První stříbrná kniha snů

První stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202397/bmid_prvni-stribrna-kniha-snu-202397.jpg 4 1451 320

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu. Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;) Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Silber: Das erste Buch der Träume , 2013

mStationka
14.09.2018 5 z 5

Zajímavý děj,knihu člověk dokáže přečíst během pár hodin. Jdu se začist do druhého dílu a snad bude příběh stějně tak čtivý. Pro mládež tedy doporučuji ????

Beatrisie
08.09.2018 5 z 5

Moc se mi líbí nápad se sny :)

ylena.k
01.09.2018 4 z 5

Oddechové čtení, které mi zpříjemnilo léto :)

Míša06
25.08.2018 5 z 5

Kniha byla opravdu velmi dobře napsána- u autorky to není nic nového. Byl to krásný příběh opravdu velmi propracovaný a nápaditý, byla v něm i jemná romantika. Asi takhle, jediné co se mi opravdu nelíbilo, byl během čtení vznikali nejhorší obavy a noční můry. Nedoporučuji číst před spaním, ani během noci s roztaženými roletami.

Elen telemna
05.08.2018 4 z 5

Knížku hodnotím spíš jako takovou oddechovku, kterou nedoporučuji číst před spaním. :D
Děj byl opravdu originální. Nedostatkem fantazie autorka rozhodně netrpí. A jak samotný příběh, tak i to, jak byl napsaný, jasně ukazuje, že si Kerstin psaní a vymýšlení opravdu užila.
Některé pasáže jsem si naprosto oblíbila a po přečtení jsem se k nim ještě jednou vracela, jiné mě v noci nenechávaly spát. Zas takové tajemno jsem nečekala...
Řekla bych, že postavy se autorce povedly. Liv se dala vystát, Mia je prostě super a Graysona bych chtěla za staršího bráchu. Taky se mi líbila Secrecy, přestože nevím, kdo by to mohl být. To byl zajímavý nápad.
Celkově to nebyla žádná velká bomba, ale nebylo to ani zlé. Čtení jsem si celkem užila, ale myslím, že dlouho si tuhle knížku pamatovat nebudu.

Wendulka057
22.07.2018 5 z 5

Za mě stoprocentně nejlepší kniha na světě přečetla jsem všechny její díly (druhou a třetí stříbrnou knihu snů)a opravdu nelituju. Jěště ty dokonalé obálky. Milujju

Lymril
14.07.2018 5 z 5

Ani nevím, jak se mi ta kniha dostala domů. Šla jsem do knihkupectví, sáhla po hezké obálce a doma na to koukala trochu vyjukaně, proč jsem si ji vlastně koupila. No, nevím proč jsem to tehdy udělala, ale jsem opravdu ráda, že se tak stalo.

Francesca14
03.07.2018 5 z 5

Je to jedna z mých oblíbených oddechovek, po kterých sáhnu vždycky, když se chci zasmát, chci si přečíst něco se sympatickou hlavní postavou a chci si odpočinout od zdlouhavějších a náročnějších knih. Mám ráda humor, se kterým je kniha psaná - nadhled, ironie a sarkasmus hlavní hrdinky i ostatních postav dává knize podle mě největší plus. Nápad je zajímavý, romantiky přesně tolik, kolik se od takové knihy dá očekávat, sem tam i nějaké napětí nebo záhada a i když to není nějaká velká bomba, mám knihu i autorku ráda a její knihy čtu opakovaně, protože jsem si její příběhy oblíbila a rozhodně je doporučuju.

Lethania
02.07.2018 2 z 5

Zas taková paráda to nebyla. Možná už jsem vyrostla z těchto naivních knih pro mládež. Příběh byl nudný, chování hlavní postavy místo nelogické. Trocha napětí tam byla, ale ani to knihu nezachránilo. Za mě promrhaný čas.

ame
14.06.2018 5 z 5

Asi mě pochopíte když řeknu že jsem knihu začala číst z větší části kvůli obálce, ale nebylo to to jediné co mě na knize zaujalo a vtáhlo dovnitř. Byla jsem nadšená, když jsem se probíjela zvraty a zápletkami, jen je mi líto výběr padouchů, dokonce jsem ve škole myslela jen na knihu

LittleShadow
26.05.2018 4 z 5

Nenáročná četba. Zajímavý nápad. Doporučuji.

Klarv
19.05.2018 4 z 5

Příjemné nenáročné čtení do vlaku, či autobusu. :) Některé myšlenky a nápady byly dost zajímavé. Komu bychom se koukli do snu, kdybychom mohli? :)

BarkaS
11.05.2018 3 z 5

Trochu dětinské, ale milé. Autorka ještě potřebuje trochu "vyspět", ale vidím obrovský potenciál. Má smysl pro komično a to mám ráda. Koho baví sebeironické a supervtipné hlavní hrdinky a kdo nemá příliš velké nároky a chce si odpočinout, pro toho je tato kniha dobrou volbou.

lily_maleckova
08.05.2018 5 z 5

Skvělá kniha, četla jsem i autorčinu sérii Drahokamy, která byla taky úžasná!

Baraliska

(R)omantická

kniha.

1v8na
23.04.2018 5 z 5

Kniha byla čtivá. Vtáhla mě do děje od první stránky. Oceňuji výborný nápad a zpracování světa snů Líbilo se mi youngadultovské zpracování napětí a romantiky. Občas mi překážely drobné překlepy, neubralo to však na kráse knihy.
Velmi mě zaujal Grayson.
Těším se na další díl.

Lenka40
07.04.2018 5 z 5

Teda musím říct ,že tuto knihu jsem si opravdu užila. I když je pro mladší čtenáře ,tak já ji doslova hltala. Úžasný příběh , který vás vcucne a ten konec no prostě paráda. Abych pravdu řekla , úplně se klepu na další díl . Takže všem moc doporučuji .

Petra Ďat
24.03.2018

Skvela kniha, rozhodne se tesim na dalsi dily.Uzasna kombinace divciho pribehu s kombinaci tajemna ale nic neni prehnane

chrastitko
16.03.2018 3 z 5

Konec mě pozitivně překvapil i když mě začátek trošku zklamal. Konec byl velmi napínavý a nečekaný. Od té doby co jsem se začetla do toho příběhu, se mi začaly zdát živé a podivné sny, které jsem si začala zapisovat, stejně jako Liv. (Drahokamy mě bavily víc).

chmelda212
13.03.2018 4 z 5

Ke knize jsem se dostala prostřednictvím čtenářské výzvy 2018. Nic jsem od příběhu neočekávala, ale byla jsem mile překvapena. Příběh je čtivý, nenáročný a místy i vtipný. Při čtení jsem si uvědomila minimálně dva své vlastní sny, ve kterých jsem věděla, že jen sním. Určitě si přečtu i druhý díl :)