end. Díky této knize jsem si velryby vybavila, jako kdybych byla přímo u nich. Napínavé momenty střídají smutné vzpomínky, ale zároveň vás vždy dokážou vtáhnout do děje.

smajiska
20.11.2019 4 z 5

Měla jsem ji rozečtenou fakt dlouho, nemohla jsem se prokousat začátkem. Zdálo se mi to bez děje, málo akční a nezáživné. Několikrát jsem knížce dala šanci, až jsem se nakonec začetla a užila si ji. Je to příjemná milá knížka, dýchal na mě z ní klid a pohoda, asi jako v hotelu Silver Bay.

Janca007
25.10.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila, pohodová četba. Zaujal mě příběh i prostředí, ve kterém se odehrávalo.

terpin
21.10.2019 5 z 5

Opět krásná kniha od Jojo. Nezklamala!!!

Niu
13.10.2019 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla hodně dlouho. Až jsem se teď na podzim rozhodla, že ji dočtu a nenechám se žádnými jinými rozptylovat. Knížky Jojo Moyes jsou něčím zvláštní. Ráda bych je přečetla jedním dechem, protože je v nich zachycen život se všemi situacemi, pozitivními i negativními a já chci vědět, jak to dopadne. Ale asi to budou právě ty tak reálné životní příběhy, které znemožňují přečíst knihu na jeden zátah. Je za tím ta bolest, která se na mne přenáší, ať čtu cokoli. A knihy Jojo jsou toho pravidlem. Nejedná se o typickou oddychovou romanťárnu, ale děj vás vtáhne, jako byste najednou byli v Silver Bay, cítili smutek, chtěli se špičkovat s Kathleen a zažít vynoření velryby. Někdy toho bylo až moc a knihu jsem musela na několik týdnů odložit. Ale jsem ráda, že jsem vytrvala. A i ta slzička na konci ukápla. Celkové hodnocení je za pět hvězdiček.

flosik
19.09.2019

Kniha se mi četla moc dobře. Bylo to pohodové čtení, které dokáže zaujmout a kde nelze vždy předpokládat, jak zápletka dopadne. Zajímavé bylo i prostředí, kde se děj odehrával. Za mne mohu jen doporučit.

Dani5a
09.09.2019 4 z 5

Hezká knížka, e oproti jiným autorčiným knihám meka poněkud pomalejší rozjezd... Příběh se více rozběhl až v druhé polovině knihy. Ale líbila se mi.

vera5841
28.08.2019 5 z 5

Stručně - krásná, tajemná a neuvěřitelně emocionální!
Na Moyes mi konec přišel jako velký happy end. Krásná rozhodně nezklamala

nikiss76
16.08.2019 5 z 5

Boží! Zase úplně něco jiného, JoJo Moyes je prostě úžasná autorka, která umí překvapit. Děj se odehrává v australské zátoce Silver Bay, kde lidé žijí skromnějším a poklidnějším způsobem života, než jak je tomu v dnešní uspěchané době velkoměst. Knize nechybělo napětí a nečekané zvraty. Dojemný a láskyplný příběh Lisi a Mickey, ale také přátelských pout, mateřské lásky a lásky k přírodě, především k velrybám a delfínům. Konec jsem tak nějak již tušila, ale i přesto jsem se neubránila slzám.

Austrálie láska společenské romány velryby

Jojo Moyes
anglická, 1969