Druhá stříbrná kniha snů

Druhá stříbrná kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207148/mid_silber-druha-stribrna-kniha-snu-UMz-207148.jpg 4 994 158

Liv je v šoku: Secrecy zná její nejtajnější tajemství. Ale odkud? A co před ní Henry skrývá? Co je to za podivnou postavu, která se potuluje a řádí v nekonečných chodbách snového světa? A proč je Livina sestra Mia najednou náměsíčná? Noční můry, záhadná setkání a divoké pronásledování zrovna nesvědčí dobrému spánku. K tomu se musí Liv vyrovnat se svou nově poskládanou rodinou a intrikánskou babičkou. A faktem, že existují lidé, kteří s ní mají nevyřízené účty. Jak přes den, tak v noci…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das zweite Buch der Träume , 2014

Luciluc
27.07.2016 3 z 5

Druhý díl bych zhodnotila podobně jako ten první. Stále mi chybělo více tajemna a nějaká větší zápletka, ale i tak se kniha opět velmi dobře četla. Byla jsem zvědavá, jak se vyřeší Miina náměsíčnost.. no nakonec to bylo vcelku jednoduché řešení.. :) Ocenila jsem, že bylo věnováno více prostoru Graysonovi, kterého jsem si hodně oblíbila (kdo by si neoblíbil milého, chytrého, starostlivého a hezkého kluka, který se po večerech po domě promenáduje jen v kalhotech od pyžama :D). Nechápala jsem, jak někdo jako Grayson vůbec mohl začít chodit s nějakým jako je Emily, byla na ránu..Liv měla i tady dobré hlášky, možná trochu slabší, než v prvním díle, ale i tak to bylo milé. Okrb byla dobře nesnesitelná a ta záležitost s panem Tulínkem...tolik povyku pro keř..Škoda, že byl Henry vůči Liv tak uzavřený, fandila jsem jim.. i když by se mi Liv možná hodila víc ke Graysonovi, ale vzhledem k tomu, že z nich budou nevlastní sourozenci, by to bylo asi dost divné..:) Velmi se mi líbila obálka knihy, je opravdu kouzelná a "ornamenty" na stránkách u začátku kapitol jsou také pěkné. Těším se na další díl, určitě si ho přečtu, jsem zvědavá, jak to všechno nakonec dopadne a i na to, kdo je Secrecy.

Markouš
15.07.2016 5 z 5

Druhý díl byl stejně super jako ten první. Taky bych chtěla ve snu najít své dveře, ale bohužel si pomalu ani nepamatuju svoje sny :D A nenávidím, že musím čekat na poslední díl :( A Grayson je prostě top ❤

Venny345
10.07.2016 5 z 5

Opět nezklamala. Škoda, že knihy vycházejí s takovým odstupem. :-(

pecinka21
06.07.2016 3 z 5

Druhý díl mě neohromil, nevím snad je to úděl prostředních dílů, ale nic mě v tomto pokračování nepřekvapilo a nic moc zajímavého se tam nedělo. Poslední díl ale rozhodně číst budu, přeci jen chci vědět jak to dopadne.

rarášek
27.06.2016 5 z 5

Další skvělý díl. Pořádně napínavý kolem Henryho a Liv, Min a Arthura. Rozhodně zbožňuju Liv, Henryho, Miu a Graysona. V tomhle díle mi lezly strašně na nervy Okrb, Florence a Emily. Rozhodně se těším na další díl. Obálka je znovu úžasná. :) Jsem hrozně zvědavá, kdo je Secrecy. :)

wesulle
26.06.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a už se nemůžu dočkat třetího dílu.

asanita
14.06.2016 5 z 5

Druhá Stříbrná kniha snů se mi líbila snad ještě více než první díl, protože přinesla spoustu zvratů a skvělý děj. Opravdu mě bavilo zpříjemňovat si dny čtením této nenáročné knihy spolu s ironickými poznámkami Liv, nesnášenlivou babičkou (Okrb), perfekcionistkou Florence ale i s příjemnými postavami jako je třeba Mia, Henry a Grayson. Moc se těším na třetí díl, kde by mělo přijít konečné rozuzlení. :-)

Capinka
12.06.2016 2 z 5

Druhý díl mě zklamal, zasmála jsem se u něj jenom jednou a ten děj se mi moc nelíbil, čekala jsem od toho asi něco jiného než neustálé běhání po chodbě ve snu. Myslela jsem, že se o snovém světě dozvíme něco víc, ale my pořád víme totéž jako na konci prvního dílu. Doufám, že třetí díl v sobě bude mít trochu větší náboj a nějakou lepší pointu/zápletku.

EliaBooks
07.06.2016 5 z 5

U anděla, jak mě autorka uchopila do svých sítí. Druhý díl naprosto skvělý, vtipný a napínavý. Nevím jak to vydržím než vyjde i završení trilogie.

vikimi
26.05.2016 5 z 5

Autorka nemohla zklamat ani v druhém díle této zajímavé a čtivé série. Knížka baví i místy pobaví, je to příjemný oddech a hlavně to má i hezký nápad a děj!
Určitě doporučuji a nemohu se dočkat posledního dílu. Doufám, že Kerstin bude i po téhle trilogii psát dál a dál!

CrazyDuck15
21.05.2016 5 z 5

To čekání mě neuvěřitelně ubíjelo. Abych byla upřímná, když se mi kniha konečně dostala do rukou, chvíli jsem váhala, jelikož jsem se bála, že mě zklame, ale naštěstí se tak nestalo, takže jsem se zamilovala do druhé knihy stejně jako do první. Je fakt, že se některými rozhodnutími Liv jsem tak úplně nesouhlasila, ale i tak je to spolu s Gwendolyn Sheppardovou moje hrdinka celého knižního světa. Opět nebyla nouze o několik vtipných dialogů a situací, a musím přiznat, že jsem se smála nejen v duchu. Snad neumřu nedočkavostí než vyjde třetí díl, který si bezpochyby užiji stejně, jako předchozí dva. Autorce se zkrátka podařilo procpat další svou knížku do mých TOP 10, a tak mi ani nezbývá nic jiného, než dát maximální počet hvězdiček!

poly.0@
19.05.2016

Líbilo se mi to stejně jako první díl a stejně tak obdivuji autorku . Skoro jsem jsem ji nechtěla pustit z ruky když jsem ji dočetla . TĚŠÍM SE NA TŘETÍ STŘÍBRNOU A DOUFÁM ŽE BRZY VYJDE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

AnnieMarie
18.05.2016 5 z 5

Nehorázně dlouho jsem čekala na druhý díl, až jsem přestala doufat, že ho kdy zahlédnu. Jenže pak jsem ji uviděla v knihově a naprosto se mi zatajil dech. Taky že právem. Tahle kniha je naprostá BOMBA! Já ji tak zbožňuju! Naprosto jsem se do ní zažrala a nechtěla se od ní odtrhnout.

Máte to taky tak, že ve svém snu hledáte své dveře? Já vím, jsem naivní, vždyť je to sci-fi a fantasy, ale stejně! Aspoň to lucidní snění... :D

Tuhle knížku miluju!

Anonymka1
01.05.2016 5 z 5

Já nemám slov opravdu napínavá a pěkná kniha. Možná i o něco hezčí než první díl ale určitě jsem strašně nedočkavá na třetí díl až se dozvím kdo je Secrecy.

KachnaN
14.04.2016 4 z 5

Dočteno před malou chvílí a nemůžu najít slova pro hodnocení. Knížka se mi líbila, moc, ale mám z toho takový zvláštní pocit. Konec mi přišel strašně moc otevřený, a to na knížkách doopravdy nenávidím. Hlavně když další díl má vyjít víc než za půl roku. No, asi se nebudu pokoušet tu psát nějaké hodnocení, protože mě opravdu moc nenapadá, jak ho zformulovat. Napíšu jen to, že to bylo opět moc hezké a příjemné čtení. Stránky se mi otáčely samy a já byla brzy na konci knížky.
Na poslední díl se těším neuvěřitelně moc, protože mě už doopravdy hodně zajímá, kdo je třeba Secrety a další rozuzlení příběhu :)

natalie2171
01.04.2016 5 z 5

Začátek byl vcelku pozvolný, chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy správně "zakousla". Hlavní hrdinka Liv je mi stále sympatická i přes ty nesmyslné potičky s Henrym, kterého u přes všechno vyjasnění pořád pozoruji s přimhouřenýma očima. Ale na konci knihy jsem si Liv a Henryho spolu vcelku oblíbila, což přiznávám docela těžko.

Ale ne tak jako Grayson. Grayson je kluk, kterého by chtěla snad každá dívka. Je milý, dokáže pro toho druhého dokázat nemožné a je tak roztomilý, že i krom Liv, která viděla Graysona bez trička, jsem slintala snad i já.

Moc, moc se těším na třetí díl, který snad nezklame, jako nezklamaly první dva díly. A doufám, že mi alespoň trochu spadne brada. Protože se tak ještě bohužel nestalo. Ale co, třeba autorka velice příjemně překvapí, což je u ní známo. Tak snad už jen doufat.

i.love.books@
12.02.2016 5 z 5

Tato autorka má můj velký obdiv. Tato kniha je jedna z těch, na které budu ráda vzpomínat....

Sabrinn
27.01.2016 5 z 5

Tato knížka se mi líbila stejně jako první díl. Jak já nesnáším otevřené konce. Bylo v ní hodně napětí, romantiky i vtipných scén. Líbí se mi, jak je tahle kniha originální. No vážně. Kolik knížek upozorňuje na naše podvědomí a na naše sny. Opravdu doporučuji všem.

alwa
26.01.2016 5 z 5

Dalsi bezvadna kniha. Jeji knihy jsou uplne uzasne a vyhovuji memu stylu.

klarinka9974
19.01.2016 5 z 5

Další díl jsem úplně zhltla. Jsem spokojena s tím že i v teto sérii knih se druhý díl vydařil. Kniha se mi moc líbila, opět jsem prožívala nové snové okamžiky, rozchody a nebo dokonce nové lásky. Snové dveře jsou pro vás otevřené a je jen na vás jestli jim dokážete podlehnout. Nemůžu se dočkat posledního dílu :-)

přátelství láska sny německá literatura pro dívky

Kerstin Gier
německá, 1966
2015  88%Rudá jako rubín
2014  87%První stříbrná kniha snů
2015  91%Zelená jako smaragd
2015  90%Modrá jako safír
2015  86%Druhá stříbrná kniha snů

Kniha Druhá stříbrná kniha snů je v

Přečtených1 443x