Střevo není tabu

Střevo není tabu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257810/bmid_strevo-neni-tabu-257810.jpg 4 203 68

Střevo bylo dosud černou ovcí mezi orgány, o níž bylo člověku nepříjemné hovořit. Tato image se nyní mění. Nadváha, deprese i alergie souvisí s narušenou rovnováhou střevní flóry. Takže pokud se chceme ve svém těle cítit dobře, žít déle a být šťastní, musíme o své střevo pečovat. Mladá vědkyně Giulia Endersová ve své knize zábavnou formou vysvětluje, jaký je střevo složitý, a přitom báječný orgán. Je klíčem k tělu i duchu a takříkajíc zadními vrátky nám otevírá zcela nový pohled. Světový bestseller v téměř 30 zemích... celý text

Literatura naučná , Zdraví , Zdravotnictví

Vydáno: , Ikar (ČR)

Darm mit Charme. Alles über ein unterschätztes Organ , 2014

carcassonna
22.01.2024 2 z 5

Nesedel mi štýl, akým to je písané. Na jednej strane nudné, základné informácie, na druhej strane je to plné infantilných metafor, ktoré mi väčšinou liezli na nervy. Nič prevratné som sa nedozvedela (čítala som na podobnú tému iné knihy, tak asi preto). Toto je taký základ, zoznámenie sa s problematikou - lepšie by to "vypálilo" ako článok, nie kniha.

Tedovál55
05.11.2023 5 z 5

Velmi dobré informace pro lidi se středními problémy.

Radimka
30.09.2023 4 z 5

Plno nových informací o tom, co se nám děje v bříšku a ještě psané zábavnou formou. Trochu mě štval překlad, ale za to autorka nemůže.

Teraesa
19.08.2023 4 z 5

Originálne a nápadité. *4,5

Antaki_Thorin
11.06.2023 4 z 5

Jako laik a naprosto nevzdělaná v této oblasti jsem z této publikace nadšená. Je to plné zajímavých informací. A přitom podáno naprosto civilně. Děkuji a víc takovýchto naučných knih.

LuciKo
02.09.2022 5 z 5

Příjemnou formou zpracované informace o střevě ze všech úhlů pohledu, které vás napadnou. Nevím, zda pro mě byla výhoda či spíše nevýhoda, že mám lékařské vzdělání. Některé úryvky jsem měla tendenci přeskočit, že je to vlastně jasné. Ale autorčino čtivé zpracování mi to nakonec nedovolilo, a tak jsem knihu přečetla od začátku až do samotného konce. Navíc mám pocit, že autorka si dala velmi záležet i na hledání různých zajímavostí, takže při vynechání nějaké té stránky by se o ně mohl člověk ochudit, a to by byla škoda. Za mě osobně jsem doufala, že mikrobiomu bude autorka věnovat větší porci knihy, avšak musím uznat, že pak by kvůli rovnoměrnosti informací bylo třeba navýšit i další kapitoly, a to bychom se už dostali na zbytečně vysoký počet stran. Takto jako seznámení ideál. Určitě doporučuji a děkuji za rozšíření obzorů!

elsch
15.04.2022 5 z 5

Třemi slovy: věcné, čtivé a (pro mě osobně) i užitečné. Knížka je dobře strukturována a i naprostý laik má tak šanci pochopit jaké procesy v těle probíhají. Než jsem si knížku přečetla procházela jsem její recenze na internetu, ve kterých je často zmiňováno, že se autorka snaží být vtipná, ale často jí to tak úplně nevychází apod. S tím nemohu souhlasit, nemyslím si, že autorka chtěla primárně napsat "vtipnou" knížku, spíše se jen "odlehčenými" pasážemi snaží trochu rozptýlit čtenáře. Za sebe doporučuji!

zaz
29.12.2021

Základem zdraví je i jídlo a zdravá střeva. Velmi doporučuji.

petrarka72
19.07.2021 4 z 5

Pro mne jako laika a celoživotní bojovnici se zažívacími trably je tato knížka požehnáním. Nejen proto, že mi v lecčems otevřela oči a také zopakovala mnoho informací, jež možno prakticky využít (i s vědomím toho, že jsou šest let staré a nutno je doplnit), ale navíc si nepřipadám divně, když o nich přemýšlím. Navíc - knížka o h..ně - a jak výborně se čte...

Cabiria
10.07.2021 3 z 5

Kniha propojuje velmi různorodé informace o trávicím traktu napříč medicínskými obory, dává je do souvislostí a předkládá čtenáři zábavnou a srozumitelnou formou.
Vzhledem k tomu, že mám v daném oboru vzdělání získané z klasických medicínských knih, mi tato samozřejmě místy připadala příliš banální a některé informace moc povrchní nebo neucelené. Uvědomuji si však, že záměrem autorky bylo seznámit s touto problematikou především laického čtenáře - a zde je tedy zábavná a nenáročnější forma rozhodně ku prospěchu. Myslím, že z tohoto pohledu se autorce dílo vydařilo na jedničku.

karaliene
07.07.2021 5 z 5

Jednoduché, jednoznačné, nabité informacemi i vtipem.
Z každé kapitoly prýští autorčina fascinace tématem a - jako jednu z mála populárně naučných knih - tuto vnímám jako vydanou nikoliv za účelem sebeprezentace autorky, nýbrž s upřímnou snahou o osvětu.

Majkyna
05.07.2021 5 z 5

Mám ráda takový typ knih, které srozumitelnou cestou poučí i laika, tahle to splňuje 100%. Lidské tělo je opravdu fascinující :)

pavel9410
19.06.2021 5 z 5

Precteno v ramci vyzvy. Zabavne psane, pritom poucne.

nik077
11.06.2021 5 z 5

Není to můj žánr, ale kniha mě pobavila... vtipně napsané a ještě poučné.

Hanjimka
16.05.2021 4 z 5

Vtipně a při tom poučně napsaná knížka o tom co máme každý a co máme rádi když dobře funguje.

van0502
05.04.2021 5 z 5

velmi dobře a vtipně napsaná kniha, ilustrace jsou také super. Začala jsem pochopit svoje zdravotní problémy, se kterými si nevěděli rady lékaři.

Olous1
03.03.2021 5 z 5

Velice zajímavý výklad o trávení, hovínku atd.Moc pěkně napsáno, určitě doporučuji všem kdo má jakékoliv problémy s trávením.Za mě 100%.

Irsaf
04.02.2021 4 z 5

Dobře a vtipně napsaná kniha o fungování našeho důležitého orgánu - střeva...

gabriela05
23.01.2021 5 z 5

Velmi vtipně a poutavě napsaná kniha o fungování střeva. Dozvěděla jsem se plno zajímavostí a faktů o střevě, a ještě se při tom pobavila. Kniha se opravdu četla sama, navíc je doprovázena krásnými ilustracemi. Vše bylo napsáno velmi srozumitelně, aby to pochopil každý. Za mě skvělá kniha!

osman111
11.01.2021 5 z 5

Tato kniha je prostě skvělá!
Nikdy bych neřekla, že se u knihy o střevech tak pobavím. Cenné informace podány tak neuvěřitelně zábavnou formou, že knihu nebudete chtít odložit.
Doporučuji všem, v mnohém vám jistě pomůže, objasní, vysvětlí.

zdraví nadváha alergie péče o zdraví střeva, tlusté střevo trávicí trakt, trávení

Autorovy knížky

Giulia Enders
německá, 1990
2015  86%Střevo není tabu

Kniha Střevo není tabu je v