První stříbrná kniha snů

První stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202397/bmid_prvni-stribrna-kniha-snu-202397.jpg 4 1451 320

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu. Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;) Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das erste Buch der Träume , 2013

Pedruska01
04.11.2019 5 z 5

Nechala jsem se přemluvit. Ano, opět jsem dostala jedno opakované doporučení, a tak jsem do toho šla. Zpětně musím akorát slečně doporučovatelce poděkovat. :) Četlo se to hrozně dobře a skoro samo. Znovu se ukázalo, jaký skvělý, vtipný, jednoduchý a pohodový styl autorka má. Hrozně jsem si to užívala, i když jsem, přiznám se byla kapku skeptická ze začátku. Za mě to je ale rozhodně dobrý začátek nové série, která je opět tak trochu pro ty mladší, ale klidně i ty starší to může bavit. Vážně mě to k sobě upoutalo a pídila jsem se potom, co bude dál.
Hlavní hrdinka Liv mi byla sympatická a neměla jsem proti ní nic, čím bych si ji zprotivila. Naopak. Odpustila jsem jí i ten věk. :D Byla to hrdinka, která měla vtipné prupovídky, stejně jako hrdinka v autorčině předešlé sérii, což oceňuji a co mě hodně bavilo. Liv se mi líbila více směry. Měla bezva vztahy s rodinou (její malá sestřička Mia byla velmi úsměvná) a přáteli.
Další hlavní hrdina, tady těžko pomalu říct, kdo by jím měl být, ale stojím si za Henrym. Byl to typ kluka, co je v partě krásných a oblíbených a úspěšných. Navíc byl trochu tajemný a jedinečný, takže tady není nad čím váhat a přemýšlet. Zamilovala jsem si ho a Liv se nedivím, že i ona. Bylo milé pozorovat ty jejich společné krůčky. K té Henryho partě patří ještě tři další - Grayson, Arthur a Jasper, kteří se mi taky dost zamlouvali. Nejvíc ale Grayson. Ten si mě nevědomky získal taky. :)
I tento příběh obsahuje dost postav, které se mi pozdávali a zajímají mě, anebo naopak, a tak jsem upřímně zvědavá, jak to bude dál se všema pokračovat. Co se týče myšlenky příběhu... hodně originální svět. Dveře ke snům - no, koho by to napadlo? Skvěle vymyšleno i ztvárněno.
Tenhle příběh, respektive tato kniha, byla skvělým úvodem, postavy jsem si hodně oblíbila, skvěle se to četlo. Je to protkané tajemstvím, napětím, romantikou, vtipem. Je to oddechové a lehké čtení, které opravdu mizí před očima.
Jsem hodně spokojená, líbilo se mi to, proto neváhám hodnotit plným počtem a taky přidat doporučení. Teď už ale honem do rukou druhý díl! :)

ewi
31.10.2019 4 z 5

kniha sa cita dobre., ale cakala som, ze autorka povodny namet , ktory mal velky potencial rozpracuje zaujimavejsie...

Dela90
13.10.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, bylo to takového nemastné, neslané. Později se to konečně rozjelo, najednou tam bylo až moc zvratů, děje, akce. Došlo i na romantiku. Knížka nebyla špatná, ale upřímně jsem od autorky čekala víc.

knihomolka27
03.10.2019 3 z 5

Četla jsem celou sérii po drahokamech, a vůbec jsem nepoznávala autorku, která napsala jednu z mých nejoblíbenějších knížek vůbec. Postavy oproti drahokamům byly průměrné, zatímco Gwendolyn si pamatuju pořád a nezapomenu na ni, jak bych taky na takovou postavu mohla, tak z téhle série si nepamatuju ani jak se jmenovala hlavní hrdinka.
Všude samá nuda a zase nuda,blábol, kýč, milostný trojuhelník tam, neuvěřitelná scéna sem a tak dál, a přitom ten námět vypadal opravdu slibně, dokonce naprosto geniálně. Ale to co z toho vzešlo..... všechno to co mají drahokamy, tahle knížka naprosto postrádá. Ke čtení sem se nutila. Stejně tak jak moc mám ráda drahokamy, tak stejnou měrou nemusím tuhle sérii.

Vercah
01.10.2019 4 z 5

Tato kniha se mi opravdu moc líbila. Zaujala mě nejen zajímavou obálkou, ale hlavně dějem.
Hlavní postava Liv mi byla už od začátku moc sympatická a velmi se mi líbil její přístup k věcem.
Také mě moc zaujal autorky styl psaní,kde krásně propojila mezilidské vztahy s fantasy.
Knížka byla velmi čtivá,zábavná, chvílemi napínavá a jelikož je to první díl trilogie tak má velmi otevřený konec. Moc se těším až si přečtu další díly.

alenkacermi
21.09.2019 4 z 5

Moc hezká kniha. Hlavní hrdinka je patnáctiletá Liv Silberová, milá, veselá, odvážná, nebojácná slečna. Je mi sympatická, i když je tak mladinká. Příběh má spád, čte se rychle. Ráda si přečtu pokračování. Pro tuto věkovou kategorii, a vlastně - proč ne všem, doporučím.

Svica
29.07.2019 4 z 5

Velice lehké čtení. Příběh se zajímavě rozjíždí a nutí vás číst stále dál a dál až už jste úplně na konci. A na konci zjistíte že musíte sáhnout hned po druhém dílu.

Etule
29.07.2019 4 z 5

Tak tohle bylo super. Sympatické postavy, čtyři sexy kluci a zajímavé prostředí, kde se část příběhu odehrává. Jsem zvědavá na další díly. Protože, tohle byl očividně jen začátek. Moc milá oddechovka, takhle na léto naprosto ideální.

eva7919
28.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha, napsaná svižně a čtenáře nechá napnutého až do konce.

EllaNet
25.07.2019 5 z 5

Kniha byla úžasná, nemohla jsem z ní odtrhnout oči, hned jsem se do ní začetla, od začátku až do konce napínavý. Konec byl nečekaný což úplně přečkalo moje očekávání.
Strašně se těším na 2. díl.

Ella

PapayaD
18.07.2019 5 z 5

Hlavní hrdinka je v mém věku, takže jsem se do ní dokázala parádně vcítit a světe div se, nad některými věcmi přemýšlíme opravdu podobně :D. Knize nechybí spád, napětí, humor, sympatické postavy a parádní konec. K dokonalosti Drahokamů sice něco chybělo, ale i tak - Kerstin Gier to prostě umí!
Hodnotím jak jinak než 5*.

betule3
06.07.2019 4 z 5

Když jsem knihu začala číst, přišlo mi, že je určena pro hodně mladé čtenářky a nebude to nic pro mě. Po pár kapitolách mě to chytlo a ani jsem se nenadála a měla jsem dočteno! Hlavní hrdinka je sympatická a chová se přiměřeně svému věku. Dějová linka je rozhodně zajímavá, a já jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet. Na Drahokamy tato kniha nemá, ale s tím jsem docela počítala.

Knihomolka10942
05.07.2019 5 z 5

Kniha se mi zalíbila už od začátku první kapitoly. Je to velmi čtivý, zajímavý příběh, od kterého jsem neodtrhla oči, dokud jsem ho nepřečetla! Liv je mi jako hlavní hrdinka velmi sympatická, stejně jako ostatní postavy v knize. Nechybí tomu ani romantická zápletka, která není díky bohu nijak přehnaná, protože v příběhu jde o důležitější věci, než o to, kdo se Liv líbí... Stejně tak i zápletka a nápad je skvělý! Určitě si přečtu i další díl, protože ten konec byl jako dost dobrej!

ProKnedlik
20.06.2019 5 z 5

miluji

vinebitch
18.06.2019 5 z 5

Opravdu doporučuji, od autorky jsem četla i Drahokamy a jsem ráda, že jsem se vrhla i do téhle trilogie. Zatím vypadá velmi slibně a líbí se mi, že je kniha napsaná humorný způsobem. Občas jsem se musela potutleně usmívat, když jsem četla určité pasáže

Péťa.Š
16.06.2019 4 z 5

Knížka má velmi dobrou myšlenku, která je dobře podaná. Kniha je čtivá a moc mě bavila. Přečetla jsem ji za chvilku :)

dragondracarys
15.05.2019 4 z 5

Kniha je obravdu dobrá, přečetla jsem jí během jednoho večera. Je vtipná a líbí se mi, že tam autorka přirovnává některé věci k některým věcem (dává to smysl?) z Evropy,tudíž tomu více rozumíte a dokážete se do té knihy vážně zažrat. Kniha je vtipná, oddechová, řekla bych. Doporučuji koupit všechny 3 v boxu, vyplatí se to. Chystám se na druhý díl!

viki77
09.05.2019 4 z 5

Kniha je čtiva vtipná a otevřený konec pro pokračování. Druhý díl si určitě přečtu.Akorát ze začátku mě kniha moc nezaujala proto jedna hvězdička dolů.Ale doporučuji vytrvat.Konec je napínavý.

charlizee
04.05.2019 3 z 5

Ještě nedávno by mě ani nenapadlo, že tuto knížku přečtu :) Celou trilogii jsme minulý rok koupili kolegyni z práce, která miluje její autorku. Zpočátku nám trochu vytýkala, že toto už jsme tedy fakt přehnali, protože je to určeno úplně mladým čtenářům, o to větší bylo moje překvapení, když se jednoho dne knížky objevily na mém stole, že si je mám přečíst. Moje knihomolství je pověstné... :)) Knížky ležely rok na komodě v mé kanceláři a já jsem pořád přemýšlela, s jakou výmluvou je vrátit. No a pak se najednou stalo, že jsem chtěla úplně vypnout a tak mi první díl přišel vhod. Na autorech typu Kerstin Gier obdivuji skutečnost, že ze své "dospělácké" pozice dokáží napsat poutavý příběh pro malé/mladé čtenáře. Hrdinka příběhu působila věrohodně, jako by jej skutečně vyprávěla 15letá dívka. Čtení je svižné, příjemné a nijak fantasticky přehnané - démoni jsou nakonec v podstatě popřeni a zaměněni za okultismu chtivou, šílenou teenagerku :D
P.S.: Druhý díl jsem přemístila z kanceláře domů na hromádku s knihami "k přečtení". :))

zinon
01.04.2019 4 z 5

Kniha je pro mladší čtenáře určitě skvělá. Já už se sem neřadím, tak ji hodnotím jako čtivou, vtipnou, záhadnou a vhodnou na odreagování, ale nadšení už u mě nevyvolává.