Třetí stříbrná kniha snů

Třetí stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260495/bmid_treti-stribrna-kniha-snu-mbY-260495.jpg 4 678 136

Je březen, jaro v Londýně je za dveřmi a Liv Silberová stojí před třemi zásadními problémy. Zaprvé: Lhala Henrymu. Zadruhé: Ta záležitost se sny je čím dál nebezpečnější. Arthur přišel na kloub tajemstvím snového světa, díky nimž může páchat neskutečné zlo. Musí ho bezpodmínečně zastavit. Zatřetí: Livina matka Ann a Graysonův otec Ernest se chtějí v červenci vzít. A zlá Okrb, Graysonova babička, má na svatbu velké plány, každopádně však jiné než nevěsta. Liv má zkrátka plné ruce práce s tím, aby odvrátila všechny hrozící katastrofy... Spektakulární závěr snové trilogie! A konečně zjistíte, kdo je Secrecy!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das dritte Buch der Träume , 2015

martinkaLLL
23.03.2018 4 z 5

Výborný. Hned bych dala ještě další pokračování. Musela jsem teda dát o jednu hvězdičku méně a to za překlepy a chyby.

Aaginka
06.03.2018 5 z 5

Super zakončení.

dancav28
27.02.2018 4 z 5

Tato kniha se mi líbila, ale byla ze všech tří dílů nejméně záživná. Postrádala hlavně obsahově, už se tam nic moc nedělo děj byl nudný. Konec bych nejspíš trochu zkrátila.. Jinak předešlé dva díly byli super :)

An52imal
21.02.2018 4 z 5

Přečetla jsem pár komentářů níže a vidím, že to více lidí cítí stejně jako já. Tato trilogie byla sice dobrá, ale co se týče děje, druhý a třetí díl ho skoro postrádal. Kdyby autorka ,, vymáčkla" z celé trilogie čistě děj, stačila by jen jedna kniha. Tento díl jsem více méně přelouskala hlavně proto, že mě zajímalo, kdo je Secrecy. Doporučuju přečíst jako oddechovku, ale Drahokamy byly lepší.

Onceuponthetime
17.02.2018 4 z 5

Rozhodně nelituji že jsem tuto sérii četla (několikrát). Ale je pravda, že konec této knihy byl trochu nepovedený. Ne v tom jak byl napsaný, ale v tom, že jsem prostě očekávala trochu víc. Ale i tak si jí určitě znovu přečtu. Jsou tam scény, které mě nikdy neomrzí, jako například ta v letadle (ve snu samozřejmě).
Pokud máte rádi fantasy a romantiku hezky promíchanou i protřepanou v jedné knize, rozhodně doporučuji.

Tetis
09.02.2018 4 z 5

Kniha byla zábavná, ale přišlo mi, že autorka děj zbytečně natahuje a že se celkem nic nového neděje. Začetla jsem se až do konce příběhu, který mě po celé knize pozitivně naladil. S finálem drahokamů se ale stejně nedá srovnávat. Proto jen 4*.

nelaargi
06.02.2018 5 z 5

Nemám slov. Kniha byla vážně úžasná.

Nathanielka
29.01.2018 5 z 5

Další povedená série od Kerstin Gier.

Venny345
28.01.2018 3 z 5

Série měla výborný základ, ale postupně vadla.
První díl byl úžasný, druhý o malinko horší a třetí mi přišel trochu odbytý a konec uspěchaný.
Proto jen tři*.
(Možná, to bylo i tím, že mezi knihami byl velký odstup.) :-(

asodomkova
28.01.2018 5 z 5

Úplně mega úžasná trilogie. Četlo se to naprosto samo. Částmi mi přišlo, jako kdyby jsem byla já, ta hlavní hrdinka co zrovna prožívá tento příběh. Snad nemám ani co vytknout, ale mrzí mě, že je to jenom trilogie. Přála bych si, aby nikdy neskončila...

DancerJaneBooks
19.01.2018 5 z 5

(SPOILER) Tahle kniha se mi líbila, líbilo se mi na ní, že se tam neřešila jenom jedna věc, ale hned několik. Mně vůbec nevadilo, že konec nebyl nějaký moc velký. Bylo tam toho hodně ke čtení atd. Ale naštvala mě poslední věta :) : ,,Teprve to začalo." Ale i tak to je skvělá kniha a dobrá série a hlavně, že vím kdo je ta Secrecy. Škoda, že Kerstin Gierová nevydává víc knih.

Ivuska.09
15.01.2018 3 z 5

Třetí díl série Stříbrné knihy snů jsem četla s větším časovým odstupem od prvních dvou. A už to bohužel tak nějak nebylo "ono". Příběh se mi líbil, nápad je skvělý a originální, ale časovým odstupem jsem spoustu věcí zapomněla a do příběhu už se nedokázala pořádně ponořit. První dva díly mě tenkrát bavily mnohem víc.

Denisa153
12.01.2018 3 z 5

Jako závěrečný díl to pro mě bylo celkem zklamání. Čekala jsem velkolepý konec, který se bohužel nekonal.

Eduarda
09.01.2018 3 z 5

A mě už to moc nebavilo. Klidně bych si vystačila s dějovou linkou všech tří dílů zhuštěnou do jednoho. Čtivě napsané, to ano - ale dočtené spíš ze setrvačnosti.

Slugterra
08.01.2018 5 z 5

Já prostě MILUJI tuhle sérii a třetí díl byl jedním slovem úžasný. ( Stejně jako předchozí dvě.) Kniha byla zajímavá, dobře četla a byla plná tajemství a zápletek. A samozřejmě tam bylo i pár menších šoků, ale co. Za mě rozhodně 5* nejen za tenhle díl, ale i za celou sérii. Miluji tě Kerstin za tyhle knihy, opravdu! :)

Kikulka97
30.12.2017 3 z 5

První věc, co musím zdůraznit - obálka knihy je prostě nádherná, krásné "vyvrcholení" povedených obálek celé série. Druhá věc, která je trošku smutnější, je fakt, že na těch 390 stránkách (bereme-li i poděkování :D) se toho opravdu moc neděje. Oceňuju, že Liv řeší otázku sexu (přece jen to je jeden z problémů, s kterým se šestnáctileté holky setkávání) a moc se mi líbí, jakým způsobem to řeší - po dočtení zjistíte, že Rasmus byl prakticky nejzábavnější postavou celého dílu.
Věc, co mě opravdu zklamala, je celkové vyřešení problému Annabel a Arthur...na to jaké s nimi byly problémy, jsem čekala mnohem víc.
Z celé série bych proto označila jedničku jako nejlepší díl. Trojce ani ta obálka nepomohla :D

Jass
28.12.2017 5 z 5

Ach... přečteno za jeden den... už zase... Na začátek ta nejdůležitější poznámka: Naprosto miluju scény "s Rasmusem", kdybych neležela na gauči, asi bych se válela po zemi :D. Kerstin Gier zbožňuju, její knihy mi dávají přesně to (a mnohem víc než) co od nich očekávám. Vážně nevím co víc k tomu říct, naprostá spokojenost, nutně potřebuju něco dalšího od Kerstin, a teď si jdu sypat popel na hlavu, protože čtu, místo učení...

Efeméra
22.12.2017 3 z 5

Kdybych měla Třetí stříbrnou knihu snů popsat jedním slovem, bylo by to ukecaná. Těch 390 stránek mi jednoduše připadalo moc na to, jak se tam vlastně téměř nic nedělo. Čtenář se v knížce dočká pro Gierovou tak typického humoru, který mě vždycky zaručeně dokázal rozesmát. Jen ho tu je méně, nebo mi to tak alespoň připadalo, protože mě kniha nějak víc nebavila. Přiznám se, že jsem ji několikrát na delší dobu odložila, protože mě ji to nenutilo číst dál. Ze stejného důvodu jsem nejspíš neměla o postavy strach ve chvílích, kdy bych ho mít měla. Protože je to závěrečný díl trilogie, čekala jsem nějaké velké finále, místo toho jsem však dostala jen krátkou potyčku. Na druhou stranu musím uznat, že ne každý autor dokáže stejně jako Gierová vytvořit tolik propracované hlavní hrdiny příběhu. Líbí se mi taky, že zajímavým způsobem zpracovala tématiku lucidního snění, myšlenka snové chodby byla vážně skvělá. No a přestože si myslím, že nejlepší z celé série byl první díl, jsem ráda, že jsem se konečně dozvěděla, kdo byl celou tu dobu Secrecy. Ale za mě určitě spíš Drahokamy než Silber.

Leanis
21.12.2017 5 z 5

Už dlouho jsem nepřečetla žádnou sérii tak rychle, jako tuhle (nepočítají Drahokamy, ale naše dráha Kerstin Gier prostě psát umí) :). Sice tahle série není tak dobra jako Drahokamy, ale co se týče jejích předností:
1)působí mnohem reálněji, než předchozí série autorky.
2)zabývá se problémy, kteří mladí lidé opravdu dneska řeší (i když pořád nechápu, co je špatného na tom být v 16 letech panna)
3) Kniha se přečte jedním dechem, zvlášť kvůli vtipné formě a napětí na každé další stránce.
4) Kdo by si nezamiloval Henryho? :D

klarinka9974
11.12.2017 5 z 5

Skvělé završení snů. Jen škoda, že už je konec na takové knihy bych si lehce zvykla. Kniha byla od začátku do konce napínavá a plná snů. Celá série byla fantastická a popravdě jsem si oblíbila každou postavu i tu negativní :-)